Ужгород - рівень якості повітря

Оберіть населений пункт:

Україна, Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Кривий Ріг, Житомирська область, Мукачеве, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Ужгород називають серцем Закарпаття. Це затишний та мальовничий центр всього регіону, який прозвали українською Швейцарією. Чимало туристів приїжджають в місто кожен рік. Туристичні потоки не сприяють, звісно, прийнятному рівню якості повітря в Ужгороді – велика кількість автівок, в тому числі і транзитних, має величезний вплив на навколишнє середовище.

Чинники низької якості повітря в Ужгороді

Ужгород традиційно входить в трійку лідерів серед міст Західної України за низьким рівнем якості повітря.

Викиди забруднюючих речовин та газів від автотранспорту – основний чинник низького рівня якості повітря в Ужгороді. В місті, в порівнянні з іншими населеними пунктами, надзвичайно багато використовують метан в якості пального. При спалюванні цього виду палива утворюється небезпечна речовина – формальдегід.

Також через особливе географічне розташування місто практично не продувається вітрами, майже  70% днів у році Ужгород знаходиться в стані повного штилю (швидкість вітру не перевищує 1 м/с), внаслідок цього забруднюючі речовини «зависають» у повітрі, утворюючи смог та знижуючи рівень якості повітря.

За останні 7 років спостерігається стрімке зростання рівня забруднюючих речовин, особливо формальдегіду, діоксиду азоту, оксиду вуглецю та пилу.

Вплив рівня якості повітря на здоров’я

Забруднення атмосфери шкодить саме органам дихання (як наслідок – хронічний бронхіт і бронхіальна астма), серцево-судинній і центральній нервовій системам. В разі біологічного типу забруднення (віруси, бактерії) в людини можуть з’явитися й інфекційні захворювання.

Як слідкувати за рівнем якості повітря вдома

Щоб уникнути шкідливого впливу на здоров’я, необхідно піклуватися і про рівень якості повітря в помешканні, в якому ми проводимо достатньо часу.

Для цього радимо звернути увагу на очисники повітря. Завдяки провідним технологіям вони здатні очищувати повітря від пилу, алергенів, вірусів та бактерії. Також моделі, оснащені системами Plasmaclaster (Sharp) та Streamer (Daikin) вміють контролювати рівень пилу, часток РМ 2,5 та 10. Plasmaclaster та Streamer - це технології, які здатні виробляти негативно заряджені іони в приміщення. Іони вступають в реакцію з повітрям, утворюючи радикали OH, які розкладають шкідливі білкові частинки, нейтралізуючи мікроби, грибки, алергени, бактерії і запахи.

Модель SHARP UA-PF40E-W оснащена технологією Plasmaclaster та має базові функції регулювання: авто-режим, режим Сон та регулювання швидкості. Датчик пилу автоматично регулює потужність, що дозволяє ефективно та своєчасно очищувати повітря у разі, коли рівень пилу перевищує норму.

Пристрій Daikin MC55W має більшу потужність та забезпечує циркуляцію повітря на площі до 50м3.

Вбудовані датчики контролюють стан повітря та запускають різні режими: автономний (автоматичне регулювання швидкості роботи в залежності від стану забруднення), турбо – максимальна продуктивність, економ – для використання вночі.

Обидві моделі ефективно справляються також з видаленням сторонніх запахів, видалення пилу та алергенів.

*Карта забруднення повітря надана ресурсом https://www.saveecobot.com/