Горять торфовища

Горять торфовища - вирішуємо проблему

Коли горять торфовища, у людей похилого віку, астматиків та дітей через задимлення можуть виникати проблеми з диханням та здоровʼям в цілому. Дрібні аерозольні частинки, що потрапляють у повітря під час горіння торфу розлітаються на великі відстані та викликають подразнення легень, слизової, очей, спричиняють кашель, хрипіння.

Тому експерти радять зменшити перебування на вулиці та використовувати у квартирі очищувач повітря від запахів та частнок PM2.5.

Екстрене виявлення забруднення завдяки датчикам

Оснащений датчиками запаху та PM2.5 (дрібнодисперсних частинок) очищувач виявить забруднення у повітрі раніше, ніж новина про те, що горять торфовища потрапить на телебачення.

Прилад автономно реагує на якість повітря довкола та сигналізує про підвищення рівня його забрудненості у приміщенні. Й одразу ж починає інтенсивніше очищувати повітря, збільшуючи швидкість вентилятора. Таким чином, прилад убезпечить вас від вдихання забрудненого гаром та сажею повітря.

Вугільний та НЕРА-фільтр – найефективніший тандем для порятунку від гару

Ефективний від гару очищувач повітря має бути оснащений трирівневим ступенем фільтрації, де особливо важлива наявність НЕРА-фільтра та вугільного (дезодоруючого). За що вони відповідають?

  1. HEPA-фільтр (High Efficiency Particulate Air) затримує найдрібніші небезпечні забрудники, розміром до 0,3 мкм.
  2. Вугільний – дезодорує та видаляє з повітря запах горілого.
  3. Своєю чергою, третій фільтр попереднього очищення не затримує частинки гару та пилу, а ефективний лише для затримання більших частинок, зокрема пилу та волосся.

Щоб прилад працював з максимальною ефективністю, НЕРА-фільтр потрібно регулярно замінювати на новий, інакше якість очищення повітря значно знизиться. Термін експлуатації фільтрів у різних моделях очищувачів може варіюватися від 6 до 24 місяців. Проте відомі виробники Sharp, Daikin та Panasonic виготовляють фільтри НЕРА, які можуть ефективно працювати до 10 років, і тільки потім потребувати заміни на нові.

Іонізація, зволоження та інші корисні опції

Під час горіння торфовищ буде ефективною функція іонізації Plasmacluster Ion System та зволоження повітря. Завдяки іонам повітря у кімнаті стає свіжим, як на високогірʼї. Тож ви зовсім не відчуєте неприємного запаху горілого. А зволоження до комфортного рівня допомагає запобігти пересиханню слизової та шкіри.

Також під час вибору девайса зважайте на швидкість рециркуляції повітря та спеціальні режими роботи, такі як “швидке очищення” або “інтенсивний режим”. Такі опції допоможуть швидко нормалізувати мікроклімат в оселі.

Враховуйте той факт, що очищувач повітря ефективний у закритому просторі, де він встановлений, тому поки за вікном "горять торфовища" та спостерігається задимлення, безпечніше перебувати саме у цій кімнаті з увімкненим очищувачем. У цьому разі ви захистите себе від можливих наслідків вдихання забрудненого через горіння торфовищ повітря.