Літо для алергіків досить складний період, адже саме влітку починається активне цвітіння багатьох видів рослин, через що посилюється загальне нездужання у людей, чутливих до пилку.

Якщо у Вас алергія на пилок (поліноз), пропонуємо Вам дізнатися, що саме може доставляти найбільше проблем в цю пору року, а в матеріалі «Як зменшити прояви алергічних симптомів влітку» Ви отримаєте практичні рекомендації щодо боротьби з полінозом влітку.

що цвіте в літку

Що цвіте у червні

У червні відзначається найбільша інтенсивність цвітіння трав. Трави «пилять» все літо, аж до осені.

Цього місяця цвітуть:

  • лугові злакові трави: пирій, вівсяниця лучна, грястиця збі́рна, тонконіг лучний, стоколос безостий, лисохвіст, райграс, метлюг, польовиця, ковила, житняк;

що цвіте в літку

  • злакові рослини, що культивуються: жито, пшениця, ячмінь, овес, кукурудза.

Менш інтенсивно у червні «пилять» дерева. Проте алергіки можуть відчувати різного роду нездужання через присутність у повітрі пилку бузини, липи та платана.

Що цвіте у липні

У липні зберігається висока концентрація пилку, і симптоми, що спричинені цим, стануть для алергіків тяжкими супутниками липневих днів. Зазвичай для липня характерна досить висока температура повітря та відсутність або дуже незначна кількість опадів, а це створює ідеальні умови для «пилення» рослин.

Тому, як і в червні, у цей період ми також піддаватимемося впливу пилку трав. Але вже у другій половині липня інтенсивність їхнього пилення зазвичай знижується.

що цвіте в літку

У першій половині липня цвіте липа, тому алергічні симптоми можуть бути викликані присутністю її пилку у повітрі.

Типові алергічні реакції можуть виникати у людей, чутливих до пилку подорожника, кропиви, щавлю та полину гіркого. «Пилення» полину зазвичай починається у другій половині місяця і продовжується до кінця серпня.

І ще один сильний алерген цвіте у липні – це лобода. Саме в липні концентрація пилку лободи досягає свого максимального значення.

що цвіте в літку

Що цвіте у серпні

Серпень — ще один літній місяць, коли алергіки змушені боротися з алергічними проявами. Неприємний кашель, закладеність носа, нежить, почервонілі очі, що сльозяться, почуття печіння в очах – ось далеко неповний їх перелік. Найчастіше це викликано вдиханням алергенів.

У серпні цвіте соняшник і активно «пилять» бур'яни – полин, кропива дводомна, лобода та амброзія, а також злаки. Варто відзначити, що в порівнянні з червнем і липнем, пилок злаків є у повітрі вже в меншій кількості.

що цвіте в літку

Протягом усього серпня дуже інтенсивно «пилять» найбільш загрозливі алергени – амброзія та полин. На цей же період припадає пік «пилення» кропиви, але її пилок спричиняє алергію у меншої кількості людей.