Як працює мобільний кондиціонер?

Літні місяці, хоч і дарують нам сонячні дні та довгі вечори, часто обертаються на випробування спекою та виснаження задухою. Тому наявність надійної системи охолодження вдома стає ключовим фактором для комфорту та гарного самопочуття.

Проте монтаж стаціонарного кондиціонера доступний не завжди й не всім. Серед найпоширеніших причин – обмеження простору, бюджету або бюрократичні нюанси. У таких випадках мобільний кондиціонер виступає чудовою альтернативою, адже має низку позитивних характеристик, про які ми розповідали у матеріалі Портативний кондиціонер: переваги та недоліки використання.

Якщо ви схиляєтеся до придбання цієї диво-техніки, пропонуємо розібратися детальніше, як працює мобільний кондиціонер.

Що таке мобільний кондиціонер?

Це портативний прилад для охолодження повітря в приміщенні, відомий також як моноблоковий кондиціонер. На відміну від класичних спліт-систем, де виносний компресор розміщений назовні, цей апарат об'єднує обидва блоки, внутрішній та зовнішній, в одному компактному корпусі. Про інші відмінності між пристроями дізнайтеся зі статті та порівняльної таблиці.

Зазначена нами головна особливість, а також наявність коліщат та вбудованих ручок, забезпечують рухливість устаткування та його зручне переміщення з кімнати в кімнату. Іншими словами, прилад звільняє нас від необхідності свердлити стіни та займатися складною установкою.

Скористайтеся портативним кондиціонером і задійте його в різних приміщеннях, де це потрібно:

 • у спальні, коли спека заважає заснути;
 • на дачі під час сімейних посиденьок;
 • в офісі, якщо хочеться створити бадьору атмосферу.

Мобільний кондиціонер: складові та встановлення

Конструкція переносного охолоджувача може варіюватися залежно від моделі або виробника, та переважна більшість пристроїв оснащується:

 • корпусом, в якому розташований компресор, випарник, конденсатор, вентилятор;
 • гофрованою трубою для виведення тепла на зовні;
 • системою відводу конденсату (резервуар, шланг);
 • електронними компонентами керування;
 • фільтром, що очищає повітря перед тим, як воно потрапляє в апарат.

Установка портативного обладнання не потребує особливих навичок чи інструментів, і зазвичай здійснюється самостійно протягом декількох хвилин.

Озброївшись додатковим спеціальним монтажним комплектом, можна без зусиль провести інсталяцію, яка полягає у виведенні труби в отвір вікна. Та, як правило, прилад комплектується всім необхідним для встановлення.

Як працює мобільний кондиціонер: принцип дії

Отже, ви успішно налаштували портативний кондиціонер, і він готовий до експлуатації. Розберімося, як він функціонує. Не заглиблюючись аж надто глибоко, зауважимо, що весь процес роботи апарата, як і всіх інших охолоджувачів, ґрунтується на засадах термодинаміки, а саме на циклі Карно.

 1. Вентилятор втягує тепле та вологе повітря з кімнати через вхідну решітку (повітряний фільтр) у моноблок.
 2. Очищений від пилу та інших забруднень потік потрапляє на випарник та охолоджується за допомогою холодагенту.
 3. В процесі зниження температури конденсується волога, перетворюючись на краплі води, які збираються у спеціальному контейнері або виводяться через шланг.
 4. Остуджене та осушене повітря повертається назад через вихідний отвір, а гарячі потоки скеровуються через трубу назовні.

Мобільний кондиціонер секрети відмінної роботи

Після невеликого занурення в те, як працює мобільний кондиціонер, слід зауважити й на тому, що варто чинити, аби здобути максимум від переносного приладу навіть в найспекотніші дні. Ось кілька дієвих порад:

 • При виборі пристрою зважайте на холодопродуктивність, яка вимірюється в BTU (британських теплових одиницях). Чим вище значення, тим результативніше відбувається охолодження.
 • Досліджуйте відгуки користувачів та огляди, наприклад, Рейтинг найкращих мобільних кондиціонерів 2024 року.
 • Регулярно очищайте повітряний фільтр. Процедура зовсім нескладна, але важлива, оскільки забруднений компонент послаблює ефективність.
 • Закривайте вікна та двері у кімнаті, де працює мобільний кондиціонер. Це зменшить навантаження на агрегат, а температура у просторі знизиться значно швидше.
 • Блокуйте сонячне випромінювання шторами або ролетами, допомагаючи таким чином апарату економити електроенергію.
 • Не встановлюйте надто низькі значення. Різниця температур між домом та вулицею не повинна перевищувати 5-7 градусів. Так буде краще і для устаткування, і для вашого здоров’я.

Мобільний кондиціонер – розумна прохолода і не тільки

Отже, знаючи, як працює мобільний кондиціонер, та використовуючи його усвідомлено, можна охолодитися й позбутися зайвої вологості. Він не вимагає особливого догляду та коштує дешевше за спліт-систему. Ба більше, сьогодні ринок пропонує багатофункціональні апарати, що здатні також обігрівати приміщення.

Користуючись розділом Мобільні кондиціонери в інтернет-магазині CleanAirLove, ви обов’язково знайдете потрібні моделі, що відповідають вашим вимогам.

Також не соромтесь звертатися до наших менеджерів по консультацію. Вони не тільки допоможуть з підбором кліматичної техніки, а й розкажуть про актуальні знижки та акційні пропозиції.