Портативний кондиціонер

З кожним роком екстремальна спека стає більш звичним явищем. Влітку температура повітря може сягати +40°C.

Як же забезпечити рятівну прохолоду у своєму домі? Особливо тим, хто мешкає в панельній багатоповерхівці, винаймає житло або поки не має змоги купити повноцінну спліт-систему. Тут на виручку прийде портативний кондиціонер.

Цей компактний переносний пристрій призначається для комфортного зниження температури в окремому приміщенні або його зоні. Основна ідея – створення оптимального мікроклімату там, де встановлення фіксованих систем кондиціонування є неможливим або непрактичним.

Портативний кондиціонер з успіхом використовується:

 • у житлі та офісі;
 • на дачі та в туристичному бунгало;
 • у готелі та гостьовому будинку;
 • на невеликих локаціях, закритих терасах.

На ринку зустрічаються моделі, оснащені різними функціями. Крім охолодження повітря, вони можуть його осушувати або нагрівати. На додаток, обладнані Smart-режимом екземпляри, як-от Cooper&Hunter CH-M08MC, здатні самостійно визначитися, яку програму активувати для формування приємного середовища.

Та чи помічним є насправді портативний кондиціонер? Чи вся його популярність – не більше ніж вдалий маркетинг? У цій статті ми розставимо крапки над і, розглянувши для вас переваги та недоліки цього приладу.

Як працює портативний кондиціонер

Апарат зовнішньо нагадує осушувач, щоправда, важить він солідніше. Розміщується на підлозі, поблизу вікна. Головне призначення полягає у відведені зайвого тепла назовні та підтримці комфортної атмосфери в приміщенні. Ці завдання здійснюються у такий спосіб:

 1. Вентилятор затягує нагріті маси у пристрій через спеціальні отвори.
 2. Повітря проходить через випарник, що за допомогою холодагенту понижує його температуру.
 3. Охолоджений потік повертається крізь жалюзі.
 4. В процесі зниження температури випадає конденсат, який потім збирається в окремий резервуар.
 5. Решта теплого повітря виводиться з устаткування через шланг у вікно.

Зустрічаються також прилади, які охолоджують середовище завдяки воді. Вони не потребують відведення атмосферних мас назовні, але відрізняються від решти моделей обмеженою площею дії.

Портативний кондиціонер і його сильні сторони

Мобільність та простота інсталяції

На відміну від звичайного, портативний кондиціонер не вимагає професійного монтажу та свердління стін. Все, що потрібно для встановлення, як правило, додається до приладу. До речі, в інтернет-магазині CleanAirLove можна купити спеціальні монтажні комплекти, які ще більше спрощують установку.

Без зайвої метушні ви самостійно інсталюєте апарат у будь-який зручний момент. Весь процес не займе багато часу та не потребуватиме генерального прибирання, як у випадку з установкою центрального агрегата.

Крім того, портативний кондиціонер дозволяє не прив’язуватися до однієї кімнати. Вбудовані ролики та бокові отвори для рук легко переміщують його у бажане приміщення.

Бюджетна вартість

В інтернет-магазині CleanAirLove пропонуються пристрої різних цінових категорій. Це обумовлено як впізнаваністю бренду, так і присутністю додаткових опцій. Та скажемо точно, якою б не була модель, вона матиме доступну вартість.

До того ж у нас ви можете оплатити замовлення частинами, розбиваючи оплату на кілька платежів.

Енергоощадливість

Портативний кондиціонер використовує сучасну технологію теплової помпи, а тому має високу енергоефективність. Це означає, що ви можете значно заощадити кошти на рахунках за електроенергію, а також зробити своє житло більш екологічним.

Наявність таймера, як в Sinclair AMC-11P, буде беззаперечним плюсом. Адже ця опція дає змогу запрограмувати ввімкнення/вимкнення на конкретний час, щоб апарат не працював безперервно. Якщо ви налаштовані на ще серйозніше заощадження, то активуйте пристрій лише тоді, коли в кімнаті є люди.

Та слід пам’ятати, що економія можлива лише за умови пристойної теплоізоляції у приміщенні.

Нескладне обслуговування

Як і всі інші побутові прилади, портативний кондиціонер потребує догляду. Хороша новина полягає у тому, що обмежується він:

 • очищенням повітряного фільтра раз на 2 тижні;
 • виливанням води з резервуара для конденсату;
 • оглядом, чи герметично закріплений шланг;
 • належним зберіганням, коли устаткування не застосовується.

Решта нюансів вказується у посібнику користувача для кожної моделі окремо. Якщо підтримувати портативний кондиціонер у чистоті, це забезпечує максимальну віддачу протягом усього терміну служби.

Наявність додаткових функцій

Як зазначалося, портативний кондиціонер може використовуватись як осушувач, що зменшує кількість алергенів, перешкоджає утворенню цвілі та неприємних запахів.

Є й мобільні кондиціонери з обігрівом, що знадобиться в міжсезоння.

Для зручного застосування виробники також пропонують підключення до Wi-Fi. Такі моделі сумісні зі смартфонами та планшетами, що дозволяє налаштовувати роботу віддалено через застосунок.

Портативний кондиціонер і його мінуси

Звукове навантаження

Відгуки покупців свідчать, що апарат працює досить гучно, особливо, якщо функціонує на максимальній потужності. Пам’ятаючи про це, варто пошукати моделі, в яких передбачений тихий режим.

До речі, тут виручить таймер, який запрограмує пристрій на ввімкнення, поки нікого немає вдома. А коли ви повернетеся після спекотного дня, на вас вже чекатиме затишна прохолода.

Необхідність спеціальних умов

Хоч портативний кондиціонер не займає значної площі, навколо нього слід забезпечити вільний простір, щонайменше 50 см з усіх боків. Це потрібно для справної роботи. Крім того, важливо подбати, щоб поблизу не перебували радіатори або інші джерела тепла.

Отже, попри свій компактний розмір, апарат таки має певні вимоги до розміщення.

Вивідний шланг

Громіздка труба, відведена у вікно, може порушувати естетику приміщення. Зважте, що цей елемент конструкції перекриватиме частину простору та заважатиме щільно закривати штори чи жалюзі. Та будьмо відверті, ніхто і так не обирає портативний кондиціонер для поліпшення домашнього декору. Його місія – охолодження.

Ми все ж рекомендуємо подумати про шланг, але в контексті забезпечення його недоторканності з боку тварин та дітей.

Незначна площа обслуговування

Зрозуміло, що портативний кондиціонер програє в потужності та ефективності спліт-системі. Та якщо у вас середовище до 35 м², його продуктивності цілком вистачить. Тим більше коли прилад розглядається як тимчасове або допоміжне рішення.

Підсумуємо, що портативний кондиціонер – зручний та економічно вигідний варіант охолодження для невеликих приміщень. Крім основної функції, деякі моделі виконують роль осушувача та обігрівача, що також корисно.

У процесі покупки радимо звертати увагу на наявність нічного режиму. Це вбереже від негативних вражень під час користування.

Не вагайтеся ставити питання нашим менеджерам, які знають все про портативний кондиціонер. Вони підберуть бажаний пристрій, аби ви насолодилися прохолодою у розпал спекотного літа!