Огляд очищувачів повітря SHARP

SHARP є одним із лідерів у технологіях очищення повітря – в активі японської компанії понад 30 патентів та ноу-хау. Ми розглянемо сьогодні очищувач повітря SHARP UA-HG60E-L із серії SHARP HG. Основні відмінності цієї серії: це вбудована функція зволоження повітря, розвинені інтелектуальні функції та фірмова технологія очищення повітря Plasmacluster.

Характеристики очищувачів повітря SHARP серії HG.

 

SHARP UA-HG60E-L

SHARP UA-HG50E-L

SHARP UA-HG40E-L

Макс. площа приміщення

50 м²

38 м²

28 м²

Макс. площа очищення з функцією Plasmacluster

35 м²

28 м²

21 м²

Макс. площа зволоження

30 м²

21 м²

18 м²

Фільтри

Фільтр попереднього очищення, Дезодоруючий фільтр, HEPA фільтр, Зволожуючий фільтр

Фірмові технології очищення повітря

Plasmacluster

Сенсори та параметри, що відстежуються

6 сенсорів визначають 7 параметрів: пил, запахи, PM2.5, вологість, температуру, освітлення, рух

4 сенсорів визначають 5 параметрів: пил, PM2.5, вологість, температуру, освітлення

Автоматика

Інтелектуальний режим

Автоматичний режим

Максимальний повітряний потік CADR

408 м³/год

306 м³/год

240 м³/год

Максимальна продуктивність випаровування

630 мл/год

450 мл/год

400 мл/год

Рівень шуму

24 – 53 дБ(А)

19 – 52 дБ(А)

19 – 46 дБ(А)

Споживання електроенергії

5.0 -72 Вт

5.0 - 53 Вт

5.0 - 31 Вт

Габарити (Ш х Г х В)

370 x 293 x 660 мм

345 x 262 x 631мм

345 x 262 x 631мм

Як видно з представленої таблиці, SHARP UA-HG60E-L – топова модель у сімействі очисників SHARP серії HG. Оскільки вона оснащена максимальним набором функцій, з усього модельного ряду ми розглядатимемо саме її. Ця модель є однією з найбільш оснащених і поєднує передові розробки компанії SHARP.

Що ж особливого у цій моделі? Адже не секрет, що інтернет пропонує величезний вибір пристроїв, які можна придбати значно дешевше. У випадку SHARP ви платите насамперед не за ім'я, а за величезну кількість використовуваних технологій та бездоганний результат очищення повітря. Цей потужний пристрій здатний очищати повітря в приміщенні площею до 50 м2. При цьому споживання електрики при роботі зволожувача в нічному режимі складає всього 6,5 Вт на годину, а рівень шуму всього 24 дБ (А), що ледь голосніше комариного писку.

Якщо вам потрібний очисник з функцією зволоження в невелику кімнату, можете сміливо розглядати молодші моделі із цієї серії - SHARP UA-HG50E-L або SHARP UA-HG40E-L. При нижчій ціні вони не набагато поступаються у функціональності. До їх незаперечних переваг слід віднести ще нижчий рівень шуму, який складає всього 19 дБ(А) – у нічному режимі ці моделі не потривожать навіть найчутливіший сон.

Зовнішній вигляд та ергономіка.

Очисники повітря SHARP серії HG виготовлені із міцного ударостійкого матового пластику світло-сірого кольору. Вгорі приладу розташована панель керування із сенсорними кнопками. Спереду знаходиться дисплей, який відображає вологість, температуру, споживану потужність та налаштування таймера. Також присутні різні індикатори стану повітря та роботи приладу. Там же знаходиться колірний індикатор, який дозволяє швидко оцінити якість повітря в приміщенні. У верхній частині розташовані два дефлектори повітря, що відкриваються. Вони направляють потік повітря під кутом 20 градусів для того, щоб створити оптимальний повітряний потік у всьому приміщенні і максимально ефективно видаляти пил.

Огляд очищувачів повітря SHARP

Огляд очищувачів повітря SHARP

Щоб очищувач повітря функціонував максимально ефективно, його рекомендується розміщувати на підлозі недалеко від стіни.

Для зручності переміщення очисник оснащений чотирма коліщатками, які обладнані стопором.

Огляд очищувачів повітря SHARP

З боків у верхній частині розташовані ручки для зручного перенесення приладу.

Система фільтрів очищення повітря SHARP.

Розглянемо спочатку як SHARP очищує повітря.

Насамперед це триступінчаста система фільтрів. Вона складається з фільтра попереднього очищення повітря, дезодоруючого фільтра та HEPA-фільтра.

Фільтр попереднього очищення затримує пил, шерсть, пух. У процесі експлуатації його не потрібно міняти, достатньо лише очищати пилососом у міру забруднення. Або просто промити під краном та висушити.

Огляд очищувачів повітря SHARP

Наступний етап – видалення запахів за допомогою дезодоруючого фільтра. У даній моделі SHARP використовує фільтр із застосуванням активованого вугілля та силікагелю. Цей фільтр здатний видалити неприємні побутові запахи, запах цигарок, сміття, свійських тварин тощо. Також він деактивує деякі леткі сполуки (наприклад, бензол, формальдегід, ксилол, бензапірен).

Огляд очищувачів повітря SHARP

Огляд очищувачів повітря SHARP

Потім відбувається основне очищення повітря за допомогою HEPA-фільтра. SHARP використовує фільтра покоління H13. Фільтр компактно складений «гармошкою», але якщо його розгорнути, його площа величезна - 1,2 м2. Цей фільтр затримує найдрібніші частинки, так звані PM 2,5, які несуть найбільшу загрозу для нашого здоров'я. Також він утримує багато вірусів та бактерій.

Огляд очищувачів повітря SHARP

Огляд очищувачів повітря SHARP

Огляд очищувачів повітря SHARP

І ось тут хочеться відзначити важливу особливість очищувачів повітря компанії SHARP – дезодоруючий та вугільний фільтр можуть працювати без заміни до 10 років! Звісно, за умов сильного забруднення цей термін може знижуватися. Але навіть якщо припустити, що повітря дуже брудне і фільтр прослужить всього 5 років, то у переважної більшості конкурентів фільтри необхідно міняти кожні 6-12 місяців. Порахуйте, якою буде вартість замінених фільтрів за 5-10 років, і ви побачите, що фінальна вартість дешевих приладів може бути в результаті набагато вищою за SHARP!

Технологія SHARP Plasmacluster.

Як правило, у більшості представлених на ринку конкурентів очищення повітря обмежується лише повітряними фільтрами. Однак у очисниках SHARP фільтри виконують лише базове механічне очищення повітря. Найважливіше відбувається далі.

Після очищення фільтрами до роботи стає технологія Plasmacluster. Це унікальна розробка японських інженерів генерує позитивні та негативні іони. Це в жодному разі не звичний нам іонізатор! Плазмакластер відновлює природні якості повітря, на зразок того, як це відбувається в густому лісі або біля гірського водоспаду.

Plasmacluster деактивує найдрібніші частинки, такі як віруси, які здатні пройти через НЕРА-фільтр. Видаляє неприємні запахи. Допомагає зберігати вологість шкіри, продовжуючи її молодість. Важливою властивістю є зниження рівня статичної електрики у повітрі, завдяки чому пил не витає у повітрі та не осідає на стінах.

До речі, компанія SHARP отримала підтвердження, що технологія Plasmacluster ефективна проти вірусу COVID-19 – протягом 30 хвилин роботи плазмакластера концентрація вірусу в приміщенні знижується більш ніж на 90%!

Зволоження повітря.

Крім очищення повітря очищувач повітря SHARP також підтримує оптимальну вологість у приміщенні. Пристрій оснащений високоефективним випарником, який здатний випарувати до 630 мл води на годину та підтримувати оптимальну вологість у кімнаті до 30 м2.

Огляд очищувачів повітря SHARP

Контейнер зволожувача вміщує 3 літри води та має зручну ручку для перенесення.

Огляд очищувачів повітря SHARP

Особливістю SHARP є використання традиційного, природного способу зволоження. Вода випаровується природним способом. Для порівняння, в ультразвукових зволожувачах, вода випаровується з усіма шкідливими домішками, що містяться в ній, які потрапляють потім в наш організм. Тут же такий ризик виключено.

Випаровування здійснюється за рахунок спеціального зволожуючого фільтра, виконаного з поліестеру та віскози. Даний фільтр може служити також до 10 років, проте він вимагає постійного догляду – щонайменше раз на тиждень його треба промивати великою кількістю проточної води. При сильних забрудненнях необхідно замочити в розчині лимонної кислоти, потім промити і просушити.

Огляд очищувачів повітря SHARP

Огляд очищувачів повітря SHARP

Дещо незвичним на перший погляд здалося відсутність можливості задати бажану вологість у приміщенні – зволожувач сам визначає якою має бути вологість у кімнаті при даній температурі та підтримує це значення. Така норовливість спочатку здалася дивною. Однак, детально вивчивши це питання, стало зрозумілим, що це на справді є важливою перевагою. Японські вчені провели велику кількість досліджень і встановили, якою має бути вологість повітря, оптимальна для здоров'я людини при різних температурних режимах. І саме цей алгоритм було покладено основою роботи зволожуючого модуля. Даний зволожувач повітря ніколи не дозволить вам створити оранжерейні умови тропічного лісу з високою вологістю та температурою. І навіщо? Ви ж його не для орхідей купуєте, правда? Створення ідеальних повітряних умов здоров'я людини – ось основне завдання техніки SHARP. І в цьому їй немає рівних.

Сенсори та інтелектуальні функції очищувача повітря.

Крім високоефективної системи очищення та зволоження повітря, преміальні моделі SHARP оснащені системою сенсорів, які постійно моніторять цілих 7 параметрів: температуру, вологість, рівень пилу, рівень частинок PM2,5, рівень освітлення, а також відстежує появу запахів та руху в кімнаті (останні два датчики є тільки модель SHARP UA-HG60E-L). Завдяки наявності такої інтелектуальної системи очищувач повітря SHARP самостійно підбирає оптимальний режим роботи в залежності від стану навколишнього середовища і вашої поведінки. Він автоматично знизить потужність і вимкне всі індикатори, якщо ви лягли спати, або навпаки включить інтенсивний режим, коли ви не спите і повітря брудне.

Наше тестування показало, що датчики навіть у стандартному налаштуванні досить чутливі та чудово реагують на пил, запахи.

Режими роботи та управління.

Які ж режими роботи є в очищувачі повітря SHARP? Перш за все це інтелектуальний режим, коли робота приладу регулюється автоматично на підставі вимірюваних 7 параметрів. Ми тестували SHARP UA-HG60E-L протягом кількох тижнів, і маємо відзначити, що цей режим є майже ідеальним – очищувач працює за принципом «ввімкнув та забув». В інтелектуальному режимі він ніколи не розбудить вас серед ночі інтенсивним дзижчанням, а вдень чуйно реагує на сухе повітря, пил або запахи і швидко приводить повітря в норму. Однак застереження «майже» пов'язане з однією особливістю: у нашому випадку спальня досить темна, і тому в цій кімнаті очищувач в інтелектуальному режимі навіть вдень гасить усі індикатори і працює в дуже делікатному режимі. Тому доводилося переходити на ручне управління та встановлювати швидкість роботи вручну. Пізніше ми виявили, що подолати цю проблему можна зменшивши чутливість датчика освітленості в налаштуваннях.

Огляд очищувачів повітря SHARP

Слід зазначити, що SHARP UA-HG50E-L і SHARP UA-HG40E-L оснащені дещо більш простим алгоритмом, який називається «Автоматичний режим». Він підбирає оптимальну роботу очищувача лише на підставі 5 показників: рівень пилу, PM 2.5, вологість, температура, освітленість.

За необхідності можна також вибрати потрібний режим роботи вручну. За допомогою клавіш вибору режимів можна вибрати нічний режим, режим видалення пилку, низьку, середню або максимальну швидкість роботи вентилятора.

Функція іонного душу активує інтенсивний режим вироблення іонів і дозволяє швидко позбутися від сторонніх запахів у приміщенні. Через годину прилад повертається в попередній режим роботи.

Дуже цікавою є режим спрямованого потоку іонів Plasmacluster. Він дозволяє очистити одяг, штори, м'які меблі від пилу та сторонніх запахів. Наприклад, ви були на пікніку або у нічному клубі. Щоб прибрати з верхнього одягу запах диму або сигарет, розмістіть піджак на плічках або спинці стільця перед очищувачем, активуйте режим спрямованого потоку іонів Plasmacluster і залиште на 8 годин. Після цього часу від запахів не залишиться і сліду!

Також у будь-який момент ви можете увімкнути або вимкнути функцію зволоження.

Кнопка вибору індикації на дисплеї перемикає відображення поточної температури, вологості, споживаної потужності та дозволяє встановити проміжок часу, через який прилад увімкнеться або вимкнеться. Існує також функція блокування випадкового натискання (захист від дітей).

Що пропонують конкуренти?

Як ми вже писали вище, SHARP пропонує прилади досить високого рівня. Тому порівнювати його з традиційними моделями очисників, оснащених лише повітряними фільтрами і функцією зволоження ми не будемо.

Якщо говорити про моделі зі схожими можливостями, то, перш за все, варто згадати про інші моделі SHARP: це серія очисників SHARP HD та SHARP KIN. Перша за подібних можливостей і нижчу ціну має дещо спрощену електроніку. Друга, навпаки, є більш новим поколінням зі злегка покращеним дизайном і новою більш ефективною системою Plasmacluster High-Density 25000. Однак і вартість SHARP KIN значно вища.

Важливим конкурентом є PANASONIC з технологією nаno™. У його модельному ряді є близька по параметрам модель Panasonic F-VXK70R-K.

Ну і, нарешті, DAIKIN MCK55W – флагман компанії DAIKIN із функцією зволоження. Він також оснащений якісними повітряними та зволожуючими фільтрами з терміном служби до 10 років та пропонує фірмові технології стримеру та плазмової іонізації.

 

SHARP UA-HG60E-L

SHARP UA-HD60E-L

Panasonic F-VXK70R-K

Daikin MCK55W

Макс. площа приміщення

50 м²

48 м²

52 м²

41 м²

Макс. площа зволоження

30 м²

30 м²

32 м²

23 м²

Фільтри

Фільтр попереднього очищення, Дезодоруючий фільтр, HEPA фільтр, Зволожуючий фільтр

Фільтр попереднього очищення, Дезодоруючий фільтр, HEPA фільтр, Зволожуючий фільтр

Фільтр попереднього очищення, Дезодоруючий фільтр, HEPA фільтр, Зволожуючий фільтр

Фільтр попереднього очищення, Дезодоруючий фільтр, Електростатичний HEPA фільтр, Зволожуючий фільтр

Фірмові технології очищення повітря

Plasmacluster

Plasmacluster

nаnое™

Streamer, Активні іони плазми

Сенсори та параметри, що відстежуються

PM 2.5, пил, запах, температура, вологість, освітлення, рух

Пил, запах, температура, вологість

PM 2.5, пил, запах, температура, вологість, освітлення, рух

PM 2.5, пил, запах, вологість

Встановлення бажаної вологості

Регулюється автоматично, неможливо встановити вручну

Регулюється автоматично, неможливо встановити вручну

40% / 50% / 60%

40% / 50% / 60%

Рівень шуму

24-53 дБ(А)

25-54 дБ(А)

18-54 дБ(А)

19-53 дБ(А)

Ціна (на 04.02.2022)

19999 грн

14999 грн

25999 грн

23528 грн

Безумовно, всі ці моделі відрізняються чудовою ефективністю очищення та зволоження повітря. Однак, ми рекомендуємо насамперед звернути увагу на SHARP, який має низку унікальних особливостей і при цьому має дуже привабливу ціну.

Підведемо підсумки.

Плюси: чудова якість очищення повітря, тривалий термін служби фільтрів, висока ефективність зволоження, інтелектуальний режим, низький рівень шуму, приваблива ціна.

Мінуси: відсутність цифрової індикації рівня PM 2.5, немає управління по Wi-Fi зі смартфона.

Висновки: Перед нами, безумовно, один із найтехнологічніших очисників повітря. Короткий тест, який ми встигли провести, переконливо показав його найвищу ефективність у видаленні запахів, пилу. Також він продемонстрував високу ефективність у видаленні алергенів (домашній пил). Прилад здатний дуже ефективно підняти та підтримувати комфортну вологість у приміщенні.

Також очищувач повітря зарекомендував себе дуже добре для алергіків - HEPA-фільтр в поєднанні з технологією Plasmacluster здатні більш ефективно очищати повітря від алергенів.

Кому ми можемо порадити очищувач SHARP? Насамперед, він необхідний усім жителям сучасних мегаполісів, коли звичайне провітрювання кімнати приносить забруднене повітря з вулиць. Він буде незамінний для людей, які страждають на алергію та астму. Надзвичайно важливий такий прилад і для сімей з дітьми, оскільки, як ми знаємо, чисте та вологе повітря гарантує правильне функціонування імунної системи дитини. Також через заявлену ефективність проти COVID-19 та інших вірусів і бактерій дуже доцільною буде установка таких приладів в офісах, дитячих установах.

 

Тестові зразки надані компанією Карма Діджітал, сервіс здійснює СЦ «Крок-ТТЦ»