Якщо ви страждаєте від сезонної алергії на пилок рослин (полінозом), вам просто необхідно враховувати календар цвітіння і пилкування рослин. Це допоможе заздалегідь провести профілактичні заходи і підготуватися до небезпечного для вас періоду.

Як захистити себе та ваших дітей від алергії на пилок Ви можете дізнатися з нашого матеріалу Алергія на пилок у дітей: як вибрати очисник повітря. У цій статті викладено докладні рекомендації щодо того, які заходи необхідно вжити алергіку, а також поради щодо вибору очищувача повітря від пилку.

Звертаємо вашу увагу, що календар цвітіння досить приблизний, терміни і тривалість цвітіння рослин можуть змінюватися в залежності від погоди навіть в межах одного регіону.

 

календар цвітіння

 

Лютий

Гамамеліс

Березень

Крокус, кипариси, пролісок.

Кінець березня - квітень: листяні чагарники - вільха, верба, ліщина.

Квітень

Вільха, гіацинт, крокус, магнолія, нарцис, ліщина, пролісок, таволга, тюльпан, фрітіллярія, айва японська (хеномелес).

Кінець квітня - кінець травня: листяні дерева - береза, дуб, ясен, тополя, верба, клен, в'яз, осика, Екзохорда.

Травень

Береза, глід, в'яз, дуб, клен, ялина, верба, осика, сосна, тополя, ясен, ірис, гіацинт, магнолія, нарцис, півонія, бузок, таволга, тюльпан, фрітіллярія, айва японська (хеномелес) Екзохорда.

Середина травня - середина червня: хвойні дерева - сосна, ялина.

Червень

Астильба, глід, будлеи, вейгела, ідезія, липа, ялина, сосна, ірис, кульбаба, півонія, подорожник, троянда, бузок, стіракс, таволга, тюльпанове дерево, фізокарпус.

Кінець травня - кінець липня: злакові - жито, гречані, костриця, єжа, тимофіївка, тонконіг, райграс, лисохвіст, ватра, пирій

Липень

Астильба, будлеи, вейгела, кропива, лилейник, лілія, ірис, троянда, липа, ялина, сосна, магнолія, подорожник, проліски, райграс, таволга, злакові: жито, гречані, єжа, ватра, лисохвіст, тонконіг, тимофіївка, пирій.

Кінець травня - червень: кульбаба.

Червень - середина липня: подорожник, гречані.

Кінець червня - початок липня: липа.

Липень - середина серпня: кропива.

Кінець липня - жовтень: бур`яни - полин, амброзія, марь, лобода.

Серпень

Кропива, подорожник, райграс.

Злакові: тимофіївка,  костриця,  пирій.

Бур`яни: полин, амброзія, марь, лобода.

Вересень

Астра, будлеи, вейгела, жоржини, канни, троянда, таволга, хризантема, ціклохена.

Бур`яни: полин, амброзія, марь, лобода.

Жовтень

Амброзія,  лобода, марь, полин, троянда, хризантема, ціклохена.

Листопад

Астра, альстромерія, бальзамін Уоллера, чорнобривці, газанія, немезія, флокс Друмонда, фуксія, хризантема.

З квітня по вересень відзначається алергія до різних груп рослин (полівалентна пилкова алергія) - цвілеві гриби Alternaria Cladosporium

 

У таблиці перераховані найпоширеніші рослини-алергени, але це далеко не все. Для деяких людей джерелом алергії можуть бути нешкідливі на перший погляд рослини: дзвіночки, рододендрони, маки, незабудки та інші. Враховуйте, будь ласка, свої індивідуальні особливості.

Сподіваємося, що календар цвітіння рослин допоможе вам підготуватися і відчувати себе комфортно в «небезпечні» для вас періоди алергії на пилок.