В даний час Всесвітня організація охорони здоров'я відзначає катастрофічне зростання алергічних захворювань. За статистикою на різні форми алергії страждає від 20% до 40% населення планети, тобто приблизно кожен п'ятий її житель. І, як і дорослі, від алергії страждають діти.
Сьогодні не менше 40% школярів мають алергічні реакції на один і більше алергени. З кожним роком ситуація щодо алергічних захворювань погіршується. За прогнозом ВООЗ до 2025 року алергія буде вже у кожного другого жителя Землі.
Серед усіх алергічних захворювань одним із найпоширеніших є алергія на пилок рослин – поліноз (від лат. pollen – “пилок”).
Перші прояви полінозу можуть виникнути у будь-якому віці, але найчастіше захворювання починається у молодому віці з 8 до 20 років. За даними статистики в дітей віком до 2-х років поліноз зустрічається нечасто, проте 50% зареєстрованих випадків припадає на категорію дітей віком до 15 років, і 90% випадків реєструються у людей віком до 30 років.
Примітно, що серед мешканців міст алергія на пилок зустрічається у 4-6 разів частіше, ніж у мешканців сільської місцевості.
Як подбати про дитину з алергією вдома
Уникнути контакту з пилком поза межами дому практично неможливо, але у себе в квартирі можна створити комфортні умови для дитини-алергіка та звести до мінімуму вплив пилку та інших алергенів.
Для того, щоб підтримувати в нормальному стані слизові оболонки малюка, повітря в приміщенні має бути чисте, прохолодне і зволожене. Якщо повітря в приміщенні сухе і тепле – пилок, пил та інші алергени знаходяться у повітрі, що вдихається, і алергія посилюється. Якщо повітря чисте, зволожене, прохолодне – алергени осідають, і стан дитини значно покращується.
Очисник повітря для дитини-алергіка
Оптимальними умовами є вологість повітря 40%-60% і температура 20-22°С. Очищення повітря від пилку та безлічі інших алергенів досягається використанням сучасних очищувачів повітря з HEPA-фільтрами високого ступеня очищення.
Британський алергологічний союз (British Allergy Foundation) як ефективний захід для боротьби з алергією на пилок рослин рекомендує використовувати очищувачі повітря. Очищувачі повітря SHARP пройшли сертифікацію товариства та отримали відповідний сертифікат. Якщо ваша дитина має алергію на пилок рослин, рекомендуємо звернути увагу на моделі з функцією Plasmacluster.
Також не менш ефективним є використання мийок повітря. Для підтримання нормальної вологості у приміщенні використовуйте зволожувачі повітря. І, навпаки, при підвищеній вологості повітря, понад 80%, коли активно починає рости пліснява, необхідно використовувати осушувачі повітря.
Як позбутися алергенів вдома
Важливо створити для дитини-алергіка «чисте приміщення»:
- з кімнати малюка треба прибрати м'які іграшки, килими, паласи, відкриті полиці з книгами, кімнатні квіти та всі зайві предмети;
- щодня протирати пил та проводити вологе прибирання;
- у період цвітіння не відкривайте вікна в суху та вітряну погоду, особливо в ранкові години з 5.00 до 11.00; провітрювати приміщення треба лише вночі чи під час дощу;
- використовуйте для прибирання миючі пилососи або пилососи з високоефективними HEPA – фільтрами для уловлювання найдрібніших частинок;
- за наявності у вас кондиціонера вчасно змінюйте у ньому фільтри;
- не сушіть білизну дитини на вулиці, коли відзначається високий вміст пилку у повітрі;
- встановіть у своєму автомобілі очищувач повітря; він захистить малюка не лише від пилку, а й від шкідливих вихлопних газів;
- не паліть і не допускайте перебування дитини в приміщеннях, де палять – сигаретний дим погіршує стан дитини-алергіка;
- використовуйте спеціальні сольові розчини та спреї для частого промивання порожнини носа. Це допоможе захистити від проникнення пилку та покращить стан малюка;
- повернувшись з вулиці, вмийте обличчя та руки дитини, промийте ніс, прополощіть горло. Найкраще, якщо дитина прийме душ і промиє волосся. Так ви зможете видалити пилок, що осів на волосся та шкіру;
- не гуляйте з дитиною під час пікових концентрацій пилку у повітрі.
Для отримання актуальної інформації про вміст та концентрацію пилку у повітрі слідкуйте за алергологічним прогнозом погоди на спеціалізованих сайтах.
Щоб підготуватися до сезону цвітіння, вчасно вжити профілактичних заходів та розпочати лікування батькам дитини з полінозом необхідно використовувати календар цвітіння рослин.
Важливо розуміти, що сезонна алергія на пилок рослин – це захворювання, з яким вашому малюку треба буде жити все життя. Виключити контакт із пилком, з тим фактором, який цю алергію викликає, практично неможливо. Тому задача для грамотних та дбайливих батьків - вчасно розпочати лікування, дотримуватися лікарських рекомендацій та створити дитині комфортні умови в осели.
Сучасні високотехнологічні пристрої здатні ефективно вирішити ці завдання, а наші фахівці допоможуть Вам підібрати необхідне обладнання для захисту від алергії на пилок та створення оптимальних умов для дитини.