Термін придатності фільтра HEPA регламентується виробником очищувачів повітря і може складати від 3 місяців до 10 років.

Такі відомі бренди, як Sharp, Panasonic та Daikin заявляють, що термін експлуатації фільтра HEPA деяких моделей становить до 10 років. З’ясуймо, завдяки чому це можливо.

Використовується повна система фільтрації

фільтр HEPA

У пристрої використовується комбінація фільтрів, як правило, 3-ступенева система очищення.

І лінія захисту — фільтр попереднього очищення, що вловлює великі частинки пилу, сміття, павутиння, шерсть та волосся.
ІІ лінія — карбоновий фільтр, що позбавляє від запахів та диму.
Лише потім йде фільтр HEPA, який затримує PM2.5 частки, віруси, алергени тощо. Тобто, він надійно захищений від великих фракцій і працює лише з найменшими забруднювачами.

Фільтр HEPA виготовлений з якісного матеріалу

Фільтри, розраховані на тривалий термін експлуатації, виготовлені зі спеціальних високоефективних матеріалів. На додачу, деякі фільтри HEPA можуть бути оброблені антибактеріальним покриттям, що зменшує кількість мікроорганізмів. Екземпляри з недорогого матеріалу, такого як целюлоза, мають коротший термін служби.

Велика площа фільтрувальної поверхні

фільтр HEPA

Фільтри для тривалого використання укладають у щільний гофр. У розгорнутому вигляді довжина найефективніших HEPA-фільтрів може досягати 8 метрів. Згадаймо, що HEPA вловлює частинки від 0,01 мкм, що навіть непомітні оку, тому здатен затримати чимало забруднювачів завдяки своїй площі.

HEPA-фільтр можна очищати

Від міцності матеріалу також залежить догляд за фільтром. Якщо виробник приписує з певною періодичністю очищати фільтр HEPA, то термін придатності, відповідно, у такого фільтра більше.

Наукове обґрунтування

фільтр HEPA

Виробники очищувачів, що добре зарекомендували себе на ринку, тестують свою продукцію в лабораторних умовах.

Ефективність та продуктивність фільтрів визначається на підставі наукових досліджень.

До прикладу, Sharp, спираючись на результати лабораторних тестів, заявляє, що його фільтр HEPA працює ефективно протягом 10 років, якщо у приміщенні щодня викурюють до 5 сигарет.

Чи можуть шкідливі мікроорганізми жити у фільтрі

Можна не хвилюватися, що фільтр HEPA перетвориться на розплідник бактерій та вірусів. Завдяки двом фізичним процесам, адгезії та автогезії, мікроорганізми зчіплюються з волокном та злипаються між собою на молекулярному рівні. Вони ізольовані, не можуть “мандрувати” та розмножуватися, тому швидко гинуть. До того ж деякі фільтри мають додаткове антибактеріальне покриття.

За умов дотримання рекомендацій щодо застосування і догляду, фільтр HEPA функціонуватиме належним чином роками. Фільтр слід регулярно перевіряти та, якщо це дозволяється виробником, очищати. Про догляд за HEPA-фільтром читайте у нашому матеріалі — Догляд за фільтром HEPA.

Зауважте, очищувачі з фільтрами тривалого використання пропонуються авторитетними брендами, що досліджують, сертифікують та продають свою продукцію в Європу та США, де вимоги до якості дуже високі.

Кілька рекомендацій перед придбанням очищувача

фільтр HEPA

Ми радимо уважно ставитися до терміну служби фільтрів при виборі очищувача, адже експлуатаційні витрати можуть додавати чималу суму до вартості самого пристрою.

Фільтри HEPA, розраховані на роки роботи, дозволяють економити на витратних матеріалах. Вони не вимагають особливого догляду та зберігають свою ефективність протягом тривалого часу.