Термін "смог" вперше застосували у Великій Британії на початку ХХ сторіччя. Саме так доктор Генрі Антуан де Во назвав суміш з їдкої задимленості та туману, що виникає у великих містах переважно у зимовий час.

У промислових регіонах смог був нормою через велику кількість спалюваного вугілля.

У XXI столітті жителі мегаполісів періодично спостерігають фотохімічний смог. Він утворюється через суміш оксиду азоту та ЛОС (летких органічних сполук), з яких під дією сонячних променів утворюється озон та вторинні забруднювачі.

У природі озон виконує важливу функцію – його шар захищає населення планети від згубного впливу УФ-променів. Але коли газ перебуває близько до землі, то викликає печіння в очах, напади респіраторних хвороб та астму.

Смог виникає за низької вологості у безвітряну погоду, коли в повітрі досягається критичний вміст забруднювачів, необхідних для його утворення. Азот потрапляє в повітря з вихлопних газів та внаслідок заводських викидів, а ЛОС виділяються з фарби та бензину.

Найвищий рівень смогу в містах, розташованих у долинах, як-от Лос-Анджелес і Мехіко.

про смог та пил

Не менш небезпечна для людей й велика кількість пилу, який складається з безлічі мікрочастинок, а саме:

  • суміш різних мінеральних частинок;
  • пилок;
  • сажа й дим;
  • лусочки шкіри;
  • текстильні та паперові волокна;
  • інші мікрочастинки невизначеного виду.

Також у домашньому пилу містяться пилові кліщі, продукти життєдіяльності яких спричиняють напади алергії та респіраторні хвороби, астму та пневмонію.

Прибирання й провітрювання не рятують від пилу, а щільно закриті вікна – від смогу.

Єдина можливість дихати чистим повітрям, коли воно забруднене зовні та всередині – використовувати побутові очищувачі повітря від смогу.

Завдяки трирівневій системі фільтрації пристрій затримує дрібні частинки пилу, диму, гару та інших забруднювачів, очищаючи повітря до параметрів високогірного.