З плином часу технології опалення розвиваються, пропонуючи споживачам різноманітні альтернативи. Зупинимося на двох найпопулярніших варіантах на сьогодні, керамічна панель та конвектор.

Обидва обігрівачі мають свої особливості, які варто розглянути перед придбанням. А наприкінці статті співставимо ці два типи пристроїв у порівняльній таблиці.

Керамічна панель: переваги використання

керамічна панель чи конвектор

Цінність керамічної панелі полягає в здатності забезпечити ефективне та комфортне опалення, задовольняючи при цьому естетичні вимоги власників.

Дієвість та розподіл тепла

У керамічній панелі застосовується інфрачервоне випромінювання, яке нагріває предмети та поверхні навколо. Після цього здійснюється звичайний теплообмін між об'єктами та повітрям. Нагрітий атмосферний потік викликає циркуляцію, змішуючись з холодним. Виникає рівномірне прогрівання.

Кераміка відрізняється високою тепломісткістю, що дає змогу панелям зберігати тепло і виділяти його поступово. Це допомагає підтримувати стабільну температуру в приміщенні та зменшує потребу в частому використанні енергії.

Розігрів досягається досить швидко, а охолодження відбувається плавно, без різких температурних контрастів.

Безпека та екологічність

Керамічні панелі зберігають здоровий мікроклімат, не сушать повітря та не спалюють кисень. Виготовлені з природних матеріалів, не виділяють небезпечних речовин та алергенів.

Герметична конструкція робить їх стійкими до вологи, а отже безпечними для обігріву ванних кімнат.

Інфрачервоне випромінювання, задіяне у керамічній панелі, не несе жодної шкоди людському організму. Навпаки, тканини та суглоби прогріваються м’яко, покращується кровообіг, минають ревматичні болі.

Серед керамічних панелей є моделі з терморегулятором та дистанційним керуванням. Ці опції економлять електроенергію та організовують побут.

Естетичний дизайн та простота в догляді

Керамічна панель в інтер'єрі стає не лише джерелом тепла, але і декоративним елементом, який доповнює дизайн приміщення. Розмаїття кольорів та текстур допомагає створити гармонійний або контрастний акцент у просторі.

Зазвичай керамічні панелі легко монтуються на стіну та економлять простір. Не потребують спеціального догляду, розраховані на тривалий термін експлуатації та служать десятиріччями.

Конвектор електричний: характерні ознаки

керамічна панель чи конвектор

Конвектор електричний – найдоступніший варіант обігріву у холодну пору року. Швидко нагріває повітря, простий у використанні та доступний за ціною.

Ефективність та швидкість опалення

Конвектор нагріває повітря за допомогою вбудованого ТЕНа. Теплі атмосферні маси підіймаються, замінюючи холодні, та утворюють конвекційний потік і циркуляцію у просторі.

Деякі моделі конвекторів, що оснащені вбудованими вентиляторами, ще активніше поширюють тепло, та при цьому можуть працювати голосніше.

Одна з головних переваг – здатність миттєво генерувати тепло, без необхідності чекати, поки система опалення прогріється. Та після вимкнення приладу температура стрімко падає, що може створювати певний дискомфорт.

Терморегуляція та захисні опції

Більшість конвекторів оснащені термостатичними функціями, які точно налаштовують та підтримують бажану температуру в приміщенні. Це дозволяє економно споживати електроенергію та уникати перегріву.

Сучасні апарати додатково оснащуються термотаймерами, захистом від замерзання, блокуванням від дітей. А для тих, хто цінує зручність, є моделі, що керуються зі смартфона.

Оскільки корпус конвектора не розігрівається вище 60°C, його безпечно експлуатувати у кімнаті, де перебувають діти.

Розміщення та обслуговування

Електричні конвектори в основному застосовуються для зонового опалення, обігріваючи лише ті приміщення, де це потрібно. Тому переважна більшість приладів обладнана коліщатками для зручного переміщення, хоч і серед них зустрічаються моделі з можливістю монтування на стіну.

У верхній частині пристрою передбачено решітку, через яку повітря виходить з корпусу. Час від часу отвори решітки потребують очищення від пилу. Також слід звертати увагу на дно приладу, особливо, якщо конвектор обладнаний вентилятором. Пилосос або волога ганчірка без спеціальних засобів впораються із доглядом.

Загалом конвектор – витривале та надійне обладнання, яке служитиме тривалий час.

Керамічна панель та конвектор: порівняльна таблиця

Вибір оптимального обігрівача є важливим завданням, яке визначає комфорт та продуктивність опалення. І керамічна панель, і конвектор заслуговують гріти нас довгими зимовими вечорами.

Наприкінці пропонуємо поглянути на загальну картину, яка допоможе розставити точки над і.

керамічна панель чи конвектор

Де б ви не мешкали, у Львові чи Харкові, обігрівачі є надійним джерелом тепла в холодну пору року. А ми зробимо все можливе, щоб вибір, замовлення, оплата та доставка кліматичного устаткування були легкими та приємними в інтернет-магазині CleanAirLove.

Звертайтесь до наших спеціалістів, якщо залишилися питання. І вже скоро керамічна панель чи конвектор даруватимуть затишок вашій домівці й офісу.