5 міфів про кімнатне повітря

Якихось 100 років тому люди неабияк раділи прогресу, не замислюючись, наскільки згубним згодом він стане для екології. Сьогодні ми сприймаємо інновації як належне, натомість серйозно стурбовані тим, що нам нема чим дихати.

Додержуючись інстинкту самозбереження, ми намагаємося врятуватися від задушливого вуличного смороду в герметизованих офісах та квартирах. І добре, якщо в них створений правильний мікроклімат. А якщо ні?

Міф #1. Без провітрювання можна обійтися

Якщо не пускати через вікна та кватирки вуличне повітря, оптимальний мікроклімат гарантований.

Насправді: науково доведено, що кімнатне повітря токсичніше за вуличне мінімум у 12 разів. Головне джерело забруднення – великий і дрібний пил, в якому містяться алергени, патогенні мікроби, отруйні формальдегіди, пилок рослин і ворсинки домашніх вихованців.

І так, пил – це не тільки сірувато-білий шар, що осідає на гладких поверхнях. "Сміттєві баранці", які скупчуються по закутках і під ліжком, теж є пилом.

Звідки ж береться домашній пил?

Це парадокс, але головним джерелом домашнього пилу є саме ми, люди. Адже приносимо його з вулиці на волоссі, одязі, взутті. Зрозуміло, що кімнатні рослини та домашні улюблені теж роблять свій внесок. Однак бруд до оселі потрапляє переважно через його мешканців, які контактують із зовнішнім середовищем, тобто через нас.

Як бути: регулярно провітрювати приміщення. По-перше, щоб мінімізувати обсяг вуглекислого газу, який виробляється під час дихання.

По-друге, щоб створити необхідну циркуляцію повітря та впустити до приміщення кисень, без якого, як відомо, людині несила жити.

А як же мікроклімат?

Цю проблему розв’яже спеціальний прилад – очисник повітря. Завдяки багатоступеневій системі фільтрації, додатковим опціям зволоження й іонізації він забезпечить вашій оселі чи офісу чисте повітря, а вам – гарне самопочуття та приплив енергії.

Міф #2. Навіщо потрібен очищувач повітря, вистачить і провітрювання

Скептикам, налаштованим проти кліматичної техніки, здаватиметься, що ми ходимо по колу. А й справді, навіщо очищати повітря у приміщенні, якщо на вулиці все одно дихаєш смогом?

Насправді: очисник повітря та регулярне провітрювання – два чинники, що доповнюють один одного. Хоча й без прочинення вікон прилад буде вельми корисним, бо очищує повітря, що рециркулюється у приміщенні.

Інша річ, що людина без кисню довго не протягне. Це факт. Очисник просто доведе якість повітря, що надійшло з вулиці, до оптимального балансу.

Отже, "провітрювання + очисник" є ідеальним тандемом для правильного мікроклімату в оселі.

Як працює очисник повітря

Забруднене кімнатне повітря втягується лопатями вентилятора й прямує до фільтраційної камери.

Система фільтрації в сучасних очищувачах повітря зазвичай складається з трьох рівнів:

  1. попередня – на 100 відсотків поглинає пил і шерсть домашніх вихованців, що осіла на меблях;
  2. вугільна – знищує всі неприємні запахи;
  3. НЕРА – позбавляє частинок розміром до 0,25 мкм.

Після очищення фільтрами повітряний потік повертається в кімнату й рівномірно розподіляється завдяки повітрообміну. Тоді людина почувається краще, спить міцніше, а якщо довгий час дихає таким чистим повітрям, то завжди має свіжий вигляд, ніби живе на курорті.

Які ще плюси?

В деяких моделях брендових очисників повітря, наприклад у SHARP UA-KIL60E-W, вбудовано унікальну технологію генерування позитивних та негативних іонів – Plasmacluster 25000 нового покоління.

Цифра 25000 означає загальну кількість аніонів і катіонів на один кубічний сантиметр, які виробляє цей прилад. Такий показник повністю відповідає співвідношенню й концентрації природних аероіонів, що містяться в лісовому чи морському повітрі: 5000 – 20 000.

Міф #3. Вологе прибирання ефективно очищає повітря

5 міфів про кімнатне повітря

Якщо щодня влаштовувати прибирання згори додолу, оптимальна вологість та чисте повітря гарантовані.

Насправді: значення вологого прибирання дійсно важко переоцінити. Проте є нюанси. По-перше, малоймовірно, щоб якісне вологе прибирання зі стелі до підлоги проводили щодня.

По-друге, аби дійсно хоча б частково очистити повітря, прибирати потрібно не раз на день, а тричі – вранці, вдень і перед сном.

По-третє, перед вологим прибиранням завжди проводиться сухе, а це означає, що в повітря обов'язково підніметься стовп пилу, який осяде у важкодоступних місцях.

Як бути: після прибирання провітрити приміщення, а потім зачинити вікна та увімкнути очищувач повітря, наприклад SHARP UA-KIN50E-W, доповнений ефективною функцією зволоження. За короткий час інтенсивної роботи прилад повністю видалить з повітря дрібнодисперсний пил, неприємні запахи, у тому числі від засобів дезінфекції, а також леткі сполуки формальдегідів, які ви роз'ятрили, протираючи меблі.

Міф #4. Основна частина пилу міститься за метр від підлоги

З цієї причини багато хто вважає, що саме на дітей і домашніх тварин спрямований головний пиловий удар.

Насправді: на початку ХХ століття шотландський вчений-метеоролог, винахідник першого у світі приладу для вимірювання кількості частинок пилу й туману в атмосфері Джон Ейткен провів експеримент.

У приміщенні на висоті 1,2 метра від підлоги та під стелею були зроблені виміри кількості частинок пилу на площі в один кубічний сантиметр. Та виявилося, що за метр від підлоги міститься 1 800 000 частинок пилу, а під стелею — 5 220 000! Переконливий факт?

Міф #5. Кімнатні рослини добре очищають повітря

5 міфів про кімнатне повітря

Достатньо розставити по оселі горщики з дифенбахією, фікусом та сансев’єрою – і якісний мікроклімат забезпечений.

Насправді: зі шкільного курсу ботаніки ми пам'ятаємо, що рослини поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень. Це називається фотосинтез, і працює він лише за денного світла. Вночі відбувається зворотний процес.

Крім того, згідно з дослідженнями вчених з Департаменту цивільної, архітектурної та екологічної інженерії США, проведеними у 2020 році, щоб зелень справді стала гідним конкурентом хоча б найпростішої системи вентиляції, на одному квадратному метрі площі доведеться розставити 930 (!) горщиків із дорослими рослинами.

Чому? Бо за добу один вазон здатен очистити лише два кубічних міліметри повітря.

Як бути: озеленити оселю для заспокоєння нервів, а мікроклімат стабілізувати унікальним винаходом інженерів кліматичної техніки – очищувачем повітря. Дихайте із задоволенням!