Продовжуємо розбиратися у способах опалення для приміщень. Минулого разу ми порівнювали масляний обігрівач та конвектор електричний. Про це читайте тут >>>

Сьогодні порівняймо конвектор та керамічний обігрівач. Це сильні гравці на ринку кліматичної техніки, які чудово розв’язують проблему холоду у житловому, офісному, комерційному просторі. Та про їхні особливості, переваги та недоліки варто знати.

Принципи роботи конвектора та керамічного обігрівача

Дія конвектора базується на принципі конвекції та рівномірному поширені теплих атмосферних мас в приміщенні:

конвектор чи керамічний обігрівач

 1. Холодне повітря потрапляє через отвори внизу у корпус.
 2. Нагрівається за допомогою трубчастого електронагрівника.
 3. Нагріті атмосферні маси виходять з решітки у верхній частині пристрою.
 4. Теплий потік підіймається вгору, а холодне повітря опускається. Таким чином досягається циркуляція і рівномірний обігрів.

Керамічний обігрівач працює дещо інакше, поєднуючи два способи нагрівання:

 1. Холодне повітря також нагрівається завдяки теплообміннику та природним чином поширюється у просторі.
 2. Основний нагрівальний елемент виробляє інфрачервоне випромінювання, нагріваючи керамічну плиту.
 3. Керамопанель акумулює тепло та нагріває навколишні предмети та поверхні.
 4. Нагріті поверхні своєю чергою передають тепло повітрю.

Таким чином керамічний обігрівач досягає максимальних результатів унаслідок подвійного ефекту опалення.

Порівняння конвектора та керамічного обігрівача

Потужність та площа приміщення

Конвектори здатні нагрівати повітря досить швидко за допомогою конвекційного потоку. Зазвичай доступні в різних потужностях, що дозволяє вибирати модель, яка відповідає розміру та потребам середовища.

Керамічні обігрівачі можуть бути менш потужними в порівнянні з конвекторами. Нагріваються повільніше, але в приміщенні довше зберігається тепло і підтримується стала температура.

Якщо ж порівняти електричний конвектор і керамічний обігрівач, що працюють в однаковому діапазоні потужності від 500 до 1000 Вт, то керамопанель здатна обслуговувати до 30 м², тоді як електроконвектор – до 15 м². Вигода очевидна!

Комфортність розподілу тепла

Конвектор швидко нагріває повітря. Та при його вимкненні температура стрімко знижується. Тепловий контраст у холодну пору року – не надто приємне явище.

Робота керамопанелі створює більшу теплову інерційність. Розподіл тепла відбувається поступово, без великих температурних коливань. Якщо ж сісти навпроти приладу на відстані 1,5 метра, то відчувається затишний ефект, як від справжнього відкритого вогнища.

Портативність

Конвектор зазвичай невеликого розміру, легкий, просто переміщується з кімнати у кімнату за допомогою коліс. Є як підлогові моделі, так і зі змогою кріплення на стіну. Часто конвектори монтують під вікнами замість батарей центрального опалення.

конвектор чи керамічний обігрівач

Керамічний обігрівач у порівнянні з електроконвектором може бути більшим та важчим. Як правило, призначений для сталого опалення в певному місці. Не потребує складного монтажу. Є також підлогові моделі з коліщатками.

Безпекові характеристики

Виробники конвекторів і керамічних обігрівачів однаково дбають про:

 • захист від перегріву, змерзання, перекидання;
 • повернення до налаштувань у випадку зникнення електроенергії;
 • блокування від дітей.

Обидва види пристроїв безпечні для використання та конструктивно позбавлені відкритих гарячих елементів, до яких можна доторкнутися й обпектися. Та керамічна панель розігрівається до високих температур, тому встановлювати її в дитячій все ж небажано.

Регуляція температури

І конвектор, і керамічний обігрівач може мати вбудований терморегулятор, на якому зручно встановлювати бажану температуру відповідно до потреб.

Наявність терморегулятора й інших опцій залежать від конкретної моделі, а не від типу обігрівача.

Вартість

Конвектори єлектричні доступні в широкому ціновому діапазоні, що дає змогу знайти модель під різний бюджет. Ціни на електроконвектори від Ardesto, Electrolux, Cooper&Hunter стартують від 2 тисяч гривень. У середньому сегменті представлені моделі цих та інших виробників (Noirot, Tesy) за 4-6 тисяч. А найдорожчі конвектори сягають 10 тисяч гривень і вище.

Базові керамічні обігрівачі Ardesto та Teploceramic коштують також від 2-3 тисяч гривень. Чим більша площа обслуговування та кількість додаткових функцій (таймер, дистанційне керування), тим вони дорожчі. Та ціни, як і на конвектори, пропонуються для будь-якого гаманця.

Місце застосування

Звичайно, крім площі приміщення, область використання відіграє ключову роль.

Конвектор ідеально підходить для додаткового опалення окремих кімнат, де потрібно швидко підвищити температуру, як-от спальні, кабінети, невеликі обідні зони.

 • Регульована потужність та холодний корпус дозволяють застосовувати пристрій у дитячій.
 • Ефективний і для майстерень або гаражів під час робіт в холодний період.

Керамічний обігрівач чудово пасує для постійного нагріву різних приміщень, таких як вітальні, кухні, офіси.

 • Завдяки привабливому зовнішньому вигляду створює стильний акцент в інтер’єрі кав’ярень, ресторанів, готелів.
 • Не боїться вологи, тому може використовуватися у сауні, басейні, у ванній кімнаті.

Отже, електричний конвектор та керамічний обігрівач – серйозні конкуренти. Рекомендуємо у виборі орієнтуватися на свої потреби, і ідеальна модель обов’язково знайдеться.

В інтернет-магазині CleanAirLove ми надаємо вичерпну інформацію про кожен пристрій і допомагаємо підібрати найкраще рішення для розв’язання повітряних питань.

Наші обігрівачі вже зігрівають домівки у Києві, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Кривому Розі, Одесі, Чернігові.

Зігрійтесь і ви, обравши свою кліматичну техніку в CleanAirLove.