Міжсезоння – період, коли температура падає, ночі стають холодними, а центральне опалення працює незадовільно. Ми згадуємо про вовняні шкарпетки, дістаємо термос та шукаємо джерело тепла, що здатне обігріти всіх членів родини довгими осінніми й зимовими вечорами.
Оскільки вогнище у квартирі не розведеш, на розум сучасної людини приходить теплогенеруючий прилад. І проблему майже вирішено, якби не муки вибору, перед якими постає індивід у прагненні знайти найкраще рішення.
Спробуємо спростити ситуацію та зекономити час, порівнявши два найпопулярніші різновиди. У полі зору – обігрівач масляний та конвектор електричний. Кожен з цих приладів наділений особливостями, про які варто знати, облаштовуючи домашній затишок.
Конвектор електричний - принцип роботи
Конвектор електричний легко впізнати по решітці згори пристрою. Саме через неї у приміщення потрапляє тепле повітря, яке змішується з холодними атмосферними масами.
Конвектор електричний - основні етапи роботи
- Нагрівання елементу. Внизу корпуса розташований трубчастий електронагрівник (ТЕН), температура якого підвищується при підключенні до електромережі. Цю деталь зазвичай виготовляють з монолітного сплаву, тому при нагріві вона не видає тріску, клацання чи інших звуків.
- Обігрів повітря. Коли ТЕН нагрівається, він передає тепло повітрю, яке оточує його в порожнині корпуса. Воно стає гарячим і починає рух вгору.
- Поширення потоку. Атмосферні маси, що піднімаються, утворюють вертикальний тепловий стовп. Такий гарячий потік створює тиск, що призводить до зміщення холодного повітря вниз, створюючи циркуляцію у приміщенні.
- Переміщення мас. Досягаючи верхніх частин кімнати, повітря починає охолоджуватися й опускатися. Отже, відбувається постійний цикл та забезпечується стійке обігрівання простору.
Конвектор електричний представлений великою кількістю моделей і всі вони оснащені терморегуляторами, які контролюють температуру у середовищі. Коли досягається задане значення, пристрій автоматично вимикається, а при зниженні температури знову вмикається для підтримання комфортного рівня тепла.
Принцип роботи масляного обігрівача
Цей тип обігрівачів легко впізнати за корпусом-гармошкою, що нагадує звичайні батареї з дитинства. Його дія ґрунтується на теплообміні з теплоносієм, яким є олива (мінеральне мастило) всередині апарату.
Основні етапи роботи масляного обігрівача:
- Нагрівання масла. Усередині приладу розташований ТЕН, виготовлений з металу. При підключенні до джерела електроживлення ця деталь починає нагріватися. Олива, в яку занурено ТЕН, поступово починає прогріватися разом з ним.
- Теплообмін. Коли мастило нагрівається, воно починає передавати тепло корпусу обігрівача.
- Розподіл. Тільки тепер настає черга віддавати тепло повітрю навколо, поступово прогріваючи атмосферні маси у приміщенні.
- Збереження. Олива чудовий теплоносій, що добре тримає температуру навіть після вимкнення обігрівача. Такий принцип дозволяє приладу продовжувати виділяти тепло після завершення нагрівання. Проте, чим далі від апарату, тим повітря холодніше.
Деякі моделі масляних обігрівачів також оснащені термостатами для контролю температури та системами безпеки від перегріву і перекидання.
Порівняльний аналіз: обігрівач масляний та конвектор електричний
Після розуміння механізмів дії цих апаратів, визначимо переваги та недоліки та зробимо об’єктивні висновки.
Ефективність та швидкість обігріву
Масляний обігрівач потребує більше часу для нагріву через теплоакумулювальний ефект оливи. Але його старання окуповуються здатністю утримувати тепло протягом тривалого часу після вимкнення. Це робить прилад дієвим для сталого утримання температури в приміщенні. Та попри це, він не здатний тримати температуру рівномірно, біля нього тепло, але холодно в протилежній стороні.
Конвектор електричний швидко підвищує температуру в приміщенні внаслідок принципу конвекції. Завдяки циркуляції повітряних мас пристрій рівномірно прогріває середовище. Та після вимкнення апарат не має теплозберігаючих властивостей, тому дієвий лише для тимчасового обігріву.
Портативність та зручність
Масляний обігрівач через вміст олії важкий та громіздкий, однак доволі портативний завдяки наявності рухомих коліс та ручки, що допомагає переміщувати апарат з кімнати в кімнату.
Конвектор електричний менший за розміром та легший за вагою, що спрощує використання у просторі.
Рівень шуму
Масляний обігрівач знаменитий своєю тихою роботою. Пристрій майже безшумний, що робить його відмінним вибором для спалень чи робочих приміщень.
Конвектор електричний може видавати незначний шум при роботі вентилятора або інших механічних елементів.
Енергоефективність
Масляний обігрівач довго розігрівається і потребує електроенергії на 20-25% більше. Однак після вимкнення здатен ще деякий час віддавати тепло, не споживаючи енергію взагалі.
Конвектор електричний нагрівається швидше, та не зберігає тепло після вимкнення. Тож у довготривалій перспективі різниця енергоспоживання незначна.
Обігрівач масляний - неочевидні плюси та мінуси
+ Поблизу приладу, який тримає тепло, зручно розміщувати мокре взуття чи сушити одяг. Важливо не накривати апарат, а розміщувати речі на спеціальних стійках. На дачі, де вогкість підвищена, це чудовий бонус.
+ Оптимально використовувати, якщо існує потреба лише в локальному обігріві, наприклад, однієї північної стіни.
+ Невисока ціна в порівнянні з конвекторним обігрівачем.
– Слід пам’ятати про легкозаймистість оливи, тому існує потреба у регулярній перевірці корпусу на герметичність і наявність мікротріщин. Важливо не допускати падінь та ударів апарату.
– Вимагає більше простору для установки, що може бути проблемою для невеликих кімнат.
– Розігрівається до високих температур 90-100 °C, тому слід ставити пристрій на відстані від інших предметів та не допускати торкання корпусу дітьми.
Конвектор електричний - неочевидні плюси та мінуси
+ Завдяки компактним габаритам не займає багато місця та може використовуватися в невеликих кімнатах. Є можливість настінної установки.
+ Пожежобезпечний, відповідає євростандартам.
+ Вбудований термостат дозволяє енергоефективно використовувати пристрій.
– Створює повітряний потік, який здіймає пил, що може заважати особам, схильним до алергії та легеневих захворювань.
– Стимулює незначний рух повітря, який може непокоїти високочутливих людей.
– Отвори решітки корпуса потребують регулярного очищення від пилу.
Найкращий вибір в CleanAirLove
Звичайно, обираючи масляний обігрівач або конвектор електричний, важливо враховувати свої конкретні вимоги, розмір приміщення та бажану тривалість роботи.
Обігрівачі обох типів мають свої переваги та недоліки, і правильний вибір залежить від конкретних умов використання.
В інтернет-магазині CleanAirLove ви знайдете розширений асортимент обігрівачів, які задовольняють будь-які вимоги, та отримаєте:
- продукцію провідних брендів;
- інноваційні технології;
- сучасний дизайн;
- гарантії від виробників.
Ми оперативно доставимо кліматичну техніку у ваше місто, Київ, Харків, Дніпро, і забезпечимо теплом і затишком на довгі холодні місяці.