очищувач повітря для дитячої

Ознаки правильного очищувача повітря для дитячої

Педіатри стверджують: єдина причина більшості респіраторних захворювань у дітей до двох років - забруднене повітря, яким маля дихає у квартирі й зокрема у власній кімнаті, де проводить більшу частину часу.

На жаль, регулярне провітрювання не видаляє алергени та патогенні бактерії з повітря. Необхідний спеціальний прилад, за допомогою якого з повітря будуть видалені найдрібніші часточки пилу, пилок, неприємні запахи, шерсть та лупа тварин, хвороботворні мікроорганізми та віруси.

Педіатри рекомендують очищувач повітря для дитячої купити ще до того, як малюк з'явиться на світ, або одразу після його народження.

Але як вибрати домашній очищувач повітря, що ідеально підійде для вашого малюка? Перший важливий критерій – метраж кімнати. З нього й розпочнемо.

На якій площі ефективний очищувач повітря

Рекомендована площа обслуговування, або площа кімнати, де пристрій ефективно справляється зі своїм завданням, залежить від технічних характеристик конкретної моделі.

За цією ознакою очищувачі можна поділити на 4 групи:

  • до 20 м²;
  • 30-50 м²;
  • 51-80 м²;
  • понад 81 м².

Вибирайте розумний очищувач повітря, що підійде за площею саме для дитячої. У невеликих кімнатах, наприклад, чудово зарекомендували себе SHARP FP-J30EU-B, SHARP FP-J30EU-A, SHARP KC-F32EUW.

Для великих дитячих кімнат та квартир-студій краще вибрати модель, ефективну на площі 30+ м², скажімо, Samsung AX34T3020WW/ER, SHARP FP-J40EUW та інші.

ВАЖЛИВО: продумайте, де ставити очищувач повітря для дитячої, щоби той приносив максимум користі. Бажано встановити девайс у центрі кімнати або біля ігрового куточка, де малюк проводить більше часу. Але так, щоб потік очищеного повітря не дмухав дитині в обличчя.

Типи фільтрів

У сучасних сертифікованих очищувачах зазвичай встановлені три фільтри, кожен з яких має свій фронт завдань:

  1. фільтр попереднього очищення – затримує шерсть, пух, пил;
  2. дезодоруючий - усуває побутові запахи (тварин, тютюну, сміття, від приготування їжі та розпилення аерозолів);
  3. HEPA - затримує віруси та мікроби розміром до 0,3 мкм.

Зокрема, прилади бренду SHARP ефективно видаляють із повітря молекули COVID-19. За 30 хвилин інтенсивної роботи обсяг смертоносних частинок зменшується на 90%.

Крім багаторівневої системи очищення, деякі очищувачі повітря для дитячої кімнати, наприклад, Electrolux EAP-1040D або WetAir WAP-35, вбудовані УФ-лампи для ретельного знезараження повітря.

На що ще звернути увагу при виборі

Для зняття втоми та підвищення концентрації уваги ефективні моделі з вбудованою технологією іонізації, наприклад, Plasmacluster от SHARP, Nanoe от Panasonic и Flash Streamer от Daikin. Завдяки їм повітря в кімнаті заряджається позитивними та негативними іонами, стаючи еквівалентним гірському або морському.

Враховуючи той факт, що очищувач повітря у дитячій, швидше за все, залишається ввімкненим під час сну дитини, вибирайте прилад з низьким рівнем шуму.