Коли температура опускається нижче нуля, з нею знижується вологість. Адже холодне повітря не здатне утримувати стільки вологи, як тепле. Організм реагує на атмосферні зміни потрісканими губами та пирхотою в горлі.
Ви приходите додому, та у нагрітому приміщенні дискомфорт лише зростає. Опалювальні пристрої та системи обігріву буквально висушують середовище, позначаючись на самопочутті та працездатності.
Як не втратити здоров’я та привабливий вигляд серед зими? Відповідь проста та очевидна. Зволожувач - єдиний ефективний засіб проти сухого повітря. Вибираючи апарат, не забудьте врахувати індивідуальні потреби та особливості конкретних моделей. Це зручно робити в каталозі інтернет-магазину.
Читайте далі, для чого потрібен зволожувач повітря і про його численні переваги.
Впливи низької вологості на людину та побут
Оптимальний рівень вологості для житлових кімнат повинен перебувати в діапазоні 30-60%. Для дитячих кімнат експерти рекомендують забезпечувати рівень ближче до 45%.
Звичайно, важливо враховувати індивідуальне відчуття комфорту, яке може варіюватися у різних людей. Дехто почуває себе краще при показниках трохи вищих або нижчих за ці рекомендації. Проте, вказані рівні є загальноприйнятими й опираються на численні наукові дослідження та медичні покази.
Один зі способів довідатися, що ваше житло перебуває в правильних межах, – купити гігрометр, прилад для вимірювання вологи в атмосфері приміщення. Та навіть без нього на надто низький вміст води в повітрі вказують негативні зміни, яких зазнає тіло і не тільки. І тоді стає очевидним, для чого потрібен зволожувач повітря.
Сухість дихальних шляхів та ризик зараження
Пересихання горла та носа збільшує ймовірність захворювань, таких як грип, застуда та інші інфекції. Висохлі слизові оболонки ускладнюють функціонування захисних механізмів. У носі з’являються мікроранки, через які віруси та бактерії швидше атакують організм.
Проблеми зі шкірними покривами
Подразнення, свербіж, тріщини, обмеження еластичності, поява зморшок – неприємності, яких зазнає шкіра, позбавлена нормального зволоження. Жоден найдорожчий крем чи лосьйон не допоможе, якщо не усунути причину, сухе повітря.
Активізація хронічних нездужань
Хворі на алергію та астму відчувають погіршення симптомів, потерпаючи від ускладненого дихання або збільшення нападів задухи.
Зменшення комфорту та погіршення сну
Сухість в очах – кошмар для тих, хто носить контактні лінзи. Також низька вологість заважає повсякденній діяльності та псує сон, роблячи його менш регенеративним, збільшуючи випадки пробудження серед ночі.
Негативний вплив на інтер'єр та обладнання
На дерев'яних меблях та підлогах утворюються тріщини та деформації. Крім того, суха атмосфера погіршує стан техніки, особливо взимку, коли частіше використовуються обігрівачі. Накопичення статичної електрики спричиняє несправності електронних пристроїв.
Призначення зволожувачів повітря
Щоб розібратися, для чого потрібен зволожувач повітря, потрібно знати, що його головна мета – створення комфортного та здорового середовища, де рівень вологості відповідає нормам, сприяючи збереженню гарного самопочуття для всіх членів родини.
Найбільш необхідними ці помічники є в осінньо-зимовий період, коли опалення сушить простір, призводячи до низької вологості. Вони також корисні в сухих кліматичних зонах та в ситуаціях, коли вікна часто залишаються закритими, працює кондиціонер або спостерігається міжсезонна алергія.
В інтернет-магазині CleanAirLove представлено парові та ультразвукові зволожувачі повітря надійних виробників: Sharp, Cooper&Hunter, Philips, Boneco. З ними можна забути про негаразди, викликані низькою вологістю.
Переваги використання зволожувачів повітря:
Зменшення ризику хвороб
Зволоження допомагає тримати слизові вологими, чистими та вільними. Налагоджена фільтрація у носі перешкоджає потраплянню в організм збудників вірусних та бактеріальних інфекцій. Згідно з дослідженнями, вірус грипу передається з меншою ймовірністю у приміщеннях з вологістю 40-60%.
Зміцнення здоров'я
Завислий пил та алергени під дією вологи осідають на поверхні, а не потрапляють у легені, викликаючи неприємності з диханням. Зволожувачі полегшують симптоми хронічних захворювань, зменшують прояви алергічних реакцій.
Покращення стану шкіри, волосся, нігтів
Прилад зберігає шкіру свіжою та пружною. Вона виглядає молодою, має рівну текстуру, якщо зволожена належним чином. Те саме стосується шевелюри й нігтів, які стають ламкими у сухому кліматі. Оптимальний рівень вологості сприяє покращенню структури волосся та його вигляду. Воно стає м'яким, блискучим та легше вкладається.
Поліпшення сну та психоемоційного стану
Горло та ніс, що вільно дихають, попереджають хропіння та сприяють міцному безперервному сну. Після повноцінного нічного відпочинку людина почувається бадьоро та енергійно, стійко опирається стресовим ситуаціям, оптимістично приймає буденність.
Переваги для дому
Дерев’яні меблі та паркет служитимуть довше. А вологолюбні домашні рослини будуть у захваті від додаткового зволоження. До неочевидних переваг також можна зарахувати зниження статичного навантаження на електроніку та збереження оздоблення інтер'єру, фарба чи шпалери не відшаровуються від сухості.
Отже, впровадження зволожувача повітря у життя гарантує створення благодатного середовища. Невеликий прилад здатний розв’язати проблеми з диханням, пересушеною шкірою та вберегти від застуди. Особливо корисним пристрій є в сім’ях, де зростають діти. Він позитивно впливає на імунітет малюків та сприяє розвитку сильної дихальної системи.
Тепер, знаючи для чого потрібен зволожувач повітря, можна підібрати ідеального помічника. А якщо залишилися питання, наші експерти завжди готові до консультації й допоможуть знайти найкращий варіант для будинку чи офісу. Дихайте здоровим повітрям і не хворійте!