осушувач повітря для будинку

Якщо надмірна вологість прийшла у дім і загрожує створити проблеми, то повітроосушувач стане надійним союзником у боротьбі з небажаними кліматичними умовами. Цей пристрій, що здатний швидко та ефективно вилучати надлишок водяної пари, захистить від утворення плісняви, руйнування стін, розпаду меблів та інших негативних наслідків сирості.

Незалежно від того, чи ви вперше зіткнулися з цією технікою, чи шукаєте нові способи покращити досвід використання, у цій статті ми відповімо на важливі питання про осушувач повітря для будинку, аби ваш вибір був проінформованим.

1. На яку площу орієнтуватися, купуючи осушувач повітря для будинку?

Бренди завжди вказують рекомендовану виробничу площу для своїх моделей. Загальна характеристика зводиться до наступного:

  • невеликі кімнати (до 30 м²) потребують прилад з продуктивністю осушення до 20 літрів за добу;
  • середні приміщення (від 30 до 50 м²) – 20-50 л/доб;
  • великий простір (понад 50 м²) – 50-100 л/доб.

Якщо ви обираєте осушувач повітря для будинку, то орієнтуйтесь на найбільшу за площею кімнату та додайте 20%. Адже доцільніше обрати пристрій із зайвою потужністю, ніж недостатньою.

2. Чи достатньо одного осушувача повітря для будинку?

Все залежить від рівня вологості в різних зонах та від особливостей будівлі. Найчастіше одного приладу вистачає. Чимало побутових моделей, як Mycond Roomer Smart 25, оснащені зручними коліщатками та ручками для переміщення з одного приміщення в інше.

Та трапляються ситуації, коли бажано залучати кілька пристроїв. Якщо в певних частинах будинку, наприклад, у підвалі або лазні, існує підвищений ризик високої вологості, тут краще експлуатувати окремий апарат.

3. Як усунути сирість лише в комірчині?

Стається й таке, що осушення у домі потребує тільки невелика зона. У цьому разі економніше купити прилад на елементі Пельтьє. До прикладу, Trotec TTP 10 E – вдалий варіант для гардеробної кімнати, підсобки чи шафи.

4. Чи можна використовувати професійний осушувач повітря для будинку?

Так, у багатьох випадках можна застосовувати професійний повітроосушувач. Такі моделі зазвичай експлуатуються в промисловості, будівництві чи при розв'язанні інцидентів з підтопленням. Звичайно, і в побутових умовах вони успішно функціонують, швидше видаляючи зайву вологу.

Тільки варто мати на увазі, що професійні моделі створюють значніше звукове навантаження під час роботи, ніж побутові. Також слід враховувати габарити такої техніки та її вартість.

5. Як позбутися води у підвалі?

Найбільшою загрозою для підвалу, фундаменту чи цокольного поверху є високий рівень ґрунтових вод. Тут потрібен комплексний підхід: дренажна система, гідроізоляція, вентиляція.

Осушувач повітря для будинку допоможе позбавити підвал від зайвої вологості. Якщо сталася повінь чи йдуть дощі, то тут якраз згодиться вищезгаданий професійний апарат – https://cleanairlove.com/osushuvach-povitria-profesiinyi/

6. Чи може пристрій пересушити повітря?

Усі сучасні моделі обладнані гігрометрами, які дозволяють контролювати та відстежувати рівень вологості в приміщенні. Більшість має функцією автоматичного управління, яка вмикає та вимикає прилад відповідно до заданого користувачем параметра. Гігрометр в цьому випадку служить сенсором для самостійного регулювання.

Спеціальними розумними режимами, що підтримують оптимальні умови, оснащені Sinclair CFO-20P та Trotec TTK 73 E.

7. Як часто слід виливати зібраний конденсат з вбудованого бака?

Тут все визначає об'єм резервуара, кількість водяної пари в середовищі та інтенсивність роботи. Вбудовані баки мають обсяг від кількох до кількох десятків літрів. Та яким би не був розмір, хвилюватися за переливання конденсату не потрібно. Всі сучасні моделі обладнані захисною функцією, яка зупиняє діяльність апарата при наповненому баку.

Крім того, левова частка повітроосушувачів має опцію автоматичного виведення конденсату через дренажний шланг, який додається до комплекту під час покупки. У такому разі необхідність виливати воду вручну відпадає.

8. Який функціонал повинен мати осушувач повітря для будинку?

Все залежить від потреб користувача. Ми рекомендуємо розглянути варіанти з наступними потрібними опціями, які додають зручності та користі в різних ситуаціях:

  • наявність таймера, як у WetAir WAD-F12L, дозволяє запрограмувати пристрій на увімкнення та вимкнення, що економить енергію та робить використання більш практичним;
  • додаткове очищення повітря HEPA-фільтром позбавляє простір від пилу та алергенів і стає у пригоді, якщо вікна виходять у квітучий весняний сад, а хтось з домашніх страждає на поліноз;
  • функція іонізації нейтралізує неприємні запахи, віруси, статичну електрику, захищаючи людей від хвороб, а електроніку від пошкодження;
  • віддалене керування зі смартфона, як у Mycond Yugo Smart 16, допомагає контролювати прилад з іншої кімнати або офісу та на відстані змінювати налаштування;
  • інтеграція ​​в систему "Розумний будинок" дає змогу створювати різні сценарії, керувати устаткуванням за допомогою голосу й ефективно й ощадно його експлуатувати.

Якщо у вас все ж залишилися питання про осушувач повітря для будинку, не соромтесь телефонувати нашим менеджерам. Або напишіть на пошту info@cleanairlove.com, про що б ви хотіли дізнатися в наших наступних матеріалах.