Можливо, ви помічали, дивлячись на промінь світла, завислі пилинки у повітрі. Або ж, стелячи ліжко чи плескаючи рукою по старому улюбленому дивану, здіймали у повітря пил. Але чим саме є пил?

домашній пил

З чого складається домашній пил

Майже всі матеріали навколо поступово розпадаються на складові компоненти. Клаптик за клаптиком, лусочка за лусочкою, ворсинка за ворсинкою, усі ці частинки стають домашнім пилом.

  • текстильні та паперові волокна;
  • шерсть та лупа тварин;
  • епітелій та волосся людей;
  • крихти їжі та мікропластик;
  • фрагменти та фекалії комах.

До цього додається пил, що потрапляє з вулиці: рослинний пилок, частинки сажі, диму, ґрунту і навіть космічний пил.

Однак, зосередьмося саме на домашньому органічному пилу, який не просто має неестетичний вигляд, а є місцем, де кліщі роду Dermatophagoides із задоволенням смакують людським епітелієм.

домашній пил

Чому пилові кліщі небезпечні

Там, де живуть люди, живуть пилові кліщі. Тому найкраще ці мікроскопічні павукоподібні почуваються ближче до людей, у темних спальнях, бажано із важкими шторами. Вони полюбляють перебувати у:

  • матрацах та подушках;
  • килимах та гардинах;
  • м’яких меблях та іграшках;
  • паперових книжках.

Хороша новина в тому, що пилові кліщі є сапротрофами, які харчуються відмерлими рештками живих істот. При цьому вони не переносять інфекційні хвороби чи паразитів та не псують продукти.

Є й погана новина. Пилові кліщі залишають екскременти, що містять ензими, які, потрапляючи на слизові чи в легені людини, стають причиною:

  • алергічного риніту;
  • кон'юнктивіту;
  • бронхіальної астми;
  • атопічного дерматиту.

домашній пил

Чхання, нежить, закладеність носа, свербіж у горлі – дзвіночки, що ваш імунітет гостро зреагував на елементи фекалій чи інші алергени, що виробляють пилові кліщі. Як наслідок, формується алергія на пилових кліщів, яка є найпоширенішою причиною астми у світі.

Як зменшити шкоду від пилових кліщів

Для початку слід, якщо не знищити, то зменшити їхню популяцію та регулярно прибирати рештки і продукти життєдіяльності пилових кліщів.

Пилові кліщі найбільше бояться прямого сонячного світла, понижених температур та провітрювання. Також неабияк допоможе:

  1. відмова від штор та килимових покриттів;
  2. заміна пухових подушок та ковдр на синтетичні;
  3. прання постільної білизни та матрацних чохлів при температурі ≥ 50 °C;
  4. активне використання очищувача повітря від пилу.

домашній пил

Як очищувач повітря видаляє алергени пилових кліщів

Фекалії та рештки пилових кліщів неймовірно маленькі й легко здіймаються у повітря, зависаючи на деякий час. Цього достатньо, аби ми їх вдихнули та наразилися на алергічну реакцію. Дихати постійно екскрементами навіть чисто психологічно – не надто приємна ідея.

Тут і вступає в гру очищувач повітря з високоякісним фільтром HEPA. На сьогодні цей повітряний фільтр є найефективнішим інструментом боротьби проти завислих частинок. HEPA успішно вловлює та затримує 99,9 % мікроскопічних решток та алергенів.

У прагненні розв'язати проблему з забрудненим повітрям, компанія Sharp пішла ще далі, і, окрім продуктивного HEPA-фільтра в очищувачах, реалізувала унікальну технологію іонізації Plasmacluster.

Даний генератор продукує іони природним чином, не створюючи надлишку озону, як інші іонізатори. Поширюючись у повітрі, іони Plasmacluster прикріплюються до алергенів та окислюють білки, з яких складаються мертві кліщі та їхні фекалії. Підхоплені потужним потоком повітря, забруднювачі потрапляють в очищувач та залишаються на фільтрах назавжди.

Аби ступінь видалення алергенів був максимальним, рекомендуємо застосовувати Plasmacluster іонів найвищої щільності – 25 000 іонів/см³. Такими генераторами іонів комплектуються моделі очищувачів повітря:

домашній пил

Дані очищувачі повітря доведено ефективні та схвалені незалежним Британським фондом боротьби з алергією.

В інтернет-магазині CleanAirLove можна отримати консультацію та купити очищувач повітря Sharp, який є потужною зброєю у боротьбі проти пилових кліщів і допоможе захистити здоров’я.