Уявіть себе у лісі, на березі моря або у горах. Дихайте глибоко та спокійно… Лише думка про це розслабляє, а в реальних обставинах ми б відчули полегшення дихання, ясність розуму, піднесення сил.
Звичайно, прекрасні види та заспокійливий шум лісу приносять користь. Та справжній терапевтичний ефект у природному середовищі ми отримуємо завдяки іонам.
Іони у нашому житті
Повітря, яким ми дихаємо, складається з кисню, діоксиду вуглецю, азоту та деяких інертних газів. Перебуваючи у постійній взаємодії, гази обмінюються електронами та утворюють заряджені іони.
Аби надто не заглиблюватися, зауважимо найголовніше. Повітряні іони можуть бути позитивно та негативно зарядженими.
На наше самопочуття впливає правильний баланс та кількість цих різнозарядних частинок. Якщо іонів замало, нам дихається важче. Повітря наповнене іонами полегшує дихання та активно насичує киснем.
Також слід знати, іони, які мають один елементарний заряд, вважаються легкими. Якщо ж легкі іони зіштовхуються з частинками пилу або вологи, вони утворюють важкі іони.
Найважче повітря спостерігається у містах, адже воно складається не лише з газів, а містить широкий спектр домішок: кіптяву, аерозолі, вихлопні гази, пил тощо. Що стосується внутрішніх приміщень, то найбільшим джерелом важких іонів є людське дихання.
Отже, чим більше повітря забруднене, тим менше в ньому міститься легких іонів. Для нашого самопочуття така закономірність має невтішні наслідки:
- хронічні захворювання органів дихання;
- хвороби серцево-судинної та нервової системи;
- імунодепресія, зниження стійкості організму;
- розлади обмінних процесів;
- передчасне старіння.
Іонізація повітря у природі
Існує й інша закономірність: чим ближче ми до природного середовища, тим більше в атмосфері легких різнозарядних іонів, що найчастіше виникають внаслідок руху природних сил та їх дії на живу і неживу матерію.
Виробником іонів є будь-яка природна енергія:
- сонячна радіація;
- прибій океанів та морів;
- водоспад;
- тертя гілок дерев тощо.
Усі ми відчували цілющу силу природної іонізації, перебуваючи на пляжі, в лісі чи горах. Настрій покращується, до мозку надходить більше кисню, з’являється енергія, знижується тиск та зменшується частота дихання.
Штучна іонізація: оздоровлення чи ризик
Вчені спробували відтворити природні процеси (схожий на блискавку розряд) та створили генератор негативних іонів – уніполярний іонізатор. Саме цей вид іонізатора використовується у більшості очищувачів повітря та є простим і дешевим у виробництві. Разом із позитивними характеристиками, уніполярний іонізатор створює низку ризиків.
Створюється надлишок озону
Електричний розряд розщеплює молекули кисню на Оксиген. Приєднуючись до інших молекул кисню (O₂), елементарний кисень (О) утворює токсичний озон (O₃), шкідливий для людей та тварин газ. Навіть невеличка концентрація озону здатна викликати втому, головний біль та напад астми, а в довготривалій перспективі – атеросклероз і серцево-судинні захворювання.
Акумуляція забруднень
Іони, приєднуючись до пилу та інших домішок в повітрі, стають важкими й осідають на меблях, стінах, підлозі. Через негативний заряд рівень статичної електрики підвищується. Такі налиплі забруднення дуже складно прибрати.
Небезпека для здоров’я
Уніполярний іонізатор можна застосовувати лише в ідеально чистих приміщеннях. Заряджені частинки потрапляють у легені, як і на стіни, провокуючи хвороби органів дихання та серця. Алергени також можуть отримувати заряд, тому іонізоване повітря може викликати напади астми та посилити алергію.
Враховуючи можливі небезпечні наслідки від однополярної іонізації, ми не рекомендуємо використовувати цей метод очищення повітря в приміщеннях, де перебувають:
- діти та літні люди;
- люди з хронічними захворюваннями;
- онкологічно хворі;
- особи, що страждають на пневмонію, застуду тощо.
Plasmacluster – біполярна іонізація, як у природі
Повернімося у природне середовище, де людина почувається енергійною та здоровою внаслідок збалансованої іонізації. Саме цей принцип ліг в основу роботи технології іонізації Plasmacluster від японської компанії Sharp.
На відміну від уніполярної, Plasmacluster – біполярна іонізація, що генерує позитивні (H+) та негативні іони (O₂), розбиваючи молекулу води (H₂O) з повітря за допомогою плазмового розряду.
Розпорошені іони утворюють кластери, що активно оточують плісняву, пилок, віруси та бактерії у повітрі. Намагаючись знову перетворитися у воду, кластери руйнують протеїнові оболонки патогенних мікроорганізмів.
У такий же спосіб біполярна іонізація Plasmacluster ефективно знешкоджує молекули запахів, ЛОС (леткі органічні сполуки), формальдегід, компоненти диму.
Ефективність та безпечність іонізації Plasmacluster
У 2008 році технологія іонізації Plasmacluster отримала національну премію у сфері новітніх технологій від Інституту винаходів та інновацій у Японії. Від тієї пори біполярна іонізація активно досліджувалася та застосовувалася у продуктах Sharp в усьому світі. Детальніше про результати наукових досліджень читайте у матеріалі Plasmacluster: новітня технологія очищення повітря.
На відміну від іонізаторів, що виробляють лише негативні іони, біполярна іонізація Plasmacluster:
- не створює надлишку озону;
- знижує статичну електрику, нейтралізує налипання бруду, полегшує прибирання;
- ефективно видаляє 99 % повітряних забруднювачів;
- не шкідлива для людей, що страждають на алергію та астму;
- безпечна для дітей, літніх людей, людей із хронічними захворюваннями.
В інтернет-магазині CleanAirLove представлені очищувачі повітря Sharp, що комплектуються генераторами іонів високої щільності:
7 000 іонів/см³ - KC-D60EUW, FP-J30EU-B
25 000 іонів/см³ - KI-G75EUW, FP-J80EUH
У тандемі з високоякісними фільтрами генерація іонів Plasmacluster гарантує потужне очищення приміщень без шкоди для здоров’я!