Осушувач повітря переваги та недоліки

Коли вологість в оселі перевищує 60%, "плачуть" вікна, відклеюються шпалери, а на стінах з’являються живописні плями плісняви, на допомогу приходить осушувач повітря. Це найефективніший прилад для позбавлення середовища від сирості.

Проте, чи завжди придбання даної техніки – беззаперечна вигода? У цій статті ви дізнаєтеся, які позитивні та негативні особливості приховує пристрій.

Осушувач повітря в кімнаті: переваги використання

Ключова суперсила повітроосушувачів, звичайно, полягає в стабілізації вологості та покращенні мікроклімату. Є й багато інших помітних наслідків від експлуатації, серед яких:

  • позбавлення скла та інших поверхонь від конденсату;
  • швидке сушіння білизни (особливо актуально для сімей з немовлятами);
  • збереження стін та меблів у гарному стані.

Та зауважимо на менш очевидних сильних сторонах апарату.

Додаткове очищення повітря

Усі осушувачі обладнані фільтрами попереднього очищення, що затримують пил, дрібні часточки сміття, ворсинки, шерсть. У такий спосіб внутрішні складові захищають від забруднень, а споживачі отримують корисний бонус для дихання.

Навіть більше, деякі моделі, як-от Trotec TTK 99 HEPA, спеціально оснащують високоефективними фільтрами HEPA, які видаляють з атмосфери приміщень алергени та дрібнодисперсний пил.

Зустрічаються й екземпляри з вбудованою функцією іонізації, такі як Cooper&Hunter CH-D014WD8-30LD або Mycond Roomer Smart 12, котрі на додаток знешкоджують віруси, бактерії та молекули небажаних пахощів.

Попередження плісняви та неприємних запахів

Важливим аспектом функціонування осушувача якраз є його здатність попереджати сторонні аромати. Особливо ті, які виникають внаслідок надмірної затхлості в приміщенні. Лише згадайте, як попахує відсирілий одяг!

Коли повітря в кімнаті занадто вологе, це створює ідеальні умови для розвитку грибків та бактерій, які призводять до появи непотрібних запахів.

Осушувач повітря в кімнаті усуває джерело цих неприємностей й низку проблем, які спричиняє цвіль, від негараздів з диханням до руйнування стін.

Зменшення проблем зі здоров’ям

Крім вищезазначених цвілевих грибів, найчастішими збудниками алергічних реакцій є пилові кліщі. Ці мікроорганізми обожнюють вологість вище 65% і активно розмножуються у спальнях, провокуючи закладеність носа, чхання та кашель.

Апарат зменшує популяцію мікроскопічних членистоногих, без яких живеться чистіше та дихається легше. Оскільки кількість алергенів та токсинів знижується, то імунній системі не доводиться вести з ними постійну боротьбу, що сприяє зміцненню організму.

Звичайно, осушувач повітря в кімнаті не замінить медичні процедури та лікування. Та його залучення, як частина комплексного підходу, може бути корисним при:

  • алергії, астмі;
  • екземі;
  • застуді;
  • мігрені.

Ефективний спосіб заощадження

Відомо, якої біди може наробити зайва вологість, впливаючи на оздоблення, меблі, електроніку, речі. З часом потреба у косметичному, а іноді й в капітальному, ремонті лише зростатиме, тягнучи за собою нескінченні витрати. У цьому контексті осушувач повітря в кімнаті – рятівне коло, що зберігає матеріальні цінності від сирості.

Менш помітним, та не менш значущим, є вплив пристрою на відчуття температурного комфорту. Загальновідомо, чим вогкість вища, тим складніше переноситься спека. Все це тому, що поверхні шкіри важче випаровувати піт та охолоджувати організм. Коли прилад знижує вологість, то і температура відчувається інакше, адже покращується теплорегуляція тіла. І тоді необхідність у кондиціонері просто відпадає, що також скорочує видатки.

Осушувач повітря в кімнаті: недоліки у застосуванні

Одразу наголосимо, що побутові осушувачі, представлені в інтернет-магазині CleanAirLove, оснащені всіма важливими безпековими функціями. Тому малоймовірні сценарії розглядати навіть не будемо.

Та зазначимо певні мінуси та обмеження, які важливо враховувати, використовуючи осушувач повітря в кімнаті. Разом з ними зауважимо й можливі вирішення для цих потенційних негараздів.

Усуває лише симптом, а не проблему

Людське дихання, несправність каналізації, пара під час приготування їжі щодня призводять до накопичення вологості в оселі. Якщо ж повітрообмін у середовищі є недостатнім, мікроклімат стає задушливим та дискомфортним.

Увімкнувши осушувач повітря в кімнаті, ви лише долаєте наслідки поганої циркуляції атмосферних мас. Джерело проблеми, як-от непродумана вентиляція, нікуди не зникає. Тому слід проаналізувати, що стає причиною надмірної вогкості та, якщо можливо, врегулювати її.

Зайві витрати

Як і будь-який інший електроприлад, повітроосушувач для своєї продуктивної роботи потребує струму. Тривала експлуатація або робота в певних режимах тягнуть за собою збільшення рахунків за електроенергію.

Виходом із цієї ситуації стане придбання енергоефективної моделі. Такі пристрої коштують дорожче, та дозволяють економити в перспективі.

Фоновий шум

Будьмо відвертими, осушувач повітря в кімнаті – не найтихіший вид обладнання, адже в процесі роботи застосовується потужний вентилятор для подачі атмосферних потоків. Звичайно, зайве звукове навантаження може стати перепоною для спокійного відпочинку вночі.

Тут можна пошукати моделі з найнижчим рівнем шуму. Такими на ринку є прилади, що працюють за найменшої швидкості вентилятора з показниками 30-40 дБ(А). Наприклад, Mycond Tibo Eco 10.

Та, обираючи малошумний апарат, необхідно також брати до уваги його продуктивність, функціональні можливості, площу дії та інші характеристики відповідно до вимог.

Систематичне обслуговування

Наступні мінуси можна вважати можливими огріхами догляду, а не недоліками пристрою. Та все ж ми вирішили попередити й про них.

У процесі функціонування приладу утворюється конденсат, який збирається у вбудований резервуар, що потребує постійного спустошення. Якщо апарат взагалі не працює, рідину все одно слід злити, а контейнер висушити. Важливо не допустити застою води, в якій у теплому приміщенні можуть розмножуватися мікроорганізми.

Крім цього, варто пам’ятати про регулярне прибирання фільтра попереднього очищення. Якщо ж модель обладнана HEPA-фільтром, то врахуйте необхідність його періодичної заміни. Що повертає нас до пункту додаткових витрат.

Як і інше приладдя, осушувач вимагає:

  • прискіпливого аналізу при виборі;
  • своєчасного догляду протягом експлуатації.

У такому випадку використання принесе лише вигоду та позитивні враження.

У підсумку згадаємо, що осушувач повітря в кімнаті – не лише засіб для забезпечення здорового мікроклімату, але і розумний спосіб збереження майна та заощадження коштів при правильному підході.

Якщо ви лише знайомитеся з цим типом устаткування, корисною до прочитання буде стаття – https://cleanairlove.com/osushuvach-povitria-yak-vybraty-za-5-prostykh-krokiv/