зволожувач повітря для дитини

Відповідальні батьки розуміють, що дотримання оптимального рівня вологості 45-60% у приміщенні є запорукою здоров'я та спокою дитини. Найменші представники сім’ї, особливо немовлята та дошкільнята, у середньому 8 разів на рік хворіють на застуди. Ситуацію поглиблює занадто сухе зимове повітря.

Наше завдання – підтримати чутливі дихальні шляхи та створити умови, що полегшують перебіг хвороб і сприяють зміцненню імунітету. Зволожувач повітря для дитини є незамінним інструментом у створенні цілющої атмосфери в кімнаті.

У цій статті ми спростимо задачу батькам і розглянемо ключові моменти, які варто знати при купівлі відповідного приладу.

Обираємо найбезпечніший зволожувач повітря для дитини

На сьогодні ринок пропонує кілька типів пристроїв для насичення атмосфери вологою:

  1. Ультразвуковий використовує для створення прохолодної дрібнодисперсної пари високочастотні вібрації.
  2. Холодного випаровування продукує туман, пропускаючи повітря крізь спеціальний фільтр або картридж та видуваючи зволожені потоки за допомогою вентилятора.
  3. Теплого випаровування застосовує нагрівальні елементи для генерування пари, як при закипанні води.

Експерти та педіатри одностайно радять вибрати зволожувач повітря для дитини з холодним туманом. Така модель не створює ризику ошпарення та опіків, якщо малюк наблизиться до приладу або перекине його.

Аналіз якості води

Якщо у вашій місцевості переважає жорстка вода, що легко зрозуміти по кальцієвому нальоту на посуді, варто придбати пристрій з демінералізацією. Наприклад, модель Boneco U700 дозволяє задіювати водопровідну воду, оскільки оснащена особливим фільтром-картриджем для її пом’якшення.

Вироби без захисту від осаду можуть залишати білий пил на поверхнях дитячої кімнати. І хоч він не є шкідливим, жорстка вода впливає на роботу електроприладу, знижуючи його ефективність.

Слід пам’ятати й про утворення мікроорганізмів, що полюбляють тепле вологе середовище. Аби уникнути цвітіння та плісняви, рекомендується наливати дистильовану воду. Це також обов’язкова умова для ультразвукових апаратів. Хоч деякі виробники розв’язали проблему, впровадивши спеціальні антибактеріальні засоби, як-от у Boneco U201A, що за допомогою іонів срібла та покриття Bacteria Free знезаражує воду.

Та, незалежно від моделі, радимо регулярно перевіряти устаткування на предмет накипу, неприємного запаху чи утворення цвілі.

Зволожувач повітря для дитини: функціональні особливості

Важливим параметром є розмір приміщення. Адже, якщо апарат продукує замало вологи, то смислу в ньому небагато. А завелика кількість водяних парів спричиняє неприємності у вигляді зайвого конденсату. Тому, перед тим, як купити зволожувач повітря для дитини, потрібно виміряти площу кімнати та зіставити з рекомендованою площею покриття обладнання.

В інтернет-магазині CleanAirLove для цього зручно залучати панель пошуку ліворуч. До можливих корисних функцій пропонуємо додати керування пристроєм зі смартфона. WetAir WH-735 дозволяє аналізувати умови в дитячій віддалено та змінювати налаштування у мобільному застосунку, не турбуючи відпочинок малюка.

Забезпечте себе й додатковим спокоєм, обираючи виріб, що має функцію автоматичного вимкнення при досягненні заданого рівня вологості. Наприклад, Philips HU3918/10 дає змогу встановити 3-и ступені – 40, 50 або 60%. Не зайвою є також опція вимкнення приладу, коли в резервуарі закінчується вода, як в Cooper&Hunter CH-2522 SANTORINI.

Універсальною моделлю для всієї сім’ї вважається Electrolux EHU-3710D. Цей пристрій, крім автоматичної, нічної та імуностимулювальної програми, обладнаний дитячим режимом, який підтримує вологість на рівні 55% і стерилізує пару ультрафіолетом.

Усвідомлений підхід

Зазвичай зволожувач повітря для дитини може принести багато користі:

  • полегшення під час застуди;
  • лікування сухого кашлю;
  • зменшення нападів астми;
  • покращення сну;
  • загальне зміцнення організму.

Та перед увімкненням пристрою слід пам’ятати, що деякі легеневі та хронічні захворювання вимагають додаткової медичної консультації.

Також не забуваймо про техніку безпеки. Електроприлад бажано встановлювати в недоступне для малюка місце, щонайменше в 100 см від ліжка.

Звертаючи увагу на всі необхідні нюанси, ви гарантовано знайдете корисний зволожувач повітря для дитини, що сприятиме фізичному здоров'ю та комфортному розвитку найдорожчої людини.