Алергією на пилок рослин (поліноз) страждає до 39% населення. Для цього захворювання характерна сезонність, що повторюється з року в рік, чіткий взаємозв'язок з перебуванням у певній місцевості, де «пилять» алергенні рослини.
Найчастіші прояви пилкової алергії: алергічний риніт, алергічний кон'юнктивіт, бронхіальна астма. Відзначається першіння в горлі, нежить, сльозотеча, почервоніння очей та повік, кашель, ускладнене дихання.
Сезон «пилення» алергенних рослин розтягується на кілька місяців, тому людям, які мають поліноз необхідно заздалегідь підготуватися до цього періоду.
Обов'язково зверніться до лікаря. Призначити лікування та підібрати профілактичну медикаментозну терапію може лише лікар-алерголог.
Уникнути контакту з пилком у літні місяці практично неможливо, але можна мінімізувати симптоми.
Ось кілька рекомендацій, які допоможуть легше пережити період цвітіння:
- використовуйте календар алергіка та постійно перевіряйте на спеціалізованих сайтах поточний алергологічний прогноз у своєму регіоні;
- уникайте тривалих прогулянок у сухі теплі сонячні дні: у таку погоду утворення пилку багаторазово посилюється. Дощова погода сприятливо позначається на стані хворих, адже в цей час у повітрі значно менше пилку;
- влітку не рекомендується часто провітрювати квартиру. Через відкриті вікна велика кількість пилку може потрапити до приміщення, викликавши сильні алергічні реакції;
- закривайте вікна в машині, використовуйте очищувач повітря для автомобіля;
- носіть сонцезахисні окуляри, щоб запобігти попаданню пилку в очі;
- використовуйте головні убори, це захистить від осідання пилку на волоссі;
- при необхідності використовуйте маску, щоб не допустити попадання пилку в дихальні шляхи;
- після повернення з вулиці змініть одяг, промийте волосся, прополощіть горло і ніс, вмийте обличчя або прийміть душ;
- обмежте вплив неспецифічних подразників (лаки, фарби тощо);
- щодня проводьте вологе прибирання квартири, регулюйте рівень вологості у приміщенні за допомогою зволожувача повітря;
- не сушіть білизну на відкритому повітрі - при підстриганні трави або в періоди максимальної концентрації пилку в повітрі, це може сприяти потраплянню пилку до будинку;
- перед початком сезону цвітіння проведіть чистку систем кондиціювання, де могли залишитися алергени або оселитися цвілеві грибки.
У приміщенні алергічні реакції можна звести до мінімуму, використовуючи очисник повітря від алергенів з фільтром HEPA високого ступеня очищення, наприклад, SHARP.
Цей унікальний пристрій ефективно видаляє з вашого будинку різні види алергенів: пилок, спори цвілевих грибків, бактерії та віруси, тютюновий дим та неприємні запахи, токсичні гази, продукти життєдіяльності пилових кліщів та ще безліч інших частинок, що знаходяться у повітрі у зваженому стані.
Для максимального видалення з повітря пилку різних рослин вибирайте очищувачі, оснащені спеціальним режимом для алергіків, наприклад, режим пилку в очисниках SHARP KI-G75EUW та SHARP KC-G60EUW.
Детальнішу інформацію про ці прилади Ви можете знайти в наших статтях про очищувачі повітря, а наші фахівці допоможуть Вам підібрати необхідне обладнання.
І нехай літо дарує Вам лише приємні моменти!