Очищувачі повітря для дитячого садка

У дитячому садку малюк проводить більшу частину часу протягом дня та тісно контактує з іншими дітьми. Встановлений у групі очищувач повітря покращує якість повітря, яким дихають діти та вихователі, зменшує симптоми та прояви алергії, запобігає розповсюдженню інфекцій.

Який прилад встановити у дитсадку, де малеча проводить найбільше часу – грається, займається та відпочиває? Далі – детальніше.

Висока продуктивність роботи

Очищувач повітря для дитсадка має ефективно знижувати рівень забруднення та забезпечувати очищення повітря в групі. Чим більший обсяг повітряного потоку, тим швидше повітря у приміщенні буде очищене. Обирайте прилад, розрахований на площу 50-80 кв. м. Такі можна знайти у лінійці виробників Sharp та Panasonic.

Також вихователям слід продумати, де встановити очищувач повітря, щоб той приносив максимум користі. Бажано розмістити девайс біля стіни на невеликій відстані, щоб забезпечити ефективну рециркуляцію на великій площі. Але так, щоб потік очищеного повітря не дмухав малюкам в обличчя.

Якісна фільтрація

Для очищення у закладі освіти потрібен очищувач повітря з потужною системою фільтрації та HEPA-фільтром, що вловлює дрібнодисперсні частинки PM2.5, пил, алергени, бактерії, віруси та інфекції, в тому числі молекули вірусу COVID-19. Дезодоруючий фільтр прибирає з повітря сторонні запахи, а фільтр попереднього очищення затримує більші забруднювачі, як волосся та шерсть.

Також для очищення повітря у середовищі, де постійно перебувають діти, важлива функція іонізації та додаткового очищення, а саме:

  • Plasmacluster від Sharp;
  • Nanoe від Panasonic;
  • Flash Streamer від Daikin.

Під час роботи девайса повітря заряджається позитивними та негативними іонами, стає еквівалентним свіжому гірському. Дихання повітрям, насиченим іонами, підвищує концентрацію уваги малюків, бадьорить та покращує самопочуття.

Довговічність фільтрів

Для встановлення у дитячій групі підійдуть очищувачі з довговічними фільтрами, які не потрібно постійно змінювати. Йдеться про моделі брендів Sharp, Panasonic, Daikin. Термін служби їхніх фільтрів – до 10 років інтенсивного використання. Опція автоматичного очищення префільтра продовжує термін служби інших фільтрів та дозволяє очищувачу працювати ефективно роками.

Датчики роботи

Обладнаний спеціальними датчиками очищувач автоматично розпізнає появу забруднювачів у повітрі та розпочинає інтенсивну рециркуляцію та очищення. Сучасні моделі очищувачів мають датчики PM 10, PM 2.5, пилу та запаху. Тож, не потрібно запускати девайс вручну – завдяки датчикам він слідкуватиме за якістю повітря в автоматичному режимі.

Функція зволоження

Рекомендують встановлювати у закладах дошкільної освіти очищувачі повітря з функцією зволоження (2-в-1) та датчиком вологості. Пристрій дозволяє нормалізувати рівень зволоженості повітря у приміщенні, що запобігає пересиханню шкіри та слизових, створює комфортний мікроклімат.

Хоча діти у садочку під наглядом вихователів, електронний девайс, який стоїть на видноті, може їх зацікавити. На цей випадок виробники подбали про наявність опції захисту від дітей. Як правило, це режими блокування електронного табло, наявність пульта дистанційного керування та безпечний дизайн приладу.