Черкаси - карта якості повітря

Оберіть населений пункт:

Україна, Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Кривий Ріг, Житомирська область, Мукачеве, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Черкаси – мальовниче місто на березі Дніпра, центр козацтва в середні віки, форпост у захисті країни в часи навали від Золотої Орди. В 19 столітті у Черкасах почався розвиток залізничного транспорту та промисловості. Зараз Черкащина займає лідерські позиції в виробництві мінеральних добрив, автобусів, фармацевтичної та хімічної продукції. Промисловий напрямок регіону має вплив на навколишнє середовище в Черкасах та позначається на картах якості повітря негативними відмітками.

Рівень забруднення середовища на картах якості повітря в м. Черкаси

Основними джерелами забруднення повітря вважаються підприємства енергетичного комплексу, хімічні підприємства  та транспорт.

З ростом промислової діяльності збільшується вміст забруднюючих речовин у повітрі. Приблизно 50% викидів реєструється від стаціонарних джерел забруднення. Спостереження за станом атмосфери виявило перевищення таких забруднюючих речовин, як діоксид азоту, аміак, діоксид сірки, формальдегід.

Зміна показників на карті якості повітря в м. Черкаси.

Найчастіше на карті якості повітря можна побачити перевищення в декілька разів вмісту формальдегіду. Визначити перевищення норми шкідливої речовини можна по особливому запаху: «ліків» або «лікарні». Також характерний запах можна відчути від нових меблів. Це і є формальдегід, який згодом повинен вивітритися.

Пари формальдегіду шкідливі для людини, вони можуть викликати алергію, кашель, подразнення очей та носа. При вдиханні парів у високих концентраціях розвивається гострий кон’юнктивіт, риніт, бронхіт, набряк в області легень і гортані.

Значно змінює показники на карті якості повітря також автотранспорт. Кількість та щільність трафіку збільшується кожного року. Відпрацьовані гази автомобілів містять шкідливі речовини, якими забруднюється повітря: оксид вуглецю, діоксид сірки, сажа, частки РМ 2.5.

Зміна показників на карті якості повітря активно відбувається в суху, безвітряну погоду. До шкідливих домішок від підприємств та автотранспорту додається пил, який містить в себе небезпечні сполуки. Найбільш шкідливі частки пилу розміром менше 2,5 мкм. При постійному перевищенні вмісту пилу в повітрі відбувається накопичення мікро-часток в органах дихання, що згодом може привести до розвитку важких форм алергії, бронхіальної астми, ринітів та пневмонії.

Щоб уникнути шкідливого впливу на здоров’я, необхідно піклуватися і про рівень якості повітря в помешканні, в якому ми проводимо достатньо часу.

Для цього радимо звернути увагу на очищувачі повітря від смогу. Завдяки провідним технологіям вони здатні очищувати повітря від пилу, алергенів, вірусів та бактерії. Також моделі, оснащені системами Plasmaclaster (Sharp) та Streamer (Daikin) вміють контролювати рівень пилу, часток РМ 2,5 та 10. Plasmaclaster та Streamer - це технології, які здатні виробляти негативно заряджені іони в приміщення. Іони вступають в реакцію з повітрям, утворюючи радикали OH, які розкладають шкідливі білкові частинки, нейтралізуючи мікроби, грибки, алергени, бактерії і запахи.

Японські очищувачі повітря SHARP оснащуються технологією Plasmaclaster та мають широкі функції регулювання: авто-режим, режим Сон, регулювання швидкості тощо. Система датчиків автоматично регулює потужність, що дозволяє ефективно та своєчасно очищувати повітря у разі, коли рівень забруднення перевищує норму.

Очищувач повітря Daikin ефективно впорається з забрудннням повітря завдяки фірмовій технології Streamer.

Вбудовані датчики контролюють стан повітря та запускають різні режими: автономний (автоматичне регулювання швидкості роботи в залежності від стану забруднення), турбо – максимальна продуктивність, економ – для використання вночі.

Моделі цих виробників ефективно справляються також з видаленням сторонніх запахів, видалення пилу та алергенів.