Дніпро - рівень якості повітря

Оберіть населений пункт:

Україна, Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Кривий Ріг, Житомирська область, Мукачеве, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Дніпро – одне з найбільш промислових міст в країні, на території якого розташовані підприємства чорної металургії, хімічної промисловості, машинобудування. Велика кількість промислових зон створює складні екологічні проблеми і безпосередньо впливає на рівень якості повітря. Також екологічний стан регіону пов'язаний з розташуванням міста на перехресті всіх видів шляхів: автомобільних, водних, залізничних та повітряних.

Джерела погіршення якості повітря у Дніпрі

У зв’язку зі значною кількістю транспортних шляхів у Дніпрі, значний вплив на якість повітря мають саме пересувні джерела. В аналізах повітря зареєстровано перевищення вмісту таких небезпечних речовин, як дрібнодисперсні частки РМ 2.5 та РМ 10 , діоксид вуглецю, діоксид азоту, пари бензину, метану.

Насиченість регіону промисловими підприємствами ставить Дніпро та Дніпропетровську область на перше місце по викидам діоксиду вуглецю та формальдегіду.

Хімічні речовини, які змінюють рівень якості повітря

Перевищення вмісту вищезазначених речовин у повітрі позначається на стану здоров’я людини. Діоксид вуглецю має токсичну дію, подразнює дихальні шляхи, викликає запаморочення та головний біль. Діоксид азоту особливо небезпечний за наявності в повітрі вихлопних газів. При їх взаємодії утворюється фотохімічний туман – смог. Ця суміш газів має подразнюючий ефект на органи дихання, при підвищенні концентрації отруйної суміші виникає кашель, головний біль, іноді набряк легень. Формальдегід – канцерогенна речовина, має негативний вплив на нервову систему, має подразнюючий ефект на слизові оболонки, вражає дихальні шляхи.

РМ 2.5, за якими проводяться виміри якості повітря на станціях моніторингу, це дрібнодисперсний пил, розміром від 2.5 мкм і менше, знаходиться у повітрі у зваженому стані. Суміш пилу містить хімічні сполуки (аміак, формальдегід), пилок рослин, бактерії, складові речовини тютюнового диму і вихлопних газів. Саме в містах з розвиненої промисловістю суміш дрібнодисперсних часток - найбільш шкідлива сполука, яка має негативний вплив на здоров’я. Дрібні частки пилу проникають в організм, обходячи його природні фільтри (шкіру і дихальні шляхи). Вони викликають подразнення слизової оболонки, провокують сльозоточивість і чихання.

В середовищі, де рівень якості повітря реєструється, як незадовільний, важливо зменшити негативний вплив від шкідливих речовин. Для підтримки якості повітря в приміщенні (квартирі, будинку, офісі) фахівці радять користуватися очисниками та зволожувачами повітря. Є базові моделі, які здійснюють лише часткове очищення повітря від пилу та шкідливих домішок. Вони оснащені фільтрами грубого очищення та простими HEPA-фільтрами, видаляють пил, шерсть тварин, пух, інші великі забруднення.

Найбільш функціональні прилади використовують високорівневі фільтри та спеціальні технології для видалення запахів, вірусів, алергенів, а також видаляють статичну електрику з повітря. У таких очисниках можуть бути додані функції іонізації, озонування та ароматизації. Очищувач Daikin MC55W має три ступені очищування: спочатку повітря проходить через попередні фільтри, потім очищується за допомогою системи Steamer, яка забезпечує розкладання небезпечних речовин. Третій етап – це проходження повітря через HEPA-фільтр, який вловлює шкідливі домішки за рахунок електростатичної напруги.

Очисник повітря з додатковою функцією зволоження SHARP UA-HG40E-L ефективно очистить повітря, нейтралізує віруси та бактерії, забезпечить оптимальну вологість повітря в помешканні.

Технологія Plasmaclaster розроблена для боротьби з вірусами та бактеріями, а також для нейтралізації шкідливих речовин, які здатні проникати в приміщення ззовні. Пил, гар, дрібнодисперсні частки, неприємні запахи більше не будуть турбувати Вас та Вашу родину.

*Карта забруднення повітря надана ресурсом https://www.saveecobot.com/