Запоріжжя – рівень забруднення повітря

Оберіть населений пункт:

Україна, Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Кривий Ріг, Житомирська область, Мукачеве, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Запоріжжя є четвертим по величині індустріальним центром України з розвиненим машинобудуванням, чорною і кольоровою металургією, хімічною і будівельною промисловістю, що має значний вплив на рівень забруднення повітря в місті.

Перелік підприємств Запоріжжя налічує декілька великих виробничих установ, які мають питому вагу в промисловому виробництві України: ПАТ "Запоріжсталь", «Запорізький феросплавний завод», АТ „Мотор Січ”. Також Запорізька область має унікальний енергетичний комплекс, що складається з гідро-, тепло- та атомної електростанцій (Запорізька АЕС та ДніпроГЕС).

Основний внесок у забруднення повітря м. Запоріжжя вносять саме промислові підприємства – викиди становлять 60 – 70 % від загального обсягу забруднюючих речовин. Щороку в атмосферу Запорізької області викидається 350 тон забруднювачів, з яких 230 тон припадає на стаціонарні джерела і 120 тон - на автотранспортний сектор.

Середні концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі по м. Запоріжжя

Назва забруднюючої речовини

ГДК*

Середньодобова концентрація, мг/м3 м. Запоріжжя

Пил

0,15

0,7

Двооксид азоту

0,04

0,24

Фенол

0,003

0,015

Формальдегід

0,003

0,015

*ГДК - середньодобові гранично допустимі концентрації забруднюючих речовин

Постійне перевищення середньодобових норм по 4 показникам обумовлює незадовільний рівень якості повітря в Запоріжжі. Недосконалість систем очистки відходів підприємств, ріст кількості автотранспорту, забруднене навколишнє середовище – все це обумовлює високий рівень забруднення повітря в місті.

В зв’язку з цім погіршується здоров’я людини, зменшується тривалість його життя. Кожного року лікарі фіксують ріст серцево-судинних та легеневих захворювань. Щоб зменшити негативний вплив на важливі системи організму, необхідно піклуватися про рівень якості повітря в помешканні, де ми знаходимось значну частину доби.

Знизити рівень пилу та алергенів, очистити повітря від шкідливих домішок та нейтралізувати віруси допоможе очищувач або мийка повітря.

Модель Philips AC4550/50 оснащена датчиками забруднення повітря частками РМ 2.5, має функції очищення від пилу, формальдегіду та газів, додатково звільняє повітря від алергенів та шерсті тварин. За допомогою HEPA-фільтра прилад уловлює дрібні частинки від 0,3 мкм, в тому числі спори грибку, вірусів та бактерій.

Якщо повітря в кімнаті треба додатково зволожити (а це дуже актуально в зимовий період, коли працює центральне опалення та шкідливі домішки буквально зависають у повітрі, попадаючи у легені та кровоток) рекомендуємо звернути увагу на пристрій Panasonic F-VXL40R-S. Зволоження потужністю 350мл/год забезпечує насичення повітря вологою та нейтралізує алергени та пил. Запатентована технологія Nanoe – ефективно дезінфікує повітря та знищує формальдегіди, гази, віруси та бактерії.

*Карта забруднення повітря надана ресурсом https://www.saveecobot.com/