Запоріжжя - карта забруднення повітря онлайн.

Оберіть населений пункт:

Україна, Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Кривий Ріг, Житомирська область, Мукачеве, Ужгород, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Кам'янець- Подільський, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Місто Запоріжжя входить в п'ятірку найбільш забруднених міст України. Рівень забруднення повітря в онлайн режимі відстежують 27 станцій моніторингу стану атмосферного повітря, які показують переважно помірний і шкідливий для чутливих груп населення рівні забруднення.

У місті знаходиться близько 300 промислових підприємств. Тут зосереджені машинобудівний, енергетичний і металургійний комплекси національного значення.

Що впливає на онлайн карту забруднення повітря.

У міське повітря потрапляють викиди підприємств чорної і кольорової металургії ("Запоріжсталь", "Запорізький завод феросплавів", "Дніпросталь", "Запоріжкокс", "Титано-магнієвий комбінат"); машинобудівної галузі ("ЗАЗ", "Мотор Січ", "Запоріжтрансформатор" та ін.); запорізької ТЕЦ і фармацевтичної фабрики "Віола".

Жителям міста рекомендується щодня очищати повітря від 150 і більше хімічних сполук, що відносяться до високотоксичних речовин (двоокис марганцю, бензопірен, сполуки свинцю, хрому та ін.).

Очищення і мийка повітря допомагають усунути в приміщенні:

  • хімічні речовини і токсичні гази;
  • викиди автотранспорту (складають 30-40% всіх забруднень);
  • пил, шерсть тварин;
  • пилок різних рослин під час їх сезонного цвітіння;
  • запахи будь-якого походження (тютюновий дим, запахи приготування їжі, нейтралізує запах домашніх тварин та ін.);
  • знищують пилового кліща і спори цвілі;
  • різні віруси і бактерії (в т.ч. вірус COVID-19).

Спекотну пору року легше перенести, створивши в приміщенні комфортну температуру і оптимальну вологість повітря, за допомогою зволожувачів повітря і мобільних кондиціонерів.

З підвищеною вологістю у виробничих, промислових і побутових приміщеннях (складах, підвалах, цехах) ефективно впораються осушувачі повітря.

Для створення безпечних і комфортних умов в різних приміщеннях магазин кліматичної техніки CleanAirLove пропонує широкий вибір очищувачів, осушувачів, зволожувачів, мийок повітря і мобільних кондиціонерів.