Івано-Франківськ - рівень якості повітря.

Оберіть населений пункт:

Україна, Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Кривий Ріг, Житомирська область, Мукачеве, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Чарівне місто Івано-Франківськ, наповнене європейською атмосферою, приваблює туристів своїм архітектурним шармом та помірним темпом життя. Здається, що місто повністю безпечне для життя, але карти забруднення зовнішнього середовища показують, що рівень якості повітря в Івано-Франківську не завжди відповідає нормам. На показники має вплив як туристичний напрямок міста, так і те, що Івано-Франківськ та область входять в число найбільш промислово розвинених областей західного регіону.

Вплив автотранспорту на рівень якості повітря у Івано-Франківську.

Згідно даних станції спостереження за рівнем якості повітря найчастіше фіксують перевищення норм діоксиду азоту, оксиду вуглецю та частинок РМ 2.5. Транспорт та викиди відпрацьованих газів – найбільше за обсягом джерело забруднення в місті. Концентрація шкідливих речовин на автошляхах та прилеглих вулицях перевищує гранично допустимі норми в 1.5 рази.

Ризики для здоров’я від небезпечного рівня якості повітря.

Оксид вуглецю небезпечний тім, що здатен проникати до системи кровотворення та зменшувати кількість кисню в організмі. Перевищення норми цієї речовини  приводить до загострення захворювань серця та легень. Від діоксиду азоту може виникнути подразнення органів дихання, у людей, схильних до алергії, можливі прояви астматичного синдрому.

Частки РМ 2.5  - це дрібнодисперсний пил, що має виражений подразнюючий ефект. Страждають перш за все люди, схильні до алергії, бронхітів та пневмонії, діти та люди похилого віку.

Вплив промисловості на рівень якості повітря.

Підприємства з виробництва та розподілення електроенергії теж мають негативний вплив на рівень якості повітря у Івано-Франківську. Незважаючи на те, що завдяки модернізації підприємств обсяг викидів зменшується, кількість забруднюючих речовин у повітрі залишається на високому рівні. Діоксид азоту – одна з речовин, що переважає в структурі промислових викидів. Ця речовина викликає парниковий ефект. Враховуючи географічне положення Івано-Франківська (місто знаходиться у западині, що обумовлює застій повітряних потоків), накопичення шкідливої речовини провокує погіршення рівня якості повітря.

Захист вдома від незадовільної якості повітря.

Важливо забезпечити собі та своїм близьким здорове повітря вдома. Забруднене не тільки зовні, але ї в помешканнях повітря наповнене мікро-частками пилу, спорами грибка, шерстю тварин, леткі органічні сполуки містяться в фарбах, будівельних матеріалах або покриттях меблів.

З задачею очистити повітря та нейтралізувати віруси і бактерії допоможуть очищувачи Sharp та Daikin.

Модель SHARP UA-HD50E-L оснащена системою Plasmaclaster, яка здатна нейтралізувати бактерії, віруси, цвіль, запахи та гар. Важливим є і те, що за допомогою очищувача можна видалити пил зі стелі, стін та меблів. Технологія Plasmacluster генерує ті ж позитивні (+) і негативні (-) іони, які зустрічаються в природі. Завдяки цьому нейтралізується статична електрика, що дозволяє видалити пил та інші шкідливі домішки з поверхонь, які недостатньо протерти ганчіркою.

Сучасний HEPA-фільтр здатен вловити найменші частки пилу (РМ 2,5 та 10), а функція зволоження допоможе досягнути належного рівня вологи в повітрі, що є необхідним для здорового дихання.

Очищувач DAIKIN MC55W ппрацює на площі до 50м3, має систему визначення стану повітря в приміщенні. Завдяки вбудованим датчикам (пилу, частинок РМ 2,5 та запаху) прилад самостійно запускає різні режими роботи. Очищувач оснащений технологією Streamer, яка передбачає вироблення заряджених плазмових електронів, які здатні нейтралізувати віруси, що викликають респіраторні захворювання.