Якість повітря - Житомирська область.

Оберіть населений пункт:

Україна, Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Кривий Ріг, Житомирська область, Мукачеве, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, ТернопільУжгород, Харків, Херсон, Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Розташована на півночі Правобережної України Житомирщина входить до п'ятірки найбільших областей країни. Завдяки помірно континентальному клімату та різноманітному ландшафту, місцевість славиться багатим природним світом – густими лісами та безкрайніми степами. Значну роль у погіршенні якості повітря в Житомирській області відіграють екологічні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС, усунути які неможливо навіть через багато років після катастрофи. Крім цього, існують інші фактори, що безпосередньо впливають на рівень забруднення повітря в Житомирській області.

Джерела забруднення повітря у Житомирській області.

Економіка Житомирщини відрізняється багатогалузевим виробництвом, лідируючі позиції в якому займають сільське господарство (рослинництво та тваринництво), харчова індустрія, видобувна промисловість (розробка гранітних кар'єрів, видобуток корисних мінералів), деревообробка, виготовлення посуду та будівельних матеріалів. Найпотужніші стаціонарні забруднювачі повітря розміщуються у Новоград-Волинському, Бердичівському районах та в самому адміністративному центрі – місті Житомирі.

Індекс якості повітря в Житомирській області залежить, в основному, від таких причин:

  • велика кількість транспортних магістралей і велика кількість машин;
  • виділення токсичних сполук заводами енергетичної галузі;
  • газові викиди внаслідок роботи сільгосппідприємств;
  • згубний зміг від сезонного загоряння трави та дерев.

За спостереженнями екологів, у атмосфері краю спостерігається перевищення концентрації азоту та метану. Також відзначається забруднення РМ 2.5, що характеризується наявністю дрібнодисперсних частинок, здатних проникати безпосередньо в кровотік людини, минаючи біологічні бар'єри.

Способи вирішення проблеми.

Щоб не наражати на ризик свій організм і захистити здоров'я близьких, необхідно заздалегідь подбати про якість повітря в приміщенні, де ви найбільше знаходитесь. Навіть тим, хто живе далеко від промислових зон, фахівці рекомендують вживати заходів для додаткового очищення житлового середовища. Встановивши компактний очищувач Samsung AX47T9080SS/ER CUBE або SHARP UA-PF40E-W з технологією багатоступінчастої фільтрації, ви зможете контролювати параметри мікроклімату, і легко створіть ауру чистоти та свіжості в будь-якій локації.