Київ - карта забруднення повітря

Оберіть населений пункт:

Україна, Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Кривий Ріг, Житомирська область, Мукачеве, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Київ – сучасний мегаполіс, в якому дух древнього міста поєднується з надсучасної інфраструктурою.  Розвиток міста, як сучасного бізнес та індустріального центра, все частіше призводить до того, що на світових картах забруднення повітря Київ має невтішні позначки щодо якості навколишнього середовища та займає перші місця в рейтингах міст з найбруднішим повітрям.

Що показує карта забруднення повітря

Карти забруднення повітря набувають популярності в цифровому світі, тому що вони показують рівень шкідливих речовин в реальному часі. Київ має близько 130 станцій спостереження, тому на карті забруднення повітря можна визначити  рівень якості зовнішнього середовища окремо по районах, навіть по вулицях. Якість повітря визначається кольоровими позначками в залежності від рівня забруднюючих речовин.

Показники на карті забруднення повітря

Заміри на станціях спостереження проводяться за показниками РМ 2.5 та РМ 10. Цими скороченнями позначають суміші дрібнодисперсних часток, розміром від 2.5 до 10 мікронів. Ці суміші знаходяться в повітрі у зваженому стані та складаються з різноманітних хімічних та органічних сполук, які надходять в атмосферу з промислових джерел та автотранспортних засобів. Вони містять у собі частки мінеральних солей (сульфати, нітрати), з’єднання важких металів, пил, сажу, алергени та шкідливі мікроорганізми. Розмір цієї сполуки настільки малий, що вона здатна проникати у дихальні органи та систему кровообігу. Накопичуючись у легенях, РМ 2.5 викликають запалення органів дихання, провокуючи погіршення стану у людей з хронічними захворюваннями дихальної та сердечної систем.

Вплив навколишнього середовища на карту забруднення повітря у Києві

Київ не можна назвати екологічно чистим містом, тому що якість повітря погіршується з багатьох причин: збільшення кількості автотранспорту, що призводить до щоденних багатогодинних заторів, робота промислових підприємств, теплових електростанції, пожежі та загоряння на торф’яниках поблизу міста. Незадовільні показники все частіше з’являються на карті якості повітря у Києві.

Як захистити себе від забрудненого повітря

Жовтий та помаранчевий рівні небезпеки стають звичними для містян. Застережні міри – такі як  скорочення перебування на відкритому повітрі, зачинення вікон, вологе прибирання приміщення – можуть забезпечити собі майже усі.

Але цього буде недостатньо, особливо в сучасних  умовах, коли спостерігається ріст хронічних захворювань та поява нових небезпечних вірусів.

Сучасний очищувач повітря Sharp UA-KIL80E-W оснащений технологіями, які здатні впоратися з надважким забрудненням повітря. Фільтри попередньої очистки та HEPA роблять базове механічне очищення від пилу, шерсті, пуху та мікрочасток РМ 2.5. Далі робить свою справу система Plasmaclaster, яка виробляє позитивні та негативні іони. Завдяки цій технології алергени, віруси та мікроби ефективно нейтралізуються, повітря очищується до безпечного рівня.  Вбудована система відстеження ступеня забруднення налаштовує режим роботи в залежності від стану середовища в приміщенні.

Додатково очищувач оснащений функцією зволоження, що стає особливо важливим в зимовий період, коли вологість повітря в приміщенні становить нижче 25%. Зволоження повітря необхідно також для людей, які страждають на хвороби дихальної системи, та в період ГРВІ.

*Карта забруднення повітря надана ресурсом https://www.saveecobot.com/