Причини забруднення повітря у Львові

Оберіть населений пункт:

Україна, Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Кривий Ріг, Житомирська область, Мукачеве, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Львів стояв на перетині головних торгових шляхів між Заходом та Сходом, тому став в 15-16 ст. провідним торговельним центром Східної Європи. Цей факт обумовив історичну та культурну складову міста та тім самим приваблює близько 2.5 млн туристів кожен рік.

Забруднене повітря у Львові спричинено величезним міжнародним транзитом транспорту, якістю пального та неналежним станом автомобілів. В повітрі переважають вміст оксиду вуглецю та сполук азоту.

На другому місці по забрудненню повітря є підприємства енергетики (ТЕЦ, котельні, тепломережі). Результатом їх діяльності стає перевищення в повітрі вмісту метану, сполук сірки, азоту та оксиду вуглецю, пилу та часток РМ 2.5 та РМ 10.

Значне забруднення повітря у Львові обумовлено також використанням землі під сміттєзвалища. Про проблему з полігоном для твердих побутових відходів у Львові чули з новин усі. Пожежі, спричинені накопиченням метану, суттєво забруднюють повітря та мають дуже високий рівень небезпеки. За класифікацією AQI стан атмосфери  в час пожеж позначається, як «дуже шкідливий». Не рекомендовано виходити на вулицю, потрібно щільно зачинити вікна та зробити вологе прибирання.

Забруднення повітря у Львові шкідливими речовинами (середньодобові концентрації)

Назва забруднюючої речовини

ГДК*

Середньодобова концентрація, мг/м3 м. Львів

Пил

0,15

0,15

Діоксид азоту

0,04

                             0,037

Діоксид сірки

0,05

0,006

Формальдегід

0,003

0,007

*ГДК – середньодобові гранично допустимі концентрації

Забруднення повітря формальдегідом зафіксовано майже на усіх станціях спостереження у Львові. Навіть короткочасний вплив небезпечної речовини може викликати алергічну реакцію, порушення дихання, подразнення очей та верхніх дихальних шляхів.

Постійне знаходження в середовищі, де рівень забруднення повітря визначається, як поганий, може призвести до цілої низки захворювань органів дихання: бронхіти, бронхіальна астма, обструктивна хвороба легень. Також це спричиняє погіршення стану при хворобах серця та підвищує артеріальний тиск. З тих самих причин населення України схильне до синдрому хронічної втоми, а також онкології. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно у світі через забруднення повітря помирає 7 млн людей.

Як знизити ризики від забруднення повітря вдома

Важливо забезпечити собі та своїм близьким здорове повітря вдома. Забруднене не тільки зовні, але ї в помешканнях повітря наповнене мікро-частками пилу, спорами грибка, шерстю тварин, леткі органічні сполуки містяться в фарбах, будівельних матеріалах або покриттях меблів.

З задачею очистити повітря та нейтралізувати віруси і бактерії допоможуть очищувачи Sharp та Daikin.

Модель SHARP UA-HD50E-L оснащена системою Plasmaclaster, яка здатна нейтралізувати бактерії, віруси, цвіль, запахи та гар. Важливим є і те, що за допомогою очищувача можна видалити пил зі стелі, стін та меблів. Технологія Plasmacluster генерує ті ж позитивні (+) і негативні (-) іони, які зустрічаються в природі. Завдяки цьому нейтралізується статична електрика, що дозволяє видалити пил та інші шкідливі домішки з поверхонь, які недостатньо протерти ганчіркою.

Сучасний HEPA-фільтр здатен вловити найменші частки пилу (РМ 2,5 та 10), а функція зволоження допоможе досягнути належного рівня вологи в повітрі, що є необхідним для здорового дихання.

Очищувач DAIKIN MC55W ппрацює на площі до 50м3, має систему визначення стану повітря в приміщенні. Завдяки вбудованим датчикам (пилу, частинок РМ 2,5 та запаху) прилад самостійно запускає різні режими роботи. Очищувач оснащений технологією Streamer, яка передбачає вироблення заряджених плазмових електронів, які здатні нейтралізувати віруси, що викликають респіраторні захворювання.

*Карта забруднення повітря надана ресурсом https://www.saveecobot.com/