Львів - рівень забруднення атмосфери.

Оберіть населений пункт:

Україна, Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Кривий Ріг, Житомирська область, Мукачеве, Ужгород, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Кам'янець- Подільський, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Львів - один з найцікавіших і самобутніх міст України. Він був заснований в середині XIII століття, князь Данило Галицький назвав його на честь свого сина Лева. Примітно, що протягом своєї багатовікової історії Львів ніколи не перейменовувався. У цьому місті дивовижним чином переплелись традиції, культурні та релігійні особливості різних етнічних груп: українців, поляків, євреїв, німців, вірмен, росіян, білорусів та ін. Тут діє 10 театрів, 60 музеїв і 100 храмів різних конфесій. Щорічно у Львові проводиться понад 100 різноманітних фестивалів і численних ярмарків: Свята Шоколаду, Кави і Пампушки, міжнародний театральний фестиваль Золотий Лев і багато інших.

Унікальна і архітектура міста, в якій органічно поєднуються художні та архітектурні традиції Східної та Західної Європи. Більше 50% пам'яток архітектури України знаходиться саме тут. Все це привертає величезну кількість туристів. Львів щорічно відвідує близько мільйона чоловік. Сьогодні Львів - це літературний, художній, театральний, музичний і гастрономічний центр. Історичний центр Львова внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а в 2009 році Львову було надано статус культурної столиці України.

Поряд з цим Львів залишається і індустріальним центром країни. Тут працює 240 підприємств, 219 з яких - великі промислові виробництва. Екологічна ситуація у Львові досить напружена. Причинами цього є застаріле обладнання та технології виробництва, зношена система водопостачання, недосконалість транспортних розв'язок, велика кількість автотранспорту, відсутність ефективних способів очищення промислових відходів. Однак основним джерелом забруднення атмосфери у Львові є автомобільний транспорт (близько 92%). Забруднення атмосфери міста оксидом вуглецю на 70% відбувається в результаті інтенсивного автотрафіка. Негативно впливає на екологію і авіаційний транспорт, а в спекотні періоди року ситуацію ускладнюють ще й випаровування від нагрітого асфальту.

Моніторинг рівня забруднення атмосфери в місті щодня проводять 57 станцій.

У список найбільших забруднювачів навколишнього середовища в місті входять: ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод», комунальні підприємства «Збиранка» та «Львівводоканал», «Українська меблева компанія «Іскра», ЗАТ «Львівський ізоляторний завод». На ці підприємства припадає більше половини від загального обсягу викидів, що забруднюють атмосферу. Ситуація погіршується ще більше з початком опалювального сезону, коли активно починають працювати підприємства теплоенергетичного комплексу та котельні (в місті їх налічується 129).

В результаті такої життєдіяльності повітря містить велику кількість забруднюючих речовин: пил, частинки сажі, формальдегіди, діоксид сірки, оксид вуглецю, діоксид азоту.

Сезонними факторами забруднення атмосфери в місті є пилок трав і дерев під час їх цвітіння, задимленість в період горіння торфовищ, сміттєзвалищ та лісових пожеж, спалахи вірусних захворювань.

Внутрішніми джерелами забруднення повітря в приміщенні є: домашній пил, тютюновий дим, шерсть і лупа домашніх тварин, запахи кухні, токсичні речовини, що виділяються побутовою хімією та оздоблювальними матеріалами.

Створити безпечну та комфортну атмосферу всередині приміщення – в будинку, в загальноосвітніх закладах, в офісі, в побутових приміщеннях - допоможуть сучасні технології і прилади.

Магазин кліматичної техніки CleanAirLove пропонує широкий вибір товарів: очисники повітря, осушувачі, зволожувачі та мийки повітря, мобільні та стаціонарні кондиціонери, вентилятори й багато іншого.