Кривий Ріг - індекс якості повітря.

Оберіть населений пункт:

Україна, Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Кривий Ріг, Житомирська область, Мукачеве, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Кривий Ріг – найбільше в регіоні місто за запасами залізної руди. Місцеві надра дали місту стрімкий розвиток металургійного виробництва вже в 19 сторіччі. Сучасний Кривий Ріг – це велике індустріальне місто, де розташовано один з найбільших у світі металургійних комбінатів – АрселорМіттал Кривий Ріг та п’ять гірничо-збагачувальних комбінатів. Все це не може не позначатися на індексу якості повітря в Кривому Розі. Тим більш, що 40% міста займають промислові зони, до сьогодні вже накопичено 6 млрд тон техногенних відходів від видобутку й переробки руд.

Показники Індексу Якості Повітря в Кривому Розі.

За показниками Індексу Якості Повітря (індекс розраховується з виміру концентрації 5 шкідливих речовин: озону, діоксиду азоту, діоксиду сірки, РМ2.5 та РМ10) рівень забруднення в Кривому Розі характеризується, як високий. Місто посідає 5е місце в рейтингу міст з найгіршим індексом якості повітря в Україні.

Згідно зі спостереженнями, перевищення зафіксовано по наступним домішкам: пил, формальдегід (РМ 2.5 та РМ10) та діоксид азоту.

Вплив середніх концентрації забруднювальних речовин на індекс якості повітря в Кривому Розі.

Назва забруднюючої речовини

ГДК*

Середньодобова концентрація, мг/м3 м. Кривий Ріг

Пил

0,15

0,4

Оксид вуглецю

3

1

Двооксид азоту

0,04

0,05

Фенол

0,003

0,002

Аміак

0,04

0,01

Формальдегід

0,003

0,015

*ГДК - середньодобові гранично допустимі концентрації забруднюючих речовин

Показник рівня пилу значно перевищує середній, що обумовлено утворенням та рознесенням у повітрі мікрочасток з поверхонь сховищ для техногенних відходів.

Пил небезпечний тім, що його дрібні часточки непомітні, тобто вони можуть проникати глибоко у легені, навіть у кровоток. Наприклад, частки так званого класу PM 2,5 (розміром 2.5 мікрон чи менше), можуть становити особливу небезпеку для людей, тому що легко долають захисні біологічні бар'єри організму.

Дрібні частинки пилу можуть спричинити подразнення очей та дихальних шляхів, спровокувати астматичний напад, посилити прояви алергії. Для людей з екземою, астмою та хронічною обструктивною хворобою легень навіть невелика концентрація пилу може погіршити стан здоров’я.

Найбільше від брудного повітря страждають діти, люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями дихальної системи. Кашель, втома або головний біль можуть бути маркерами реакції організму, на які обов'язково треба звертати увагу.

Як убезпечити помешкання, коли Індекс Якості Повітря незадовільний.

Важливо захистити себе та своє приміщення від агресивного впливу зовнішнього середовища. Задля нейтралізації шкідливих чинників повітря необхідно регулярно очищати та зволожувати. Коли зовні концентрація шкідливих речовин перевищена та індекс якості повітря незадовільний, провітрювання неможливе. Іноді ми навіть отримуємо повідомлення від офіційних служб з рекомендаціями не відчиняти вікна та не виходити на вулицю.

Для підтримки здорового рівня якості повітря у квартирі рекомендуємо звернути увагу на очищувачі повітря з системою Plasmaclaster. Завдяки цієї системі шкідливі речовини видаляються не тільки з повітря, а і з усіх поверхонь, які не можна протерти ганчіркою.

В нашому магазині представлені декілька моделей, які здатні очистити повітря від пилу, вірусів та бактерій. Ефективні HEPA-фільтри виконують додаткові функції: видалення неприємних запахів, вловлювання шерсті тварин.

Очищувач SHARP UA-PF40E-W оснащений технологією Plasmaclaster та має базові функції регулювання: авто-режим, режим Сон та регулювання швидкості. Датчик пилу автоматично регулює потужність, що дозволяє ефективно та своєчасно очищувати повітря у разі, коли рівень пилу перевищує норму.

Модель SHARP UA-HG50E-L додатково оснащена функцією зволоження, що є важливим для ефективної підтримки здорового середовища у Вашому помешканні. Цей очищувач має інтелектуальну систему регулювання роботи, що є вагомою перевагою, коли прибор працює цілодобово. Якщо в кімнаті буде темно, або датчик не зафіксує рухів людини або тварини, пристрій автоматично перемкнеться на повільний потік повітря, підсвічування вимкнеться, зволоження зупиниться.