Якість повітря - Вінниця.

Оберіть населений пункт:

Україна, Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Кривий Ріг, Житомирська область, Мукачеве, Ужгород, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Кам'янець- Подільський, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Вінниця, розташована на південний захід від Києва, відноситься до зон з помірною екологічною стабільністю, проте ситуація в місті далека від ідеальної. Наприкінці 2021 року на базі Національного технічного університету було запущено проект Air Fresh Max Environment OS з моніторингу навколишнього середовища в обласному центрі та прилеглих локаціях. Результати спостережень відзначаються на онлайн-карті забруднення повітря у Вінниці, цілодобово перебуваючи у відкритому доступі для всіх бажаючих.

Джерела забруднення повітря у Вінниці.

Параметр індексу якості повітря у Вінниці залежить від багатьох факторів. Істотну шкоду екосистемі міста завдають викиди Ладижинської ТЕС, яка традиційно використовує вугілля як свій основний енергоресурс. За інформацією Міністерства природних ресурсів України, минулого року електростанція увійшла до переліку підприємств із найбільшою кількістю шкідливих викидів в атмосферу.

Крім цього, на рівень якості повітря у Вінниці безпосередньо впливають:

  • робота цукрових заводів та сільськогосподарських виробництв;
  • лісгосп, рибгосп та об'єкти переробної промисловості;
  • несанкціоновані сміттєзвалища у межах області;
  • сезонні пожежі під час спалювання сухостою на полях.

Станом на лютий 2022 року, розраховане на основі супутникових даних значення AQI у Вінниці коливалося від 25 до 30 балів. Такий показник вважається задовільним і говорить про те, що концентрація завислих речовин не набагато перевищує рекомендовані ВООЗ норми.

Способи вирішення проблеми.

Нагромаджуючись в організмі, дрібнодисперсні частки можуть призвести до розвитку різних хронічних захворювань та стати причиною порушень у дихальній системі. Особливо небезпечні діоксид азоту, діоксид сірки і оксид вуглецю, що потрапляють у легені людини, які не тільки утворюються в процесі згоряння промислового палива, але й містяться у складі смогу, а також вихлопних автомобільних газів.

Поліпшити характеристики житлового середовища у квартирі та офісі допоможуть сучасні кліматичні пристрої, спрямовані на уловлювання забруднень РМ 2.5 із замкнутого простору приміщення. Очисники повітря SHARP UA-HG40E-L та SHARP UA-HG50E-L допоможуть контролювати якість повітря та в автоматичному режимі підтримають нормальну вологість для максимально комфортного мікроклімату в будинку.