Вінниця - забруднення повітря

Оберіть населений пункт:

Україна, Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Кривий Ріг, Житомирська область, Мукачеве, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Місто фонтанів Вінниця вважається одним з найкомфортніших місць для проживання та відпочинку. Але питання рівня забруднення повітря там теж актуальне, як і по інших містах країни.

Основні джерела постійного забруднення повітря в Вінниці та області – підприємства енергетичної промисловості, сільського господарства та транспортного сектору.

Вміст шкідливих часток в забрудненому повітрі

Станції моніторингу якості повітря фіксують перевищення норм діоксиду азоту та дрібнодисперсних часток пилу – РМ 2.5. Рівень забруднення повітря визначається, як підвищений.

Пил небезпечний тім, що його дрібні частки непомітні, але вони можуть проникати глибоко у легені, навіть у кровоток. Наприклад, частки так званого класу PM 2.5 (розміром 2.5 мікрон чи менше), становлять особливу небезпеку для людей, тому що легко долають захисні біологічні бар'єри організму.

Забруднення повітря в Вінниці  через автотранспорт

Автомобільний транспорт є другим за об’ємами джерелом забруднення повітря у Вінниці. Якість пального та рівень зношеності двигунів, неефективна організація руху в місті визначає ріст показників шкідливих речовин у повітрі. Відпрацьовані гази автомобілів містять в собі близько 280 шкідливих речовин, концентрація яких дуже шкідлива для здоров’я. Лабораторні дослідження показують перевищення концентрації таких хімічних речовин, як оксид азоту , свинець, ртуть, оксид вуглецю, сажа та дрібно-дисперсних часток РМ 2.5 та РМ 10.

Пожежі - ще один чинник забруднення повітря в Вінниці

Також питому вагу в погіршенні рівня повітря в Вінниці мають часті пожежі в лісових масивах та на торф'яниках в теплу пору року. Пожежі на торф’яниках дуже небезпечні, тому що при згорянні з їхньої поверхні в повітря виділяються такі шкідливі речовини, як бензапірен, діоксини. При пожежі у лісах в процесі горіння в атмосфері збільшується вміст окису вуглецю та вуглекислого газу. Ці речовини мають негативний вплив на легеневу та серцево-судинну систему людини.

Попел, бруд та дим подразнюють очі та горло, дрібнодисперсні частки є більш небезпечними, оскільки мають здатність проникати в кровообіг, осідати в легенях, провокуючи погіршення стану людини, схильної до хвороби серцево-судинної та дихальної систем.

Контроль забруднення повітря вдома

Коли від станції моніторингу надходить інформація щодо зниження якості повітря, фахівці радять подбати про своє здоров’я та прийняти міри по зменшенню негативного впливу від шкідливих речовин у повітрі. Перш за все, людям, схильним до легеневих та серцево-судинних  хвороб, необхідно скоротити перебування на відкритому повітрі, вдома зачинити вікна  та задля нейтралізації шкідливих речовин, повітря в приміщенні потрібно очистити та зволожити.

Для підтримки здорового рівня якості повітря у квартирі рекомендуємо звернути увагу на очищувачі повітря з системою Plasmaclaster. Завдяки цієї системі шкідливі речовини видаляються не тільки з повітря, а і з усіх поверхонь, які не можна протерти ганчіркою.

В нашому магазині представлені декілька моделей, які здатні очистити повітря від пилу, вірусів та бактерій. Ефективні HEPA-фільтри виконують додаткові функції: видалення неприємних запахів, вловлювання шерсті тварин.

Очищувач SHARP UA-PF40E-W оснащений технологією Plasmaclaster та має базові функції регулювання: авто-режим, режим Сон та регулювання швидкості. Датчик пилу автоматично регулює потужність, що дозволяє ефективно та своєчасно очищувати повітря у разі, коли рівень пилу перевищує норму.

Модель SHARP UA-HG50E-L додатково оснащена функцією зволоження, що є важливим для ефективної підтримки здорового середовища у Вашому помешканні. Цей очищувач має інтелектуальну систему регулювання роботи, що є вагомою перевагою, коли прибор працює цілодобово. Якщо в кімнаті буде темно, або датчик не зафіксує рухів людини або тварини, пристрій автоматично перемкнеться на повільний потік повітря, підсвічування вимкнеться, зволоження зупиниться.

*Карта забруднення повітря надана ресурсом https://www.saveecobot.com/