Харьків - рівень забруднення повітря

Оберіть населений пункт:

Україна, Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Кривий Ріг, Житомирська область, Мукачеве, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Харків, як один з найбільш розвинутих промислових центрів України, має відносно високий рівень забруднення повітря.

Що впливає на рівень забруднення повітря у Харкові

Провідну роль в регіоні відіграють підприємства машинобудування та металообробки, енергетики та військово – промислового комплексу. Насиченість міста та області виробничими установами важкої промисловості має негативний вплив на рівень забруднення повітря. Довкілля забруднюється солями важких металів, кислотами, токсичними сполуками.

З розвитком міста та промисловості також постійно збільшуються транспортні потоки. В топ-рейтингу міст світу з найбільшими заторами Харків посідає 12 місце.

Саме пересувні джерела спричиняють ріст викидів шкідливих речовин та підвищення рівня забруднення повітря. Переважну більшість таких викидів дає саме автомобільний транспорт. Враховуючи технічний стан автомобілів та якість пального, якість повітря значно погіршується.

Чому збільшується рівень забруднення повітря у Харкові

У відпрацьованих газах автомобілів виявлено близько 200 різних шкідливих речовин, серед яких особливу небезпеку становлять канцерогенні бензопірени, оксиди азоту, свинець, ртуть, оксиди вуглецю й сірки, дрібнодисперсні тверді частки (PM2.5, PM10). Це призводить до підвищення рівня забруднення повітря біля автошляхів та прилеглих територій, лісосмуг, а при опадах ще й поверхневих та ґрунтових вод.

Бензопірен - речовина першого класу небезпеки, це сильний канцероген і мутаген. Тобто він може викликати онкологічні захворювання і генетичні проблеми у майбутніх дітей. Особливо важливий той факт, що бензопірен при потраплянні в організм з нього не виводиться, а накопичується.

Також є  небезпечними тверді частки РМ2.5 та РМ10. Вони мають негативний вплив на дихальну і серцево-судинну системи. Мікро-частки РМ 2.5 настільки малі, що без труда проникають в легені та кровоток. Можуть накопичуватися та спричиняти запалення дихальних шляхів.

Як знизити ризики від високого рівня забруднення повітря

Не завжди є можливість уникнути негативного впливу навколишнього середовища. Особливо, коли людина живе в щільно населеному мегаполісі. В такому випадку на допомогу прийдуть очисники повітря.

Сучасні моделі оснащені багаторівневої системою очищення. Окрім ефективних HEPA-фільтрів, які здатні вловити мікро-частки, очищувачи обладнані технологіями усунення шкідливих речовин з повітря. Очищувач Daikin MC55W має три ступені очищування: спочатку повітря проходить через попередні фільтри, потім очищується за допомогою системи Steamer, яка забезпечує розкладання небезпечних речовин. Третій етап – це проходження повітря через HEPA-фільтр, який вловлює шкідливі домішки за рахунок електростатичної напруги.

Очисник повітря з додатковою функцією зволоження SHARP UA-HG40E-L ефективно очистить повітря, нейтралізує віруси та бактерії, забезпечить оптимальну вологість повітря в помешканні.

Технологія Plasmaclaster розроблена для боротьби з вірусами та бактеріями, а також для нейтралізації шкідливих речовин, які здатні проникати в приміщення ззовні. Пил, гар, дрібнодисперсні частки, неприємні запахи більше не будуть турбувати Вас та Вашу родину.

*Карта забруднення повітря надана ресурсом https://www.saveecobot.com/