Тернопіль - карта забруднення повітря.

Оберіть населений пункт:

Україна, Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Кривий Ріг, Житомирська область, Мукачеве, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Тернопіль та його околиці вважаються відносно благополучними з точки зору екологічного стану.  В анті-рейтингах міст з найвищим рівнем забруднення повітря Ви не побачите Тернопіль в першої десятці. Але на картах забруднення повітря в Тернополі доволі часто з’являються позначки-застереження щодо якості повітря.

Чим обумовлені погані показники на карті забруднення повітря у Тернополі.

Найбільшими забруднювачами середовища являються підприємства, пов’язані  з транспортуванням газу та спалюванням палива. В повітря надходять значні маси шкідливих речовин: діоксид вуглецю, метан, пил, сажа, мікро-частки РМ 2.5 та РМ 10 (дрібнодисперсний пил, який здатен проникати в системи дихання та кровотворення).

Частіш за всього зміни на картах забруднення Тернопільщини обумовлені незадовільним станом сміттєзвалищ, яких налічують в області біля 740. Більшість з них перевантажені та не відповідають екологічним та санітарним вимогам.

Внаслідок розкладу відходів утворюється звалищний газ, який викликає пожежі. При загорянні в повітря виділяються високотоксичні та канцерогенні речовини, які обумовлюють змінення показників на карті забруднення повітря.

Гума виділяє канцерогенні сажу та оксиди сірки, які викликають респіраторні захворювання. Пластикові предмети при згорянні утворюють не менш як 75 токсичних речовин, найбільш небезпечні – діоксини, що викликають захворювання на рак та мають негативний вплив на спадковість.

Органічні відходи виділяють метан, якій при реакціях з повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш та може привести в спеку до значної пожежі.

Захист домівки при погіршенні показників на карті забруднення повітря.

Коли рівень забруднення на карті позначається, як шкідливий, необхідно зменшити негативний вплив від небезпечних сполук, які здатні проникнути в наші помешкання. Особливо вразливі діти, люди з хронічними захворюваннями серця та легень.

Радимо звернути увагу на очисники повітря з системою знешкодження шкідливих речовин, вірусів та бактерії.

Модель Daikin MC55W оснащена технологією Streamer, яка випромінює високошвидкісні електрони, що стикаються і взаємодіють із молекулами повітря з утворенням чотирьох видів елементів: активований азот, активований кисень, радикали OH та радикали кисню. Ці елементи забезпечують розкладання небезпечних речовин, які присутні у повітрі.

HEPA-фільтр затримує дрібнодисперсні частинки РМ 2.5, які невидимі оку, але несуть значну шкоду здоров’ю.

Модель SHARP UA-PG50E-W чудово справиться з очищенням повітря в помешканні за допомогою технології Plasmaclaster. Завдяки іонам Plasmaclaster алергени, віруси, бактерії ефективно нейтралізуються. Шкідливі мікроби і алергени видаляються не тільки з повітря, але і з важкодоступних куточків, включаючи стіни, меблі і тканини. Також ця модель буде відмінним помічником в побуті, якщо в приміщенні з’явилися сторонні запахи, важно дихати із-за пилу та гару.