Чернівці - якість повітря

Оберіть населений пункт:

Україна, Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Кривий Ріг, Житомирська область, Мукачеве, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Чернівці – серце Буковини, значний культурний та економічний центр регіону. Чарівне місто з великою культурною спадщиною приваблює тисячі туристів кожен рік.

Причини незадовільного стану якості повітря в Чернівцях

Негативні зміни якості повітря в Чернівцях обумовлені значними потоками автотранспорту. Перевантаженість транспортних мереж міста, застарілі конструкції двигунів, низька якість палива має безпосередній вплив на рівень забруднення в місті. Викиди від пересувних джерел сягають 83,5% від загальної кількості викидів. Відпрацьовані гази містять в собі багато шкідливих сполук. Станції моніторингу повітря в Чернівцях фіксують перевищення норми таких забруднюючих речовин, як формальдегід, оксид вуглецю, двоокис азоту.

Якість повітря також суттєво погіршується в суху, безвітряну погоду, коли рух повітряних мас обмежений. Застій повітря сприяє концентрації шкідливих речовин та токсинів, які ми вдихаємо.

Промислові підприємства посягають друге місце за обсягами шкідливих викидів. Серед токсичних речовин, які були зафіксовані станціями моніторингу – частки РМ 2.5 та 10, оксид вуглецю, діоксид сірки.

Які шкідливі речовини знижують якість повітря в Чернівцях

Оксид вуглецю (або чадний газ) – не має запаху, не видимий оку, його не можна відчути. Навіть в невеликих кількостях він несе небезпеку, провокуючи задуху у людини.

Перевищення норми вмісту часток РМ 2.5 та 10 найчастіше зустрічаються в звітах щодо якості повітря в Чернівцях. Тверді частинки (РМ) – це найдрібніші фракції пилу, їх прийнято розділяти за розміром – 2.5 мкм та від 3 до 10 мкм. Крупніші частки (від 3 до 10 мкм) потрапляють в гортань та ніс, дрібніші (РМ 2.5 мкм) здатні проникати в легені та систему кровотворення. Ці частинки «зависають» у повітрі, потрапляючи в органи дихання людини. Постійне перебування в середовищі, де норми вмісту РМ 2.5 та РМ 10 перевищені, приводить до захворювань дихальної та серцево-судинної систем. Разове навантаження на організм не дасть значимої негативної реакції, але часте перебування людини в забрудненому середовищі може мати серйозний вплив на здоров’я.

Як підвищити рівень якості повітря в приміщенні

Щоб дати організму змогу подолати негативний вплив від низької якості повітря в місті, необхідно піклуватися про здорове середовище в приміщенні. В помешканні з незадовільною якістю повітря здатні впоратися очищувачи або мийки повітря.

Модель Philips AC4550/50 оснащена датчиками забруднення частками РМ 2.5, має функції очищення від пилу, формальдегіду та газів, додатково звільняє повітря від алергенів та шерсті тварин. За допомогою HEPA-фільтра прилад уловлює дрібні частинки від 0,3 мкм, в тому числі спори грибку, вірусів та бактерій.

Якщо повітря в кімнаті треба додатково зволожити (а це дуже актуально в зимовий період, коли працює центральне опалення та шкідливі домішки буквально зависають у повітрі, попадаючи у легені та кровоток) рекомендуємо звернути увагу на пристрій Panasonic F-VXL40R-S. Зволоження потужністю 350мл/год забезпечує насичення повітря вологою та нейтралізує алергени та пил. Запатентована технологія Nanoe – ефективно дезінфікує повітря та знищує формальдегіди, гази, віруси та бактерії.

*Карта забруднення повітря надана ресурсом https://www.saveecobot.com/