З приходом весни починається активне цвітіння рослин, у повітрі відчувається їх ніжний аромат, але разом з тим повітря насичується величезною кількістю пилку, який виробляють квітучі рослини. У цей період велика кількість дітей та дорослих реагують на підвищений вміст пилку у повітрі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) алергією на пилок рослин страждає кожен третій житель Землі. Захворювання це називається поліноз, і воно має сезонний хронічний характер.
Головна відмінність полінозу - сезонність: симптоми починають розвиватися тоді, коли концентрація пилку стає високою. І чим вища концентрація, тим сильнішою буде реакція.
Слід зазначити, що поліноз тісно пов'язаний з іншими алергічними захворюваннями. У хворих на поліноз часто відзначається алергія на домашній пил, медикаменти, харчові продукти. З появою перших ознак цього захворювання необхідно звернутися до лікаря-алерголога, адже це захворювання з часом може призвести до розвитку бронхіальної астми. Саме тому необхідно дотримуватися лікарських рекомендацій щодо лікування, харчування та способу життя.
Як полегшити перебіг полінозу
Рекомендації, які допоможуть простіше пережити період цвітіння та значно полегшать стан:
- у сезон цвітіння намагайтеся якомога рідше бувати на вулиці, особливо у сухі та вітряні дні;
- обмежте або зовсім відмовтеся від поїздок на природу (дачі, сади, поля, парки і т. д.), в місця, де багато квітучих рослин, особливо в період їх пилення, коли дуже висока концентрація пилку;
- під час знаходження на вулиці носите маску, головний убір та сонцезахисні окуляри;
- після повернення з вулиці обов'язково вмийтеся, змініть одяг, бажано прийняти душ і промити волосся, так як на них дуже добре осідає пилок;
- необхідно щільно закривати всі вікна та двері у квартирі;
- щоб позбавитися алергенів у квартирі використовуйте очищувач повітря;
- не провітрюйте приміщення у вітряну та суху погоду (провітрювати можна у вологі безвітряні дні, після дощу та вночі);
- важливо стежити за вологістю повітря вдома (оптимальними є 40%-60%). Підтримати необхідний рівень вологості допоможе зволожувач повітря чи кліматичний комплекс;
- щодня протирайте пил і робіть вологе прибирання у квартирі;
- максимально звільніть своє житло від м'яких меблів, килимів та м'яких іграшок;
- не допускайте появи цвілі у будинку;
- не тримайте у своїй квартирі домашніх тварин;
- уникайте накурених приміщень;
- намагайтеся мінімізувати перебування у загазованих місцях, закривайте вікна в автомобілі. Використовуйте у своїй машині автомобільний очищувач повітря, який позбавить повітря не тільки від пилку, але й від шкідливих вихлопних газів.
Очищувач повітря та поліноз
Одним із найефективніших способів створення комфортних умов людині, яка страждає від алергії на пилок рослин, є використання очисників повітря з HEPA-фільтром високого ступеня очищення.
Сучасні очищувачі повітря мають низку унікальних функцій:
- вони мають кількарівневу систему очищення повітря;
- затримують пил, шерсть та пух;
- видаляють неприємні запахи;
- нейтралізують летючі сполуки (формальдегід, бензол та ін.).
Але найголовніше, що НЕРА-фільтр чудово очищає повітря від пилку рослин, деяких бактерій і навіть вірусів. І якщо HEPA-фільтр уловлює найдрібніші частинки 2,5 мкм, то зерна пилку мають розмір у 10 разів більше, і цей бар'єр точно подолати не зможуть.
Крім того, деякі моделі мають спеціальний режим очищення повітря від пилку, що, безумовно, допоможе значно покращити стан алергіка.
Наші фахівці допоможуть Вам підібрати ефективний очисник повітря для захисту від сезонної алергії на пилок.