огляд PANASONIC F-GPT01RKF та SHARP IG-GC2EU-B

Кожен водій стикається із проблемою неприємних запахів у своїй машині. І кожен має свій рецепт боротьби з цим: одні ставлять покращені фільтри салону, інші просто купують ароматизатор, щоб заглушити неприємні запахи. Безумовно, якісний фільтр салону значною мірою вирішує цю проблему, але цього явно недостатньо: забруднене повітря може потрапити через закрите вікно, або запах в салоні залишається після вживання фаст-фуда. Виробники автомобілів преміум-класу за замовчуванням встановлюють ефективні системи очищення повітря. Досить відомий приклад використання компанією Lexus системи очищення повітря nanoe™X від Panasonic.

Але що робити, якщо у вас немає такої штатної системи? PANASONIC та SHARP пропонують портативні рішення для автомобілів. Такі автомобільні очищувачі мають розмір великої склянки з газованою водою і встановлюються в тримач для склянок автомобіля. Живлення здійснюється через кабель USB.

Огляд PANASONIC F-GPT01RKF

Огляд PANASONIC F-GPT01RKF.

PANASONIC F-GPT01RKF постачається в невеликій картонній коробці, на якій нанесена інформація про продукт. До комплекта поставки входить сам очисник, кабель USB Type C довжиною 1,5 метра та керівництво з експлуатації кількома мовами, включаючи українську мову.

Очищувач повітря для машини від PANASONIC виготовлений із чорного матового пластику. Якість пластику та виготовлення приладу достатня, але, на жаль, не справляє враження пристрою категорії «преміум».

огляд PANASONIC F-GPT01RKF

огляд PANASONIC F-GPT01RKF

Портативний очищувач PANASONIC F-GPT01RKF оснащений знімним фільтром попереднього очищення. Цей сітчастий фільтр затримує великі частинки: пил, пух, шерсть, волосся тощо. Він легко знімається і його необхідно періодично чистити при забрудненні. Щітка для чищення в комплект постачання не входить. Крім знімного фільтра, решта пристрою не призначена для розбирання користувачем. Всередині корпусу ховається електроніка управління, високооборотний вентилятор та генератор частинок nanoe™X

огляд PANASONIC F-GPT01RKF

Керування приладом здійснюється за допомогою однієї кнопки у центрі верхньої частини пристрою. Даний автомобільний очисник має лише один режим роботи. Після ввімкнення пристрій починає видавати невеликий шум (наслідком роботи вентилятора) і підсвічується емблема nanoe™X у верхній частині корпусу.

Очевидно, що попередній фільтр – лише перша стадія очищення повітря, яка, мабуть, більшою мірою захищає вентилятор та електроніку приладу від забруднення пилом, ніж реально бореться із пилом. Найбільш значущі процеси відбуваються усередині очисника. І тут ми підходимо до суті портативного очищувача повітря – технології PANASONIC nanoe™X.

Сама ж компанія PANASONIC називає цей пристрій не інакше як «портативний генератор частинок nanoe™X». За запевненнями розробника дана технологія пригнічує віруси, бактерії, усуває запахи та зволожує шкіру та волосся.

Як працює ця технологія? nanoe Х - дрібні (5-20 нм) слабкокислі частинки води, що володіють здатністю до реакції, а також електричним зарядом. Пристрій з технологією nanoe™X генерує гідроксильні радикали-ОН в оболонці з води, які ефективно пригнічують віруси, бактерії, запахи та алергени. Ефективність нейтралізації вірусів та бактерій залежить від кількості радикалів ВІН. Чим більше радикалів -ВІН, тим ефективніше пригнічуються віруси. Пристрій генерує 4,8 трлн частинок nanoe™X в секунду. Частинки nanoe™X захоплюють вірус. Потім OH-радикали віднімають у нього водень (H), у результаті радикал перетворюється на воду, а вірус деактивується. Термін життя частинок Nanoe X становить 10 хвилин, а їх розмір менше однієї тисячної молекули пари, що дозволяє їм повністю заповнити простір приміщення, ефективно знищувати не тільки віруси, що витають у повітрі, але і на поверхнях і навіть усередині поверхонь.

Виробник запевняє, що портативний очищувач повітря здатний подолати бактерії, віруси, запахи за 1-2 години. З цього випливає, що очікувати негайного ефекту та побачити, як клуби тютюнового диму прямо розчинятимуться на очах не варто. Очищувач повітря оснащений невеликим вентилятором, який генерує повітряний потік всього близько 0,07 м³/хв та ефективно обслуговує лише невелике приміщення до 3м3.

Огляд SHARP IG-GC2EU-B

Огляд SHARP IG-GC2EU-B.

Розглянемо тепер детальніше очищувач повітря для автомобіля від компанії SHARP.

При розробці портативного очисника повітря SHARP приділив багато уваги дизайну пристрою. Модель випускається у трьох кольорах:

SHARP IG-GC2EU-B – чорний

SHARP IG-GC2EU-P – рожевий

SHARP IG-GC2EU-N – золотистий

Нам на огляд потрапили відразу два очищувачі: рожевий та чорний.

Огляд SHARP IG-GC2EU-B

Зовні пристрій виглядає дуже елегантно. Якість матеріалів та дизайн підкреслюють преміальний статус пристрою. Без сумніву, портативний очищувач повітря від SHARP виглядатиме гідно в салоні будь-якого автомобіля, навіть топ-класу.

У комплект поставки пристрою входить кабель USB, адаптер для прикурювача на 2 USB виходи та інструкція кількома мовами, включаючи українську.

Огляд SHARP IG-GC2EU-B

Огляд SHARP IG-GC2EU-B

Корпус автомобільного очисника повітря складається з двох частин і легко розбирається. Спочатку знімається нижня частина, яка містить сітчастий фільтр попереднього очищення. Потім можна зняти верхню частину. Під верхньою частиною можна знайти невеликий пензлик для чищення фільтра попереднього очищення. Також під корпусом розташований змінний модуль Plasmacluster – генератора позитивних та негативних іонів, що безпосередньо очищають повітря. Модель має ресурс роботи 17 500 годин, після чого його необхідно замінити. Легко підрахувати, що пересічному споживачеві при використанні автомобіля 4 години на день такого ресурсу вистачить майже на 12 років. Тому питання заміни модуля навряд чи стане актуальним. І, звичайно, пристрій оснащений невеликим високооборотним вентилятором і має необхідну електроніку.

Огляд SHARP IG-GC2EU-B

Керування пристроєм здійснюється за допомогою однієї кнопки, яка розташована у верхній частині корпусу. Очищувач повітря для машини має 3 режими роботи та індикатор вибраного режиму. Режими відрізняються швидкістю повітряного потоку, кількістю іонів, що генеруються, рівнем шуму і, звичайно, споживаної потужністю.

 

Низький

Середній

Високий

Продуктивність Plasmacluster

7000 іонів/см3

25000 іонів /см3

75000 іонів /см3

Рівень шуму

19 дБ(А)

23 дБ(А)

36 дБ(А)

Споживана потужність

0,5 Вт

0,7 Вт

1,8 Вт

Можна відзначити, що суб'єктивно пристрій працює практично безшумно: на низькій та середній швидкості шум ледь помітний. На високій швидкості чути незначний шум, але він не має високих нот і не дратує слух.

На відміну від розглянутого раніше пристрою PANASONIC, SHARP здійснює забір повітря в нижній частині приладу. Це здається менш розумним, оскільки очищувач зазвичай встановлюється в тримачі для склянок і це ускладнює повітрообмін. Однак при цьому забір повітря здійснюється практично по всьому периметру і площа фільтрів попереднього очищення значно більша ніж у PANASONIC.

Як уже згадувалося вище, в основі роботи очищувача повітря для машини SHARP IG-GC2EU-B є технологія Plasmacluster Ion System. Компанія SHARP представила значну кількість досліджень, проведених незалежними науковими дослідницькими організаціями, що підтверджують високу ефективність цієї технології проти запахів, алергенів, бактерій, грибків, цвілі, вірусів, пилку. Опубліковано дослідження, що підтверджують ефективність Plasmacluster Ion System проти коронавірусів та зокрема проти вірусу COVID-19. Важливим ефектом є значне зниження рівня статичної електрики у повітрі, що особливо актуально у машині.

Портативний очищувач повітря від SHARP також є ефективним в приміщенні до 3,6 м3.

Порівняння PANASONIC F-GPT01RKF та SHARP IG-GC2EU-B.

Спробуємо тепер порівняти два пристрої.

 

PANASONIC F-GPT01RKF

SHARP IG-GC2EU-B

SHARP IG-GC2EU-P

SHARP IG-GC2EU-N

Максимальний об'єм приміщення

3 м3

3,6 м3

Технології очищення

Фільтр попереднього очищення, nanoe™X

Фільтр попереднього очищення Plasmacluster Ion System

Кількість режимів роботи

1

3

Споживана потужність

3,5 Вт

0,5 / 0,7 / 1,8 Вт

Рівень шуму

36 дБ(А)

19 / 23 / 36 дБ(А)

Габарити

90 x 66 x 170 мм

74 x 65 x 162 мм

Вага

400 г

260 г

Комплект поставки Кабель USB

Кабель USB, Адаптер для автомобільного прикурювача на 2 USB порти

Ціна (на 21.12.2021) 5599 грн. 5799 / 5499 / 5999 грн.

З погляду дизайну, якості матеріалів, явним лідером є автомобільний очисник повітря SHARP. Швидше за все, чорна версія IG-GC2EU-B буде більш затребувана, проте золотиста модель IG-GC2EU-N та рожева IG-GC2EU-P також виглядають просто чудово та безумовно знайдуть свого покупця.

Важливим фактором є наявність у моделей SHARP трьох режимів роботи, що дозволяють регулювати рівень шуму. На жаль, PANASONIC F-GPT01RKF має тільки одну швидкість, і, хоча рівень шуму в 36 дБ(А) не можна назвати високим, постійне монотонне гудіння може прийтись до смаку далеко не всім.

Безумовно, найважливішою є якість очищення повітря та ефективність видалення запахів. Для цього обидва виробники використовують свої фірмові технології, які досить складно порівняти. Цей огляд не ставив собі таке завдання, оскільки для його реалізації необхідно досить складне лабораторне устаткування. В рамках огляду ми провели тижневий тест автомобільних очисників повітря кожного виробника. Найголовніший висновок, який ми можемо зробити: ефект від їхньої роботи однозначно є. Оскільки ми не могли оцінити концентрацію вірусів та інших патогенів у повітрі, ми могли оцінити лише фактор наявності сторонніх запахів. Суб'єктивно з увімкненим очисником повітря та при закритих вікнах запах від фаст-фуду йшов значно швидше. Також суб'єктивно швидше йшли запахи вихлопних газів. При цьому треба визнати, що значної різниці в ефекті від роботи PANASONIC F-GPT01RKF та SHARP IG-GC2EU-B на максимальній швидкості ми не побачили – обидва пристрої суб'єктивно мають приблизно однаковий ефект. Однак, при цьому треба відзначити, що портативний очищувач SHARP залишив більш позитивне враження за рахунок вибору швидкості роботи вентилятора і більш елегантного дизайну.

Обидва виробники також позиціонують свої пристрої як портативні очищувачі повітря і заявляють про можливість їх використання вдома, в офісі, на робочому місці і навіть у шафі. Доцільність такого використання нам здається невисокою через малу потужність даних приладів. А ось використання їх у салоні автомобіля дуже виправдане та доцільне. Особливо в умовах пандемії та заявленої ефективності очищувачів проти короноварірусів.