Перед тим, як відповісти на питання чи потрібен Вам очищувач повітря, давайте уточнимо, що представляє собою прилад з технічної точки зору. У чому полягає його користь для оточуючих. А також розберемося у модифікаціях даної кліматичної техніки.

Очищувач повітря - чи є сенс в покупці

Очищувач повітря - чи є сенс в покупці?

Тим, хто постійно живе в екологічно чистому районі, в оточенні незайманих лісів, дзеркальних озер і найчистішого гірського ефіру, навряд чи так вже необхідний додатковий захист від шкідливих домішок в атмосфері. Але якщо Ви, як і більшість жителів мегаполісу, по 8-9 годин проводите у задушливому офісі, а потім їдете на відпочинок в міську квартиру, безперечно варто задуматися, яке повітря наповнює ваші легені протягом дня.

Чим корисний очищувач повітря:

  • очищувач повітря від шерсті тварин видаляє частинки пилу, квітковий пилок, шерсть тварин, сліди сажі з вулиці, та інше сміття, невидиме людському оку;
  • нейтралізує тютюновий дим, промислові і побутові аромати;
  • очищувач повітря від мікробів запобігає зростанню шкідливих бактерій і збудників хвороб у приміщенні;
  • позбавляє від присутності пилового кліща, що провокує розвиток алергічних реакцій.

Компактний очищувач повітря - обов'язковий атрибут будинку, в якому проживають люди з чутливим імунітетом, діти або літні родичі. Незамінний цей апарат і в сім'ях з домашніми вихованцями, незалежно від ступеня «пухнастості» їх шкірного покриву.

Особливості обладнання

Очищувач повітря - це автономний пристрій, яке живиться від електромережі і не потребує особливо складного догляду та обслуговування. Повітроочисники можуть відрізнятися дизайном, габаритами, типом монтажу (підлоговий і підвісний варіант) та способом керування (дистанційний пульт, через додаток або за допомогою панелі на корпусі).

Принцип роботи електроприладу ґрунтується на фільтрації кімнатного повітря, що всмоктується всередину за допомогою вбудованого вентилятора. Проходячи через систему пиловловлювачів, повітряний потік звільняється від зважених забруднень, мікробів і запахів, після чого піддається іонізації, озонування та зволоженню, якщо подобні функції передбачені виробником.

Різновиди очищувачів повітря

Залежно від застосовуваних фільтрів, розрізняють такі різновиди побутових очищувачів повітря:

  1. Механічні. Найпростіші конструкції, всередині яких встановлена дрібнопориста сітка для уловлювання великих смітинок.
  2. Адсорбційні. Оснащуються вугільними картриджами, здатними знищити неприємні запахи, пилок і різні хімічні реагенти.
  3. Електростатичні. Використовують механізм взаємодії різнополярних частинок: пройшовши через іонізатор, позитивно заряджені забруднювачі притягуються до пластини з негативним електромагнітним полем, та осідають на ній.
  4. Тонкого очищення (НЕРА). Затримують до 99,97% мікрочастинок розміром понад 0,1 мкм, включаючи спори грибів, фрагменти епітелію, тютюновий дим і віруси.
  5. Фотокаталітичні. Працюють на основі ультрафіолетового випромінювання, руйнуючи токсини і бактерії до нешкідливих компонентів.

Деякі компанії оснащують свою продукцію відразу декількома типами фільтрів, що безсумнівно підвищує ефективність експлуатації очищувача повітря в квартирі та офісі.

Тепер Ви знаєте, навіщо потрібен цей прилад, і як його робота впливає на ваше здоров'я та самопочуття. Більш детально ознайомитися з модельним рядом і підібрати очищувач повітря відповідно до ваших вимог та бюджету Ви можете на сайті інтернет-магазину CleanAirLove, Київ, Україна.