Розглянуті нами прилади виконують однакову функцію - очищують повітря, видаляючи з нього зважені частинки пилу, квітковий пилок, шерсть домашніх тварин, токсини, формальдегіди та інші алергени. Відмінність полягає лише у способі очищення і конструктивних модифікаціях обох гаджетів.

Очищувач або мийка повітря

Як працює очищувач повітря

Компактний, але потужний вентилятор втягує потік забрудненого повітря всередину корпусу, де він направляється на багатоступеневу систему фільтрів з різних матеріалів. Поетапне проходження вугільного, електростатичного, НЕРА та інших фільтрів гарантує не тільки майже повну ліквідацію забруднень (до 99,9%), але й усуває більшість бактерій і вірусів. Наявність озонатора передбачає додаткове знезараження, а ароматизатор до дасть повітрю свіжість і легкий аромат.

Переваги очищувача повітря:

  • знищує практично всі відомі забруднювачі;
  • запобігає розмноженню хвороботворних мікроорганізмів;
  • дезодорує повітря всередині приміщення;
  • не потребує складного догляду.

Деякі виробники встановлюють в свої вироби до 17 фільтр-бар'єрів, що, безсумнівно, покращує результативність повітроочисника, але і позначається на його кінцевій вартості. Приймаючи рішення про покупку, не забудьте, що фільтри мають певний термін служби, і періодично їх треба буде міняти на нові.

Особливості мийки повітря

Повітря з пилом, алергенами та іншими забруднюючими частинками надходить в пристрій аналогічним шляхом - за допомогою вентилятора. Після чого пропускається крізь обертові мокрі дрібнопористі лопаті-диски. Забруднюючі повітря частинки намокають і під дією власної ваги опускаються в контейнер з водою. Очищене повітря повертається назад в приміщення. Залежно від бренду, мийка повітря може оснащуватися каталітичним фільтром, ультрафіолетовою лампою та іншими девайсами для формування максимально сприятливого мікроклімату.

Переваги мийки повітря:

  • рівномірно очищає повітря у всьому приміщенні;
  • створює мелкодісперсну водяну завісу, запобігаючи розбризкуванню крапель води;
  • виключає утворення нальоту на меблях та інших поверхнях;
  • відрізняється малою гучністю.

Мийку повітря можна розміщувати в будь-якому приміщенні - в квартирі, в офісі, в спальні, в дитячій і т.д. Єдина умова - ретельно стежити за герметичністю вікон, щоб швидкість зволоження і очищення повітря істотно не знижувалися.

Що вибрати?

Відповідь на питання «що вибрати – очищувач повітря або мийку повітря?» залежить від конкретних задач, які ви покладаєте на кліматичну техніку. Наприклад, якщо ви знаходитесь в сухому, запиленому приміщенні, краще придбати продуктивну мийку повітря, щоб не хвилюватися за рівень вологості в своєму будинку. Подібне обладнання незамінне і в офісах, де постійно працює велика кількість оргтехніки, а також в оранжереях і в інтер'єрах з кімнатними рослинами.

Тим, хто схильний до проявів алергії, страждає на астму або інші захворювання легенів, варто придивитися до очищувачу повітря з іонізатором. Не обійтися без очищувача повітря і в старому будинку з поганою вентиляцією, грибком і цвіллю на стінах. Пасивні курці, що страждають від тютюнового диму, позбавлять себе від цієї проблеми, купивши очищувач повітря з вугільним фільтром.

Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам зрозуміти різницю між очищувачем повітря і мийкою повітря. Детально вивчити характеристики і вибрати відповідну модель ви можете на сайті CleanAirLove. Дивіться каталог сайту і замовляйте товар з доставкою додому по Києву і в будь-який регіон України.