Розглянуті нами прилади виконують однакову функцію - очищують повітря, видаляючи з нього зважені частинки пилу, квітковий пилок, шерсть домашніх тварин, токсини, формальдегіди та інші алергени. Відмінність полягає лише у способі очищення і конструктивних модифікаціях обох гаджетів.
Як працює очищувач повітря.
Компактний, але потужний вентилятор втягує потік забрудненого повітря всередину корпусу, де він направляється на багатоступеневу систему фільтрів з різних матеріалів. Поетапне проходження вугільного, електростатичного, НЕРА та інших фільтрів гарантує не тільки майже повну ліквідацію забруднень (до 99,9%), але й усуває більшість бактерій і вірусів. Наявність озонатора передбачає додаткове знезараження, а ароматизатор до дасть повітрю свіжість і легкий аромат.
Переваги очищувача повітря:
- знищує практично всі відомі забруднювачі;
- запобігає розмноженню хвороботворних мікроорганізмів;
- дезодорує повітря всередині приміщення;
- не потребує складного догляду.
Деякі виробники встановлюють в свої вироби до 17 фільтр-бар'єрів, що, безсумнівно, покращує результативність повітроочисника, але і позначається на його кінцевій вартості. Приймаючи рішення про покупку, не забудьте, що фільтри мають певний термін служби, і періодично їх треба буде міняти на нові.
Особливості мийки повітря.
Повітря з пилом, алергенами та іншими забруднюючими частинками надходить в пристрій аналогічним шляхом - за допомогою вентилятора. Після чого пропускається крізь обертові мокрі дрібнопористі лопаті-диски. Забруднюючі повітря частинки намокають і під дією власної ваги опускаються в контейнер з водою. Очищене повітря повертається назад в приміщення. Залежно від бренду, мийка повітря може оснащуватися каталітичним фільтром, ультрафіолетовою лампою та іншими девайсами для формування максимально сприятливого мікроклімату.
Переваги мийки повітря:
- рівномірно очищає повітря у всьому приміщенні;
- створює мелкодісперсну водяну завісу, запобігаючи розбризкуванню крапель води;
- виключає утворення нальоту на меблях та інших поверхнях;
- відрізняється малою гучністю.
Мийку повітря можна розміщувати в будь-якому приміщенні - в квартирі, в офісі, в спальні, в дитячій і т.д. Єдина умова - ретельно стежити за герметичністю вікон, щоб швидкість зволоження і очищення повітря істотно не знижувалися.
Що вибрати?
Відповідь на питання «що вибрати – очищувач повітря або мийку повітря?» залежить від конкретних задач, які ви покладаєте на кліматичну техніку. Наприклад, якщо ви знаходитесь в сухому, запиленому приміщенні, краще придбати продуктивну мийку повітря, щоб не хвилюватися за рівень вологості в своєму будинку. Подібне обладнання незамінне і в офісах, де постійно працює велика кількість оргтехніки, а також в оранжереях і в інтер'єрах з кімнатними рослинами.
Тим, хто схильний до проявів алергії, страждає на астму або інші захворювання легенів, варто придивитися до очищувачу повітря з іонізатором. Не обійтися без очищувача повітря і в старому будинку з поганою вентиляцією, грибком і цвіллю на стінах. Пасивні курці, що страждають від тютюнового диму, позбавлять себе від цієї проблеми, купивши очищувач повітря з вугільним фільтром.
Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам зрозуміти різницю між очищувачем повітря і мийкою повітря. Детально вивчити характеристики і вибрати відповідну модель ви можете на сайті CleanAirLove. Дивіться каталог сайту і замовляйте товар з доставкою додому по Києву і в будь-який регіон України.