Дихання - це основна функція нашого організму, і величезне значення для нас має повітря, яким ми дихаємо.

Забруднення повітря негативно впливає на наше здоров'я і є однією з причин появи хвороб дихальної системи, алергії і призводить до величезної кількості захворювань, які можуть бути смертельні.

Забруднення повітря

Рівень забруднення повітря залишається небезпечно високим у багатьох регіонах планети. За новими даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), 9 з 10 чоловік дихають повітрям з високою концентрацією забруднюючих речовин. Щороку забруднення навколишнього (атмосферного) повітря і повітря всередині приміщень забирає 7 мільйонів життів. Хвороби легенів стоять на четвертому місці серед причин смертності в усьому світі.

Шкідливі речовини, що містяться в повітрі, впливають на весь людський організм людини: шкіру, слизові оболонки, органи зору і нюху, порушують роботу імунної системи, викликають онкологічні захворювання, підвищують ризик народження дітей з вадами розвитку, але найбільше страждають наші органи дихання. Кожна шоста смерть в світі пов'язана з легеневими захворюваннями. За твердженням експертів ВООЗ причиною появи різноманітних пухлин в 30% випадків є забруднення повітря.

Під забрудненням повітря мається на увазі наявність в ньому будь-яких хімічних, фізичних або біологічних речовин. Під забрудненням повітря мається на увазі наявність в ньому будь-яких хімічних, фізичних або біологічних речовин. Викиди промислових підприємств, вихлопні гази автомобілів, пічне опалення в будинках, пожежі (лісові пожежі, горіння сміттєзвалищ і торфовищ та ін.), виверження вулканів є основними джерелами забруднення повітря. У число найбільш небезпечних забруднювачів входять тверді частинки, окис вуглецю, озон, двоокис азоту, двоокис сірки, формальдегід. При вдиху в легені людини потрапляє саме таке повітря, насичене шкідливими газами і аерозолями, пилом, димом, брудом. У ньому можуть бути присутні хвороботворні бактерії і віруси, пиловий кліщ та алергени.

Забруднення повітря

Тверді і рідкі частки розмірами 0,6-1,0 мкм, які ми вдихаємо, досягають альвеол і циркулюють в крові, деякі накопичуються в лімфатичних вузлах.

Забруднене повітря подразнює переважно дихальні шляхи, викликаючи бронхіт, емфізему, астму. Дослідження, проведені у Великобританії, показали дуже тісний зв'язок між атмосферним забрудненням і смертністю від бронхітів.

У людини погіршується загальний стан: з'являються головні болі, нудота, відчуття слабкості, знижується або втрачається працездатність.

Більшість досліджень підтверджує, що щодня з повітрям в організм людини проникає більше шкідливих речовин, ніж з водою, з їжею, з брудних рук або через шкіру. При цьому інгаляційний шлях надходження забруднювачів в організм є ще й найбільш небезпечним. Адже шкідливі речовини здатні підсилювати згубний вплив один одного. Забруднення, потрапляючи в організм через дихальні шляхи, оминають такий захисний біохімічний бар'єр як печінка - в результаті їх токсичний вплив виявляється в 100 разів сильніше, ніж у тих речовин, які проникають через шлунково-кишковий тракт з їжею і водою.

Вдихання повітря, в якому присутні продукти горіння, вихлопні гази навіть впродовж нетривалого часу, збільшують ризик виникнення ішемічної хвороби серця.

Забруднення повітря також ускладнює ситуацію, пов'язану з нинішньої пандемією COVID-19. Поширенню COVID-19 може сприяти забруднення повітря твердими частинками. Ці дослідження потребують подальшого вивчення, але є ще однією причиною для вживання заходів по боротьбі із забрудненням повітря.

Проте найсильніший вплив на здоров'я людини робить екологія його житла і робочого приміщення. Адже приблизно 80% свого часу ми проводимо саме в приміщенні. Наш будинок - це місце, де ми відчуваємо себе в безпеці. А між тим, за своїм складом повітря в нашому будинку приблизно в 5-10 разів більше забруднене, ніж на вулиці. Повітря в приміщенні, як правило, сухе, в ньому міститься велика концентрація хімічних забруднювачів. Сухе повітря, з рівнем вологості нижче 30-40%, призводить до погіршення роботи дихальної системи людини. Пересушуються шкіра і слизові покриви дихальних шляхів, погіршується фільтрація повітря легенями, падає опірність вірусним захворюванням.

Сучасний будинок і офіс наповнені електронікою, яка в результаті роботи виробляє велику кількість позитивно заряджених іонів, що також несприятливо для нашого організму. Для здоров'я людини надзвичайно важливо, з яких матеріалів побудований його будинок, якою кухонною плитою він користується (газ або електрика), які матеріали використані у внутрішній обробці будинку, з чого виготовлені меблі, чи є вдома килими, квіти і т.п. Серед особливо небезпечних повітряних домішок, характерних для будинку, необхідно відзначити формальдегід, смоли, тютюновий дим, пил і ряд частинок, які утворюються через деградацію синтетичних матеріалів: частки і волокна пластика, азбесту та інших будівельних сумішей.

Від забруднювачів повітря важко сховатися: вони впливають на здоров'я людини 24 години на добу 365 днів у році.

Ми робимо приблизно 24000 вдиху щодня і нам необхідне чисте повітря, щоб відчувати себе добре і насолоджуватися життям.

Одне з ефективних рішень, що допомагають захистити себе і своїх близьких від вдихання забрудненого повітря - використання очищувачів повітря.

Очищувачі повітря - це побутові прилади, які допоможуть позбутися від таких забруднень:

  • Викиди промислових підприємств, газові відходи автотранспорту, що містять велику кількість токсинів;
  • Побутовий газ і тютюновий дим;
  • Продукти життєдіяльності тварин (шерсть, лупа, слина);
  • Бактерії і віруси, в тому числі вірус COVID-19;
  • Різноманітні алергени (пиловий кліщ, квітковий пилок, спори цвілі);
  • Очищувач повітря від формальдегіду знизить концентрацію летючих органічних сполук (лакофарбові вироби, меблі, килими, побутові миючі засоби і аерозолі, формальдегід і ін.) до безпечного рівня;
  • Очищувач повітря від запахів прибере різні неприємні запахи;
  • Статистична електрика.

Очищувачі повітря - незамінна річ для тих, хто піклується про своє здоров'я. Ці прилади значно покращують якість повітря, допомагають встановити в будинку оптимальний мікроклімат і позитивно впливають на здоров'я всіх його мешканців.

Наше здоров'я - це, в тому числі, і повітря, яким ми дихаємо!