Ви коли-небудь замислювалися, чому нам так приємно та комфортно перебувати у моря? Можливо, тому що повітря там чисте і свіже. До того ж, воно насичене ще й корисними для нас мікроелементами.

Зволожувач повітря - види та особливості

Біля природних водойм найбільш сприятливе для людини співвідношення вологості повітря. Вміст води в атмосфері має великий вплив на наш організм. Сухе повітря (ще небезпечніше – сухе та тепле) сприяє пересиханню слизових оболонок, це викликає зниження захисних функцій організму, знижує імунітет, погіршує самопочуття, сприяє розвитку хронічної втоми, підвищує ризик виникнення респіраторних та інфекційних захворювань, багаторазово збільшує ризик виникнення ускладнень і заважає організму боротися з вірусами і бактеріями. Дуже шкідливе сухе повітря і для дітей, оскільки імунітет дитини ще тільки формується і дуже чутливий до порушень мікроклімату в приміщенні.

Оптимальна вологість повітря для людини становить 40-60%

На жаль, сучасні умови існування дуже часто не відповідають необхідним характеристикам, ситуація особливо погіршується з початком опалювального сезону. У цей період відносна вологість у приміщенні падає до 8-14%. Уникнути негативних наслідків і створити комфортну атмосферу допоможе побутової зволожувач повітря.

Сучасні зволожувачі повітря досить прості у використанні і діляться на три групи:

  1. Традиційні зволожувачі повітря (механічні, їх ще називають холодними);
  2. Ультразвукові зволожувачі повітря;
  3. Парові зволожувачі повітря.

Традиційні зволожувачі повітря

«Традиційні» зволожувачі, вони ж «зволожувачі холодного типу». Вода в таких пристроях заливається в бачок, звідки вона потрапляє у піддон на спеціальний зволожуючий фільтр. Вбудований вентилятор проганяє повітря через фільтр і зволожує його природним шляхом. Одночасно із зволоженням відбувається і його очищення від пилу.

За основу роботи традиційних зволожувачів повітря узятий принцип "холодного" випаровування. Ці моделі відрізняються невеликим споживанням потужності, легкістю у використанні і досить низьким рівнем шуму. В середньому це близько 35-40 дБ. Самі по собі ці цифри не є високими, але при включенні пристрою у ночі, такий рівень шуму може бути неприйнятний для деяких людей.

Прилад сконструйований таким чином, що рівень рідини в бачку можна легко контролювати. Ставити такий зволожувач повітря можна навіть в спальні, в ньому є спеціальний «нічний режим» безшумної роботи.

Ці види зволожувачів повітря можуть використовуються для ароматерапії. Ця функція потрібна, коли необхідно розслабитися після важкого дня і зняти стрес. Завдяки своїй безпеці традиційні зволожувачі часто використовують в офісах та в дитячих кімнатах.

Недоліком традиційних моделей є, як, правило обмеження рівня вологості до 60%.

Парові зволожувачі повітря

Парові зволожувачі за своїм принципом роботи нагадують електрочайник. Вода в них доводиться до кипіння і виходить назовні у вигляді звичайного пара. Через такий спосіб нагріву у парових зволожувачів повітря відразу з'являється маса недоліків:

  • гаряча пара, яка може обварити (температура на виході становить 50-60°);
  • високий рівень шуму;
  • висока споживана потужність (300 - 600 Вт).

Але і плюсів у парових зволожувачів теж достатньо:

  • вони можуть працювати зі звичайною водою «з-під крана» та жорсткою водою;
  • можливість використовувати для інгаляцій (в комплекті з деякими моделями йдуть спеціальні насадки);
  • велика продуктивність від 7 до 16 літрів на добу;
  • не використовують витратні матеріали (зволожуючі фільтри, картриджі);
  • рівень вологості можна збільшити понад 60%.

Ультразвукові зволожувачі повітря

Найбільш сучасним типом зволожувача можна назвати ультразвуковий зволожувач повітря. Спеціальна мембрана з високою частотою коливань «перетворює» воду в холодний пар.

Серед плюсів таких пристроїв можна відзначити можливість регулювання необхідного рівня вологості - як автоматично, так і вручну, низький рівень шуму в порівнянні з механічними і паровими моделями.

Рівень шуму у таких зволожувачів становить в середньому 25 дБ, оскільки рухомі частини у них практично безшумні. Правда має місто рідкісне «булькання» картриджа, з якого іноді виходять бульбашки повітря.

Головний мінус ультразвукових зволожувачів - необхідність в більш ретельному догляді за ними. Для їх роботи потрібно застосовувати або дистильовану воду, або використовувати спеціальні картриджі зі змінним наповнювачем для пом'якшення води і очистки її від різних домішок. У зв'язку з цим картриджі вимагатимуть регулярної заміни.

Ультразвукові зволожувачі повітря безпечні у використанні: вони нічого не випромінюють, ультразвукові коливання використовуються тільки для розщеплення води, а мембрана працює у нечутному людиною діапазоні.

При правильному використанні зволожувача повітря Ви отримуєте здоровий мікроклімат у домі та в офісі.

Який саме зволожувач повітря купити, кожен вирішує для себе сам, але те, що цей прилад необхідний, не викликає ніяких сумнівів.