5 ознак, що вам потрібен осушувач повітря

Ще за часів античної Греції люди знали про шкідливий вплив вологості. Гіппократ, батько медицини, описував хвороби, пов'язані з умовами проживання у сирості.

І хоч минуло кілька тисяч років, і ми маємо набагато більше знань про здоров'я та будівельні технології, проблема вогкості в житлах залишається актуальною.

Надмірний вміст водяної пари не лише псує інтер'єр та речі, але й негативно впливає на наше самопочуття. Тож, як зрозуміти, що у вашому домі занадто волого?

Ми виділили 5 ознак того, що вам терміново потрібен осушувач повітря.

Ознака 1: Вікна постійно «плачуть»

Якщо ви помітили, що на ваших вікнах завжди збираються краплі води, утворюючи своєрідну росу, то це явний показник підвищеної вологості в приміщенні.

Такий конденсат виникає, коли тепле повітря, насичене водяною парою, стикається з холодною поверхнею скла. У результаті водяна пара конденсується, перетворюючись на рідину.

З часом, якщо не вжити заходів, зайва волога призведе до появи цвілі та грибка навколо віконних рам, пошкодженню дерев'яних підвіконь та псуванню оздоблення.

Ознака 2: З’явися характерний запах вогкості

Затхлість – це не просто неприємність, а сигнал про те, що ваша оселі має надлишкову вологість. Цей запах може бути першим провісником появи плісняви, яка не тільки псує естетичний вигляд житла, але й спричиняє серйозні негаразди зі здоров'ям, особливо у людей, які страждають на алергію та астму.

У цьому випадку ми рекомендуємо застосовувати побутовий осушувач повітря з функцією додаткового очищення. Такий пристрій не лише ефективно знижує рівень вологості у вашому домі, а й очищає простір від пилу, алергенів та інших забруднень.

Ознака 3: Плями плісняви на стінах і стелі

Цвіль та грибок процвітають у вологому середовищі. Вони проникають глибоко в стіни, пошкоджують будівельні конструкції, меблі та інші речі. Та ці мікроорганізми не тільки псують зовнішній вигляд приміщення, але й завдають шкоди людям, спричиняючи ускладнення з диханням.

Якщо ви помітили у себе вдома цятки цвілі, наприклад, чорні плями на швах між плиткою або білий наліт на стелі, це означає, що у житлі підвищена вологість. Щоб запобігти подальшому розвитку грибка, використовуйте осушувач повітря.

До слова, якщо для вас важлива не тільки дія пристрою, але і його форма, зверніть увагу на прилади від німецького бренду Trotec. У нашому інтернет-магазині представлений широкий асортимент осушувачів повітря цього виробника, який задовольнить будь-які смаки – https://cleanairlove.com/osushuvach-povitria-trotec/

Ознака 4: Постійно вологий одяг та рушники

Що може бути неприємніше у побуті за рушник, який не висихає навіть через кілька днів? Якщо ваші речі повсякчас сируваті, це свідчить, що вологість у повітрі настільки висока, що навіть тканини не можуть висохнути належним чином.

Особливо гостро це питання стоїть в сім'ях з маленькими дітьми, де кількість мокрої білизни значно більша, а ризик розвитку алергії та респіраторних захворювань вищий.

Така ситуація потребує негайного вирішення, а саме використання осушувача повітря. Але купуючи прилад, не забудьте подбати про наявність додаткової опції блокування від дітей і режиму «Сон», що роблять експлуатацію максимально безпечною і комфортною.

Ознака 5: Відшарування шпалер або фарби

Якщо ваші стіни втрачають свій первісний вигляд, шпалери відшаровуються, ніби намагаються "втекти", а фарба лущиться і здувається бульбашками – це вірні показники надмірної вологості.

Також ви можете помітити зміни по дерев’яних виробах, які, неначе губка, всотують вологу з повітря, через що розбухають і деформуються. Скрипіння підлоги, двері, що закриваються важче, – усе це тривожні дзвіночки про те, що вашому житлу завдано шкоди.

З часом, якщо не усунути причину, ситуація призведе до коштовного капітального ремонту. Волога поступово зруйнує структуру матеріалів, що у перспективі спричинить пошкодження стін та необхідність заміни значної частини оздоблення. І це не кажучи про псування меблів та інших елементів інтер'єру.

Осушувач повітря – перша лінія оборони проти вологи

Ми зауважили лише 5 ознак того, що вам терміново потрібен осушувач повітря. Однак проблема підвищеної вологості може проявлятися різноманітними способами, часто непомітними неозброєним оком.

Якщо рівень відносної вологості у вашій оселі вище 65%, використовуйте осушувач повітря превентивно. Це допоможе уникнути значних негараздів у майбутньому, адже пристрій стабілізує мікроклімат, знижуючи ризик утворення плісняви, грибка та поширення пилових кліщів.

Такий підхід не тільки забезпечить комфортні умови для проживання, але й позитивно вплине на здоров’я усіх мешканців, зменшуючи ризик виникнення алергії та респіраторних захворювань.

Про всі тонкощі та нюанси придбання кліматичного обладнання в боротьбі з надмірною вологістю читайте в нашому матеріалі Осушувач повітря: як вибрати за 5 простих кроків.