Чи знали ви, що надмірна вологість повітря – не просто тимчасова незручність, а снігова куля, яка тягне за собою все більші та серйозніші негаразди?
Спочатку ви помічаєте краплі на вікнах та запах вогкості. Потім з'являється цвіль, яка є розсадником патогенних мікроорганізмів та руйнівником порядку. Паралельно стрімко збільшується популяція пилових кліщів. А ці маленькі монстри – справжній кошмар для алергіків.
Складно повірити, але з усіма цими (і не тільки цими) проблемами впорається один єдиний прилад – осушувач повітря. Цей супергерой не тільки рятує оселю, а й захищає наше здоров’я.
Що таке осушувач повітря та як він функціонує
Осушувач повітря – побутовий або промисловий пристрій, який зменшує відносну вологість та утримує її бажаний рівень у приміщеннях. Принцип його роботи полягає у видаленні зайвої водяної пари з повітря, яке після обробки стає комфортним для дихання та безпечним для матеріальних об’єктів.
Як же працює цей чудовий виріб? Жодної магії, лише наука. Розглянемо на трьох найпопулярніших видах.
Компресорний осушувач повітря
Найпоширеніший тип, робота якого базується на процесі конденсації. Повітря затягується вентилятором в корпус та проходить через охолоджувальний елемент, в результаті знижується його температура. Через це водяна пара перетворюється на краплі води, яка стікає в резервуар або виводиться через дренажну трубку.
Прилади, що працюють на основі цієї технології, відрізняються ефективністю, простотою застосування та доступною ціною. Компресорні осушувачі однаково добре експлуатуються на середніх та великих площах, вдома та професійній сфері.
Осушувач на основі елемента Пельтьє
А цей компактний виріб використовується для невеликих проблемних приміщень. Він тихий та простий в обслуговуванні.
Принцип роботи полягає в тому, що елемент Пельтьє створює різницю температур на своїх поверхнях. Одна сторона охолоджується, на ній конденсується волога, а інша нагрівається.
Обрати осушувач повітря на елементі Пельтьє можна у нашому каталозі за посиланням.
Адсорбційний осушувач повітря
Даний апарт застосовує спеціальний адсорбент (наприклад, силікагель), який поглинає вологу з повітря. Такий тип є єдиним, що працює продуктивно при низьких температурах і навіть за екстремальних умов.
Та для побутового вжитку цей прилад є доволі витратним, оскільки потребує постійної заміни силікагелю. Тож використовується адсорбційний осушувач переважно на виробництвах та холодильних камерах.
Як бачимо, всі ці методи позбавлення атмосфери від надмірної вогкості є абсолютно безпечними та екологічними.
З допомогою сенсорів пристрої підтримують необхідний баланс, не даючи вологості виходити за встановлені межі. А просунуті моделі здатні додатково очищати повітря від шкідливих частинок, алергенів та пилу, формуючи свіжий та сприятливий мікроклімат.
Чому важливо підтримувати оптимальний рівень вологості?
Мало хто замислюється, та показник водяної пари в приміщенні – один з найважливіших факторів, що впливають на наше здоров'я та доброустрій. Показник вище 60% може негативно позначитися на самопочутті та стані житла.
Вплив підвищеної вологості на людину
Розмноження мікроорганізмів
Як ми згадували, зайва вогкість створює ідеальні умови для поширення бактерій, грибків та цвілі. Вони виділяють токсини й спори, які потрапляють в дихальні шляхи та викликають різні захворювання.
Добре себе почувають і пилові кліщі, які, поки людина спить, тихенько окуповують улюблені подушки та матраци.
Загострення хвороб
Науково доведено, що підвищена сирість посилює симптоми алергії та астми й створює складнощі з диханням.
Ще один небажаний вплив – це «парниковий ефект» у тілі: надлишкова вологість ускладнює природне випаровування поту, через що відчуття спеки стає нестерпним. Не тільки літні дні ускладнюються, але і якість сну може серйозно постраждати. До того ж погіршується стан шкірних захворювань, як-от екзема, псоріаз та дерматит.
Наслідки підвищеної вологості для оселі
Надмірна водяна пара у приміщенні може завдати значної шкоди житлу. Ось деякі з найпоширеніших негараздів, які виникають через вогкість:
- вже загадані цвіль і грибок проникають глибоко в стіни, стелі та інші поверхні, руйнуючи їх структуру;
- з’являється характерний неприємний запах, який просочує всі речі навкруги;
- конденсат, що осідає на стінах та стелі, псує зовнішній вигляд, руйнує оздоблення;
- труби, радіатори, кріплення, металева фурнітура піддаються корозії;
- дерев'яні меблі розбухають, а текстиль вражає пліснява.
І, нарешті, погіршується теплоізоляція, адже вологі стіни швидше промерзають, що призводить до збільшення витрат на опалення.
Осушувач повітря – ваш друг у боротьбі з надмірною вологою
Отже, якщо ви помітили ознаки сирості у вашому домі, то використання даного устаткування стане ефективним розв'язання цієї проблеми. Та насамперед ми рекомендуємо купити осушувач повітря:
- мешканцям вологих регіонів;
- тим, хто зіштовхнувся з конденсатом на вікнах, плямами плісняви на стінах, лущенням фарби;
- хворим на алергію чи астму за значень вищих 60%;
- власникам басейнів та спа-салонів;
- підприємцям, що працюють з чутливими товарами, харчовими продуктами, електронікою.
Якщо ви впізнали в цьому переліку себе, а у вас досі немає осушувача, задумайтеся про його придбання. Це той випадок, коли витрати окуповується вашим здоров'ям і спокоєм, а також довговічністю житла.
Щоб спростити пошуки ідеального приладу, ми підготували для вас матеріал Осушувач повітря: як вибрати за 5 простих кроків.