З наближенням спекотних днів все гострішим стає питання про охолодження. Якщо ви серйозно розмірковуєте над придбанням обладнання, яке рятуватиме від задухи та поту, тоді цей матеріал для вас.
Тут ми порівнюємо два найпопулярніших типи пристроїв, переносний кондиціонер та спліт-систему, аби ви могли вибрати варіант, який найкраще відповідає вашим потребам.
Що таке переносний кондиціонер
Переносний кондиціонер, як випливає з назви, – портативний апарат, який можна переміщувати по квартирі чи будинку, створюючи приємний клімат в одному приміщенні або в кімнаті за кімнатою на власний розсуд.
Прилад складається з корпусу, у якому розташовані всі важливі компоненти: вентилятор, конденсатор, компресор, випарник тощо. Багато моделей мають також відвідний шланг, через який гаряче повітря виходить назовні.
Переносний кондиціонер має вигляд трохи збільшеного очищувача або осушувача. Переважна кількість виробів внизу оснащується вбудованими роликами, які полегшують процес пересування.
Як працює переносний кондиціонер
Принцип роботи устаткування подібний до процедури осушення, що є додатковою вигодою в літні дні:
- Вентилятор затягує всередину повітря, яке спочатку проходить через панель фільтра попереднього очищення.
- Охолоджувальна система знижує температуру потоків. Завдяки фреону утворюється конденсат, який стікає в окремий контейнер.
- Чисте та прохолодне повітря повертається у приміщення через спеціальні отвори.
- Залишки теплих мас виходять через трубу на вулицю.
На ринку зустрічаються й моделі без повітровідводу. Вони охолоджують атмосферні потоки за допомогою водяного фільтра. Однак такий вид кліматичної техніки поступається ефективністю.
Переносний кондиціонер: плюси та мінуси
Звичайно, головною сильною стороною даного апарату є його мобільність. Він може мандрувати з вами по житлу, офісу та навіть їздити на дачу.
Простота встановлення
Ви самотужки інсталюєте обладнання на відміну від спліт-системи, що вимагає професійного монтажу та залучення інших осіб.
Доступна вартість
Переносний кондиціонер коштує значно дешевше за стаціонарний, до якого також слід додати витрати за установку. Тож портативний прилад – економічно вигідніший варіант.
Корисні функції
Багато пристроїв мають розширені можливості, як-от обігрів та осушення. Тому обладнання здатне використовуватися цілий рік, а не лише влітку.
Для орендованих приміщень
Якщо ви винаймаєте офіс чи помешкання, то інвестиція в спліт-систему – марний видаток. Чого не скажеш про переносний кондиціонер, який може переїжджати з вами з місця на місце.
Збереження архітектурної цінності
На фасади історичних будівель заборонено встановлювати спліти. Тому мобільний апарат – гарне рішення для такого випадку.
До слабких якостей приладу слід зарахувати:
- потребу в інсталяції відвідного шланга;
- займання місця на підлозі;
- шум під час експлуатації;
- невелику площу обслуговування, від 25 до 45 м²;
- низьку енергоефективність;
- необхідність у догляді: періодичне зливання конденсату, очищення фільтра.
Детальніше про переносний кондиціонер читайте у нашому матеріалі – https://cleanairlove.com/portatyvnyi-kondytsioner-perevahy-ta-nedoliky-vykorystannia/
Спліт-система: що це і як працює
Стаціонарний кондиціонер являє собою дві частини:
- внутрішній блок, оснащений випаровувачем, вентилятором та повітряним фільтром, встановлюється у верхній зоні приміщення;
- зовнішній блок з конденсатором і компресором виводиться на фасад будівлі.
Продумана система кабелів та трубок, що поєднує конструкцію, містить холодоагент, який забезпечує надійне охолодження або обігрів залежно від обраного режиму.
- Вентилятор втягує кімнатне повітря у прилад і пропускає через фільтр.
- Атмосферні маси проходять через випарник, в якому фреон поглинає тепло та знижує температуру потоку.
- Прохолодне повітря видувається у простір, а конденсат відводиться на вулицю.
- Холодоагент переміщується та віддає тепло назовні.
Плюси та мінуси спліт-системи
Продуктивна робота
Обладнання гарантує швидке та потужне зниження температури на великій площі у спекотні дні. У холодну пору року, особливо в міжсезоння, здійснює обігрів та підтримує комфортний мікроклімат.
Тихе функціонування
У стаціонарному кондиціонері компресор розташований у зовнішній частині, що значно впливає на звукове навантаження. А спеціальний нічний режим сприяє спокійному відпочинку.
Додаткові опції
Велика кількість стаціонарних пристроїв оснащена характеристиками, якими не володіє переносний кондиціонер. Це може бути очищення повітря від алергенів, іонізація, сенсор руху, віддалене керування.
Економія внутрішнього середовища
Оскільки основний блок інсталюється під стелю, а не на підлозі, він майже непомітний у просторі. Інтер'єр кімнати жодним чином не страждає.
Недоліки спліт-системи прямо обернені до переваг мобільного устаткування:
- необхідність складного монтажу;
- не підходить для оренди;
- висока вартість;
- потреба у зміні фасаду;
- відсутність змоги переміщення.
Переносний кондиціонер чи спліт-система: що ж вибрати?
Залишилося підбити підсумки та поглянути на загальну картину.
Отже, переносний кондиціонер врятує, коли потрібно охолодити невелику площу та стоїть питання в заощадженні коштів. Якщо ж у вас чимале приміщення, достатній бюджет та є можливість організувати монтаж, то краще підійде спліт-система.
Ми ж готові подбати про ваш комфорт і влітку, і взимку. В інтернет-магазині CleanAirLove ви знайдете все необхідне для вигідного охолодження та обігріву.