Повітроосушувач – найнадійніший прилад для видалення вологи та плісняви. Ба більше, він захищає помешкання від руйнування, а нас – від головного болю у буквальному та переносному сенсах.
Якщо затопило гараж чи заливає дах, то пристрій зробить приміщення знову придатними для користування та життя. Якщо на вікнах утворюється конденсат, а у ванній кімнаті завівся неприємний запах затхлості, то апарат легко впорається і з цими викликами.
Ми допоможемо визначитися, як вибрати осушувач повітря, корисний саме для вас за 5 простих кроків. Адже мета – отримати максимальну віддачу від кліматичної техніки, підтримуючи заповітний рівень вологості в діапазоні 40-60%.
Крок 1: окреслюємо область застосування
На ринку існує кілька різновидів устаткування, кожен з яких покликаний виконувати свої прямі обов’язки за певних умов. Достатньо відмітити технологію осушення в каталозі й ознайомитися з моделями
Усі вони дієві та надійні, якщо куплені усвідомлено та опинилися в правильному місці. Тут все просто і залежить винятково від ваших потреб.
Для оселі, офісу, дачі
Шукаєте апарат для дому чи квартири, офісного чи комерційного приміщення, в яких завжди тепло? У пригоді стане побутовий осушувач з компресором. Він чудово впорається з сирістю, висушить білизну та підтримуватиме оптимальний рівень вологості.
Єдиною умовою для продуктивної роботи компресорного осушувача є діапазон від +5 до +35 °C. Чим вища температура в середовищі, тим ефективніше працюватиме устаткування.
В іншому це безпроблемний, універсальний апарат, представлений в широкому модельному та ціновому асортименті, для будь-якої площі.
Для невеликих приміщень
Буває так, що осушення потребують окремі зони чи невеликі кімнати. У цьому разі можна обмежитися термоелектричним приладом, що працює на елементі Пельтьє. Попри компактний розмір і бюджетну вартість, з ним можна досягти хороших результатів у захисті від конденсації в обмеженому просторі:
- гардеробів, шаф;
- камер схову, комірок;
- санвузлів, підсобок;
- полиць з продукцією.
Для професійного використання
Якщо мова йде про позбавлення від вологості великих площ, складів, будівельних майданчиків, то допоможе професійний осушувач повітря. Він має міцну сталеву конструкцію та працює за складних умов, інтенсивно знижуючи вміст води у повітрі.
Незамінний для роботи після потопів і повеней, для фундаментів і підвалів. А його здатність швидко просушувати стіни після тинькування або підлогу після стяжки високо оцінюють працівники будівельної сфери.
Професійний осушувач повітря знадобиться як автосалонам, так і архітектурним спорудам сакрального значення, адже потужно встановлює свої правила гри у створенні ідеального мікроклімату.
Промисловий осушувач повітря
Власники виробництв, невеликих фабрик та цехів розв’язують проблему з вологістю за допомогою напівпромислового/промислового осушувача. Це устаткування сумлінно функціонує у значному просторі, позбавляючи іноді від сотні літрів рідини на добу.
Такі агрегати мають кілька варіантів монтажу і широку область застосування, від басейнів до логістичних центрів.
Для холодних приміщень
Як вибрати осушувач повітря, якщо температурні умови не відповідають плюсовим значенням? Орієнтуйтесь на адсорбційний повітроосушувач. Цей суперпристрій працює не лише у холоді, а й за екстремальної вогкості.
Він здатен виконувати спеціальні завдання, знижуючи вологість до 20% й нижче, чого вимагають фармацевтичні компанії або виробники зефіру. Пристрій чудово функціонує у холодильних і морозильних камерах та успішно використовується на катках і льодових аренах.
Потрібно лише регулярно дбати про витратні матеріали, адже осушувач вимагає заміни адсорбентів, які затримують молекули водяної пари.
Отже, проаналізувавши специфічні задачі, не так і складно зрозуміти, в якій категорії шукати свій прилад.
Крок 2: як вибрати осушувач повітря для певної площі
Площа приміщення – ключовий параметр, який потрібно врахувати при купівлі техніки. Якщо ви не знаєте розмір кімнати, де працюватиме апарат, виміряйте довжину та ширину підлоги рулеткою і перемножте отримані значення.
Так слід вчинити з кожним приміщенням будинку чи квартири, де спостерігається підвищена вологість. Найбільша за площею кімната і буде орієнтиром.
Ми рекомендуємо зупинити свій вибір на пристрої, що розрахований на площу, яка на 20% більша за наявну. Також врахуйте, що відчинені двері під час осушення додатково розширюють простір.
Не зайвим буде звернути увагу на повітрообмін та продуктивність обладнання, які вказуються в технічних характеристиках до кожного апарату.
Крок 3: наявність додаткових функцій
Якщо, разом зі встановленням комфортного мікроклімату, ви переслідуєте й іншу мету, як-от поліпшення якості повітря, то дивіться в бік моделей, що оснащенні:
- повітряним фільтром HEPA, котрий ефективно позбавляє простір від алергенів, завислого пилу та збудників хвороб;
- функцією іонізації, яка розщеплює молекули неприємних запахів, зменшує кількість мікроорганізмів, полегшує прибирання.
Крім того, бажаними будуть й додаткові опції, як-от різні швидкості вентилятора, автоматичний режим, програми для сушки білизни, замок від дітей.
Крок 4: необхідність у віддаленому контролі
Зверніть увагу й на інтерфейс керування осушувачем, адже можливість управління пристроєм з будь-якої точки світу полегшить експлуатацію та підвищить енергоефективність.
Купуючи модель апарату, яким можна керувати через мобільний застосунок, ви зможете віддалено моніторити роботу обладнання, отримувати сповіщення про рівень вологості та виконувати налаштування зручним способом.
Перебуваючи вдома, можна здійснювати контроль за осушенням складу чи гаража, без необхідності фізичного перебування і витрачання особистого часу.
Крок 5: способи відведення вологи
Тут, здавалося б, усе просто. Переважна більшість осушувачів повітря мають два варіанти зливу конденсату:
- У спеціальний вбудований бак для води, який потрібно час від часу звільняти.
- Напряму у каналізацію за допомогою шлангу, якщо проблема вологості має сталий характер.
Однак не всі моделі комплектуються зливним шлангом при купівлі. Врахуйте й цей момент, аби покупка була повноцінною.
Якщо ви обираєте пристрій для професійного користування, то зауважте, що деякі агрегати не мають вбудованого резервуара, а відводять воду одразу в дренаж. І цей нюанс також необхідно розглянути.
Осушувач повітря: як вибрати зі сторонньою допомогою
Трапляються ситуації, коли зазначених кроків недостатньо. У такому випадку не завадить ознайомитися з відгуками покупців, а ще краще – проконсультуватися з експертами.
Спеціалісти інтернет-магазину CleanAirLove завжди до ваших послуг, аби допомогти вибрати осушувач повітря. Наш асортимент охоплює найновітніші моделі від провідних виробників, які відрізняються продуктивністю, надійністю та енергоефективністю. Звертайтесь!