Алергію називають хворобою XXI століття. У всьому світі відзначається величезне зростання кількості алергічних захворювань, особливо серед мешканців міст і промислових регіонів. За останні десятиліття проблема алергії набула глобальних масштабів, і стала справжньою медико-соціальною проблемою.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), алергія залишається найбільш поширеним неінфекційним захворюванням, на яке страждають 35 - 40% населення земної кулі у всіх вікових групах. ВООЗ вважає таку ситуацію просто катастрофічною, і сьогодні ми говоримо про пандемію алергічних захворювань.
Крім зростання кількості людей, які страждають алергією, посилюється тяжкість прояви алергічних захворювань.
Алергія - це незвичайна реакція нашої імунної системи на різні компоненти (алергени) навколишнього середовища. В умовах забруднення підвищується концентрація алергенів, змінюються їх властивості, і все це підсилює чутливість організму до алергенів, зростає поширеність і тяжкість клінічних симптомів алергії.
Серед всіх алергічних захворювань найбільш поширеною є респіраторна (дихальна) алергія. А лідером серед різновидів дихальної алергії є алергічний риніт.
При дихальній (респіраторній) алергії найчастіше зустрічаються такі симптоми:
- водянистий нежить, чиханя;
- сухий настирливий кашель;
- сльозотеча і свербіж очей;
- головний біль, запалення слизової оболонки носоглотки і очей;
- порушення сну.
Найчастішими алергенами при дихальної алергії є домашній та книжковий пил, тютюновий дим, шерсть домашніх тварин, пилок рослин, цвіль, різні запахи і т.д.
При лікуванні дуже важливим є припинення контакту з джерелом алергії. Це найефективніший спосіб, але його складно дотримуватися. Повністю захистити себе від побутових алергенів не так-то просто.
У домашньому пилу живуть мікроскопічні пилові кліщі, що викликають алергічні реакції. Вони харчуються частинками відмерлої людської шкіри і в великих кількостях присутні в кожній квартирі, в спальні, в ліжку. Їх можна виявити в матрацах, подушках, постільній білизні, килимах, фіранках і пледах, там, де тепло і сухо. Можна сказати, що вони всюди!
Лікарі вважають пил найважливішим джерелом інфекції для людини. Деякі мікроби чудово пересуваються в просторі, використовуючи частинки пилу. У приміщенні площею 150 кв.м в рік утворюється 20 кг пилу. В одній унції (12 г) пилу живе приблизно 42000 пилових кліщів. Продукти життєдіяльності кліща - дуже сильний алерген, який викликає напади бронхіальної астми, сльозотечу і кон'юнктивіти, часті головні болі, закладеність носа або постійний нежить, втому і депресію.
При алергії на домашніх тварин причиною можуть стати відлущені клітини епідермісу і слина тварини. Алергени зазвичай літають в повітрі, а це означає, що симптоми алергії можуть з'явитися, навіть якщо ми не чіпали наших домашніх вихованців.
Спори цвілі можна зустріти в сирих вологих приміщеннях (вологість повітря зазвичай більше 80%), особливо в ванних кімнатах, на підвіконнях, в підвалах. Спори цвілі літають в повітрі подібно пилку рослин.
Алергія на квітковий пилок пов'язана з цвітінням рослин, пилок яких поширюється по повітрю за допомогою вітру. За деякими даними алергени пилку з'являються в повітрі вже в кінці лютого, а період цвітіння триває до вересня. У суху вітряну і сонячну погоду спостерігається максимальна концентрація пилку в повітрі, і з повітряними потоками вона потрапляє в наші будинки.
Як же допомогти при респіраторної алергії?
Поряд з медикаментозним лікуванням, яке кожному пацієнту індивідуально підбирає лікар, рекомендується ще і «гіпоалергенний побут». Тобто, рекомендується максимально прибрати всі фактори, що провокують алергічні реакції: прибрати килими і м'які іграшки, відмовитися від присутності домашніх улюбленців. Як можна частіше проводити вологе прибирання, провітрювати приміщення і підтримувати в ньому оптимальну вологість 40-60%.
Головне лікування респіраторної алергії, алергічного нежитю, це не таблетки і краплі в ніс, а нейтралізація джерела алергії, створення в приміщенні комфортних умов з чистим і зволоженим повітрям, що практично призводить до дуже швидкого одужання. Це і є головний принцип лікування. І ліки будуть вже не потрібні!
Створити такі оптимальні умови в приміщенні допомагають сучасні та ефективні очищувачі повітря. Наприклад, очищувачі повітря компанії SHARP мають трирівневу систему фільтрації, що складається з попереднього мікрофільтра, фільтра запаху і високоефективного фільтру HEPA. Вони знижують забруднення навколишнього повітря мікрочастинками, нейтралізують бактерії, віруси, алергени, цвіль, а також видаляють запахи і статичну електрику з повітря.
У кожному очищувачі повітря SHARP використовується запатентована іонна технологія Plasmacluster, при якій в навколишнє середовище випускається безліч позитивних і негативних іонів, вони пошкоджують клітинну мембрану патогенних мікроорганізмів. Таким чином, усувається до 99% хвороботворних мікроорганізмів в повітрі, і, разом з функцією автоматичного зволоження, створюються оптимальні умови в приміщенні.
Очищувачі повітря - незамінні для тих, хто страждає від алергії. Ці розумні прилади допоможуть вам встановити максимально комфортний і здоровий мікроклімат в будинку.