На жаль ми все частіше стикаємося з таким явищем як смог. Здебільшого це явище знайоме мешканцям великих мегаполісів та промислових регіонів, проте вітер може рознести його набагато кілометрів від епіцентру.

захищаємось від смогу

Смог – це надмірне забруднення повітря шкідливими для здоров’я речовинами. Причому, рівень забруднення такий, що ви відчуваєте неприємний сморід, який навіть може заважати вам дихати. Часто-густо це явище виникає в умовах безвітряної погоди та за умовою наявності потужного джерела забруднення повітря. Доречи, появу смогу можуть обумовити і лісові пожежі, і навіть згубна практика спалювання сухої трави. Такий гар та сморід несуть неабияку небезпеку для здоров’я людини. Особливо сильно страждають діти, літні люди, хворі на легеневі захворювання, астму та алергіки.

Як можна убезпечити себе від шкідливого прояву такого сильного забруднення повітря? Ми дамо вам деякі поради як максимально захистити себе.

  1. Максимально обмежте час перебування на вулиці.
  2. Якщо вам необхідно вийти з дому, використовуйте індивідуальні засоби захисту: респіратори, маски, в найгірших випадках можуть стати в пригоді і захисні окуляри.
  3. Після повернення додому ретельно вмивайте обличчя, мийте руки та всі відкриті ділянки шкіри. Одежу бажано випрати.
  4. Щільно закрийте вдома всі вікна та двері. За необхідності використовуйте малярну стрічку, поролон, або скоч щоб закрити всі щілини. Якщо є великі щілини під дверями, покладіть вологу ганчірку.
  5. Закрийте вентиляційні отвори. Для цього зручно використовувати поліетиленову стретч-плівку. Але пам’ятайте, що цього не можна роботи в приміщеннях, де розташовані газові котли або плити.
  6. Декілька разів на день протирайте підлогу, підвіконня та інші поверхні вологою ганчіркою без використання миючих засобів.
  7. Найбільш ефективними для захисту здоров'я вдома є очищувачі повітря від смогу. Але будьте уважні, не всі очищувачі повітря можуть ефективно видаляти шкідливі елементи. Не марнуйте кошти на невідомі та підозріло дешеві прилади, вони можуть лише створити ілюзію очищення, хибне відчуття захищеності, і, таким чином, завдати вам шкоди. Ми радимо використовувати сертифіковане обладнання відомих виробників.
  8. Слідкуйте за вологістю у приміщенні. Використовуйте зволожувачі та мийки повітря. У вологому повітрі забруднюючи частки зв’язуються з краплинками води та швидше осідають на підлогу.
  9. Пийте як можна більше рідини. Бажано вживати звичайну очищену воду кімнатної температури.
  10. Якщо у вас є будь-які проблемі зі здоров’ям, проконсультуйтесь з лікарем щодо необхідності додаткових заходів або прийому медикаментів.

Сподіваємося, що наші поради стануть вам у нагоді. Ми завжди ради вам допомогти підібрати оптимальний очищувач повітря, зволожувач або мийку повітря.