Огляд очищувачів SHARP UA-PG50E-W та SHARP UA-PF40E-W

Навіщо потрібен очисник повітря?

Багато жителів великих міст не з чуток знайомі з проблемою вихлопних газів та інших урбаністичних забруднень. Варто тільки відкрити вікно в наївній спробі вдихнути свіжого повітря, як натомість отримуєш порцію смогу і неприємного запаху.

А як справи за межами мегаполісів? Величезна кількість людей страждають від алергії на пилок різних рослин, домашній пил тощо. В усьому винні дрібні алергени, які витають у повітрі.

Ви любите домашніх тварин, але стали помічати, що разом із вашим улюбленцем у вас у квартирі з'явився неприємний запах?

Очищення повітря від смогу, вихлопних газів, пилу, пилку, тютюнового диму, неприємних запахів, алергенів, бактерій, цвілі, спор, вірусів – далеко не повний список того, що виконують сучасні очищувачі повітря. У цьому огляді ми розглянемо два недорогі, але дуже ефективні очищувачі повітря від компанії SHARP.

Компанія SHARP була заснована в Японії у 1912 році. За більш ніж сторічну історію фірма представила світові величезну кількість розробок у галузі високих технологій і є визнаним лідером у багатьох галузях. Історія та досягнення компанії багатогранні, відзначимо тільки важливий для нас факт: SHARP випускає високорівневі пристрої для очищення повітря вже понад 20 років і є одним із піонерів у цій галузі.

У нас в огляді два домашні очищувачі повітря: SHARP UA-PG50E-W та SHARP UA-PF40E-W. Вони мають однакові розміри і дуже схожі на специфікації. Спробуємо розібратися в їхніх особливостях та порівняємо обидві моделі.

Огляд SHARP UA-PG50E-W

Очищувач повітря SHARP UA-PG50E-W

 

Огляд SHARP UA-PF40E-W

Очищувач повітря SHARP UA-PF40E-W

Технічні характеристики очищувачів повітря SHARP

На перший погляд обидві моделі досить схожі – вони мають однакові розміри та подібний дизайн. Якщо ж порівняти технічні характеристики, то видно, що SHARP UA-PG50E-W є потужнішим і продуктивнішим, він підходить для кімнат площею до 40 м² проти 30 м² у SHARP UA-PF40E-W. Старша модель також оснащена датчиком запаху, якого немає в іншій моделі.

               

SHARP UA-PG50E-W

SHARP UA-PF40E-W

Макс. площа приміщення

40 м²

30 м²

Макс. площа очищення з функцією Plasmacluster

23 м²

23 м²

Зволоження повітря

немає

немає

Фільтри

Фільтр попереднього очищення, Дезодоруючий фільтр, HEPA фільтр

Фільтр попереднього очищення, Дезодоруючий фільтр, HEPA фільтр

Фірмові технології очищення повітря

Plasmacluster Ion System

Plasmacluster Ion System

Датчики

Датчик пилу, Датчик запаху

Датчик пилу

Максимальний повітряний потік CADR

306 м³/год

240 м³/год

Рівень шуму

23 – 52 дБ(А)

21 – 49 дБ(А)

Габарити (Ш х Г х В)

383 х 209 х 540 мм

383 х 209 х 540 мм

Чим може похвалитися SHARP UA-PF40E-W? Незважаючи на дещо меншу продуктивність, він не поступається старшій моделі за потужністю очищення з технологією Plasmacluster (про цю технологію розповімо далі) – обидва прилади ефективні на площі до 23 м². Також зниження потужності позитивно позначилося лише на рівні шуму. Незважаючи на те, що старша модель дуже тиха, рівень шуму SHARP UA-PF40E-W ще нижче і становить всього 21 дБ(А) в нічному режимі. Це може бути важливим, якщо Ви плануєте встановити очисник у спальні поблизу ліжка.

Зовнішній вигляд та ергономіка очисників повітря

Очищувачі повітря SHARP поставляються в коробках із щільного білого картону. Упаковка досить якісна та добре захищає вироби. Усередині коробки добре зафіксовані вставками з пінопласту. Зовні нанесено інформацію про основні особливості очисників. Усередині коробки крім самого очисника можна знайти комплект фільтрів та інструкцію з експлуатації.

Очищувачі повітря виготовлені з білого глянсового пластику. Якість збирання на дуже високому рівні.

При першому погляді на очисники мимоволі відзначаєш зовнішній вигляд виробу - замість традиційної форми циліндра або куба, дизайнери надали очиснику Sharp досить елегантну форму, завдяки чому очищувач виглядає дуже витончено і впишеться в будь-який сучасний інтер'єр.

Панель керування пристрою розташована у верхній частині пристрою. За допомогою мембранних кнопок можна виконати такі операції:

 • увімкнути/вимкнути очищувач;
 • встановити таймер відключення через 2, 4 або 8 годин;
 • увімкнути/вимкнути колірну індикацію якості повітря;
 • вибрати швидкість режиму вентилятора (автоматичний, нічний, середній, максимальний);
 • активувати режим іонного душу Plasmacluster Ion;
 • налаштувати чутливість датчика пилу.

 Огляд SHARP UA-PG50E-W SHARP UA-PF40E-W

Також у верхній частині очисника є досить яскраве світлодіодне підсвічування. Ліворуч вона горить синім кольором і символізує роботу Plasmacluster Ion System. Права частина підсвічування може змінювати колір і показує стан повітря у приміщенні:

 • зелений колір – чисте повітря,
 • помаранчевий колір – середній рівень забруднення,
 • червоний – сильний рівень забруднення повітря.

У нічному режимі підсвічування вимикається автоматично. Також його можна вимкнути вручну в будь-якому іншому режимі роботи.

Фільтри та технології очищення повітря

Очищувачі повітря SHARP UA-PG50E-W та SHARP UA-PF40E-W мають три стадії фільтрації повітря:

 1. попереднє очищення,
 2. видалення запахів,
 3. тонке очищення повітря за допомогою HEPA-фільтра,
 4. очищення повітря позитивними та негативно зарядженими іонами Plasmacluster Ion System.

Майже всю задню поверхню приладу займає знімний фільтр попереднього очищення. Він має досить велику площу забору повітря. Попередній фільтр є дрібною сіткою, яка затримує великі частинки (PM1.0): домашній пил, шерсть тварин, волосся, пух і т.п. Цей фільтр необхідно періодично очищати за допомогою пилососа або можна просто зняти і промити під проточною водою. У разі сильного забруднення виробник рекомендує замочити фільтр у слабкому розчині миючого засобу для посуду. Не забудьте лише ретельно висушити його перед встановленням назад! Даний фільтр виконаний дуже якісно, ​​він не вимагає заміни і термін його служби дорівнює терміну служби всього виробу.

Огляд SHARP UA-PG50E-W SHARP UA-PF40E-W

Якщо зняти фільтр попереднього очищення, який є по суті задньою кришкою очисника, під ним можна виявити дезодоруючий фільтр. Він здатний забрати більшість побутових запахів. Дезодоруючий фільтр містить активоване вугілля і здатен до регенерації. Термін служби фільтра залежить від умов та режиму експлуатації, а також рівня забруднення повітря. SHARP заявляє, що якщо в приміщенні викурювати не більше 5 сигарет на день, то дезодоруючий фільтр прослужить до 10 років. Вугільний фільтр можна чистити пилососом з обох боків, а при появі запахів можна залишити на свіжому повітрі на добу для регенерації.

Огляд SHARP UA-PG50E-W SHARP UA-PF40E-W

Огляд SHARP UA-PG50E-W SHARP UA-PF40E-W

Наступний етап очищення – HEPA-фільтр. Його призначення - фільтрація повітря від дрібних забруднюючих частинок PM 2.5, розмір яких менше 0,3 мкм. Саме ці невидимі оку забруднювачі становлять найбільшу небезпеку організму людини. І HEPA-фільтр здатний їх ефективно знешкодити. Цей фільтр також ефективний проти пилку, цвілі, залишків життєдіяльності побутових кліщів та інших алергенів.

Огляд SHARP UA-PG50E-W SHARP UA-PF40E-W

HEPA-фільтр SHARP має достатню товщину, що у поєднанні з великою шириною та висотою дозволяє говорити про дуже значну площу фільтруючої поверхні. Зверніть увагу, HEPA-фільтр важливо встановити правильно. Якщо встановити його внутрішньою стороною назовні, фільтр швидко втратить здатності, що очищають, і буде потрібно його заміна.

Огляд SHARP UA-PG50E-W SHARP UA-PF40E-W

Термін служби HEPA-фільтр також досягає 10 років. Даний фільтр можна очищати пилососом, але тільки із зовнішнього боку там, де є бирка.

Незважаючи на такі високоефективні фільтри, основною родзинкою очисників SHARP UA-PG50E-W та SHARP UA-PF40E-W є технологія Plasmacluster Ion System. Цей революційний винахід японських вчених є однією з найдієвіших технологій очищення повітря. Як правило, почувши про іони, наша перша реакція: Так це просто іонізатор повітря. І це буде велика помилка! Абсолютно некоректно порівнювати Plasmacluster Ion із роботою звичайних іонізаторів, безпека та ефективність яких давно викликає безліч дискусій.

Система Plasmacluster обробляє повітря аналогічно тому, як природа очищає навколишнє середовище, випромінюючи баланс позитивних та негативних іонів. Завдяки цьому з повітря видаляються дрібні частинки, що пройшли HEPA-фільтр, руйнуються навіть віруси, бактерії, видаляються неприємні запахи.

Важливим є зниження рівня статичної електрики у повітрі, що призводить до того, що частинки пилу не прилипають до поверхонь, а осідають на підлогу.

Дана технологія дозволяє зберігати вологість шкіри, що важливо для збереження її молодості. Компанія SHARP отримала величезну кількість позитивних висновків щодо роботи своїх очисників від кількох десятків різних міжнародних дослідницьких організацій, таких як British Allergy Foundation, Asthma Society of Canada та інші.

Досить важливою є заявлена ​​ефективність SHARP UA-PG50E-W та SHARP UA-PF40E-W з технологією Plasmacluster Ion System проти вірусу COVID-19. За заявою японських розробників концентрація вірусу в приміщенні знижується на 90% після лише 30 хвилин роботи очищувача.

Огляд SHARP UA-PG50E-W SHARP UA-PF40E-W

В обох очисниках SHARP UA-PG50E-W та SHARP UA-PF40E-W функція Plasmacluster працює постійно. Також є спеціальний режим іонного душу, який дозволяє швидко видалити запахи та надати повітрю свіжості.

Досвід використання SHARP UA-PG50E-W та SHARP UA-PF40E-W

В рамках цього огляду ми тестували обидва очищувачі повітря більше трьох тижнів. Обидва очищувачі показали приблизно однакову ефективність у спальні площею близько 17 м2. У вітальні площею завбільшки 30 м2 трохи швидше очищала повітря старша модель, але і SHARP UA-PF40E-W був також досить ефективним.

Рівень шуму очищувачів повітря

SHARP UA-PG50E-W оснащений більш потужним мотором і тому генерує трохи більший повітряний потік ніж SHARP UA-PF40E-W і, відповідно, шумить трохи більше. Проте, різниця не дуже велика. Якщо говорити про рівень шуму, то обидві моделі абсолютно безшумні у нічному режимі. Різниця у продуктивності помітна лише у максимальному режимі. Також ми залишали очисник на ніч в автоматичному режимі з вимкненим підсвічуванням. Шум при цьому був абсолютно не дратівливим і якщо у вас не надто чуйний сон, то очищувач вас не розбудить.

Видалення запахів

В автоматичному режимі SHARP UA-PG50E-W чуйно реагував на побутові запахи, запах їжі з кухні, запах електронних сигарет та вейпу. Також, як і тестований раніше DAIKIN MC55W, SHARP не реагував на запахи побутової хімії, що містить хлор. Обидва очищувачі повітря досить швидко справлялися з усіма сторонніми запахами, чи то запах обіду, чи інші побутові запахи.

Цікавою виявилася функція Іонний Душ, яка активувала роботу вентилятора на високій швидкості і при цьому генератор позитивних та негативних іонів Plasmacluster працював на повну потужність. Функція активується на годину, а потім повертається до режиму роботи, який був до цього. У цей час кімната повністю очищалася від сторонніх запахів.

Видалення пилу

Варто струсити покривало ліжка, як негайно спрацьовував датчик пилу у SHARP UA-PG50E-W і очищувач повітря перемикався на велику швидкість. Абсолютно аналогічно на пил реагувала молодша модель. Природно, з появою очищувача повітря весь пил у будинку не зник містичним чином. Проте за кілька днів стала помітна майже повна відсутність зважених частинок пилу в повітрі, які можна побачити у променях сонячного світла. Можна припустити, що це відбулося завдяки властивості функції Plasmacluster знижувати статичну електрику.

Видалення алергенів

Один із членів сім'ї у нас є алергіком. Крім традиційного пилку, подразнення викликає домашній пил, кліщі. Можна однозначно сказати, що очищувачі SHARP практично повністю знімають цю проблему. Звичайно, за умови щоденного вологого прибирання, обидва очищувачі повітря допомогли повністю зняти набряклість, чхання та нежить.

Ми також включали обидва очищувачі повітря на тривалий термін у режимі турбо і включали функцію іонного душу. Після кількох годин такої інтенсивної роботи, якщо зайти в кімнату з іншого приміщення, мимоволі відзначаєш, що в кімнаті набагато легше дихається. Виникає відчуття свіжого повітря. Безперечно, це дуже суб'єктивне відчуття, але цей ефект відзначали всі, хто приходив у гості.

Функція таймера, на наш погляд, наразі не має особливого сенсу. Так, можна налаштувати автоматичне відключення через 2,4 чи 8 годин, але навіщо? Нам складно уявити сценарій, де це справді необхідно. Було б корисніше, якби пристрої оснащувалися також таймером увімкнення, тоді можна було б налаштувати сценарій, коли очищувач відключається, наприклад, через годину і включається через якийсь час перед поверненням з роботи. Ну і крім того, в автоматичному режимі очищувач і так споживає трохи електроенергії.

Порівняння з конкурентами

При виборі очищувача повітря зазвичай порівнюєш кілька моделей, і хочеться вибрати оптимальне для себе рішення. Огляд SHARP UA-PG50E та SHARP UA-PF40E допоможе вам відповісти на найважливіші питання.

Огляд SHARP UA-PG50E-W SHARP UA-PF40E-W

Якщо розглядати очищувачі повітря без функції зволоження, то легко можна знайти більш дешевші моделі, які призначені для такої ж чи більшої площі. Деякі з них оснащені додатковими функціями: цифрова індикація рівня забруднення, зв'язок з телефоном тощо. Однак усі ці моделі конкурентів не можна порівнювати з SHARP у технологічному плані, оскільки вони здійснюють лише механічне очищення повітря за допомогою HEPA та/або вугільних фільтрів. У той час як SHARP оснащує свої очищувачі повітря технологією Plasmacluster, яка крім додаткового очищення покращує якість повітря, відновлюючи природний баланс іонів. Також не варто забувати, що більшість конкурентів потребують заміни фільтрів максимум через рік, а вони дуже недешеві. У той час як SHARP UA-PG50E-W та SHARP UA-PF40E-W гарантують роботу фільтрів до 10 років.

Чи є у SHARP гідні конкуренти? Безперечно, є. Це насамперед Daikin MC55W з технологією Streamer та Panasonic F-VXL40R-S з технологією nanoe™X. Однак обидві ці моделі мають вартість понад 19000 грн, що більш ніж у 2 рази перевищує вартість SHARP UA-PG50E-W та SHARP UA-PF40E-W.

 

SHARP UA-PG50E-W / SHARP UA-PF40E-W

DAIKIN MC55W

PANASONIC F-VXL40R-S

Макс. площа приміщення

40 м²/ 30 м²

41 м²

40 м²

Максимальний повітряний потік CADR

306 / 240 м³/год

330 м³/год

306 м³/год

Фільтри

Фільтр попереднього очищення, Дезодоруючий фільтр, HEPA фільтр

Фільтр попереднього очищення, Дезодоруючий фільтр, Електростатичний HEPA фільтр

Дезодоруючий фільтр, HEPA фільтр

Фірмові технології очищення повітря

Plasmacluster Ion System

Streamer, Активні іони плазми

nаnое™

Функція зволоження

-

-

Є

Датчики

Датчик пилу, Датчик запаху

Датчик забруднення повітря PM 2.5, Датчик пилу, Датчик запаху

Датчик пилу, Датчик запаху, Датчик вологості, Датчик освітлення, Датчик руху

Термін служби фільтрів

До 10 років

До 10 років

До 10 років

Рівень шуму

23 – 52 дБ(А) / 21 – 49 дБ(А)

19 – 53 дБ(А)

23 – 51 дБ(А)

Ціна (на 14.01.2022)

9499 грн / 8155 грн

19065 грн

19999 грн

Таким чином, SHARP UA-PG50E-W і SHARP UA-PF40E-W є однією з найбільш вигідних покупок, якщо для вас важлива якість очищення повітря та надійність очисника повітря.

Наші висновки:

Плюси: найкраща покупка в даному бюджеті за співвідношенням ціна/якість, відмінна якість очищення повітря, помітний ефект видалення пилу, запахів, алергенів, фірмова технологія Plasmacluster, заявлена ​​ефективність проти вірусів, тиха робота, цікавий дизайн

Мінуси: відсутність керування зі смартфона, немає цифрового датчика PM2.5

Підсумок: SHARP UA-PG50E-W та SHARP UA-PF40E-W є оптимальним вибором. На наш погляд, це одне з кращих рішень, якщо потрібен очисник повітря без функції зволоження. Обидва очищувачі повітря ідеально підійдуть для спальної кімнати, дитячої.

SHARP UA-PG50E-W є більш привабливою моделлю завдяки наявності датчика запаху.

Якщо ж ви хочете трохи заощадити, не поступаючись при цьому ефективністю очищення повітря, можете сміливо розглядати модель SHARP UA-PF40E-W.

 

Тестові зразки надані компанією Карма Діджітал, сервіс здійснює СЦ «Крок-ТТЦ»