«Може бути, ми втомилися від інфекції COVID-19, але вона не втомилася від нас». З такими словами виступив глава Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Гебрейесус на відкритті чергової сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я.

Число випадків захворювання в світі налічує десятки мільйонів чоловік, а число смертей від COVID-19 перевищила мільйон. І ці цифри постійно зростають!

«Ми не можемо вести переговори з вірусом, ми не можемо закрити очі і чекати, коли він зникне», - сказав д-р Тедрос. «Наша єдина надія - це наука, пошук рішень та солідарність», - додав він.

Отже, пошук рішень

Весь світ на сьогоднішній день абсолютно чітко усвідомив, що вірус COVID-19 увійшов в наше життя надовго і вже нікуди не дінеться. Шансів на те, що він зникне, немає ніяких. За прогнозами епідеміологів проблема COVID-19 втратить свою гостроту після того, як з вірусом зустрінеться 60-70% населення землі.

Тільки після цього у людей виробиться імунітет, і ми будемо вже не так беззахисні перед цією інфекцією, але на це потрібні роки. З цього випливає, що тепер нам усім треба навчитися жити поруч з цим вірусом, навчитися жити разом з ним і навчитися від нього захищатися.

Перше і головне правило боротьби з будь-якими інфекціями, в тому числі і з коронавірусів - це ПРОФІЛАКТИКА

Профілактика, як відомо, підрозділяється на специфічну і неспецифічну.

Специфічна профілактика - це застосування вакцин проти конкретного збудника.

Неспецифічна профілактика - це цілий комплекс заходів, спрямованих на джерело збудника інфекції, на сам вірус і на механізми його передачі.

Специфічною профілактикою COVID-19, тобто створенням вакцини, прискореними темпами займаються провідні світові фармацевтичні компанії. Але на сьогоднішній день вакцини поки немає, і за прогнозами вчених з'явиться вона не скоро. Саме тому основний акцент в боротьбі з коронавірусів необхідно зробити на неспецифічної профілактики!

Як відомо, коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом - при кашлі, чханні, розмові. При цьому в навколишнє середовище виділяється до 2 мільйонів аерозольних часток різного розміру. Дрібні частинки аерозолю залишаються в повітрі, великі - осідають на різних поверхнях. Потім, при вдиханні людиною повітря, що містить інфіковані частинки, відбувається зараження.



Малюнок 1. Схема руху рідкого секрету (який може містити віруси) при кашлі, чханні або розмові.
1 - Великі частинки, які осідають на поверхнях на відстані до двох метрів навколо хворого людини.
2 - Рух дрібних частинок, які деякий час знаходяться в повітрі у вигляді аерозолю (3)


Вченими - біологами, було виявлено, що вірус може залишатися в повітрі від 30 хвилин до 3-х годин, перш ніж осісти на будь-яку поверхню. На сьогодні немає жодного чарівного засобу, який захистить нас від зараження! Але тяжкість захворювання залежить від того, з якою кількістю вірусів ми зустрінемося. У медицині є поняття «інфікуюча доза» - тобто мінімальна кількість вірусів, яке при попаданні в організм може викликати хворобу. Хворий дихає, і ми можемо вдихнути це повітря. При попаданні невеликої кількості збудника, захворювання може не виникнути взагалі або буде протікати в легкій формі. Чим більше вірусів потрапило в організм, тим важче буде протікати захворювання.

Чому нам так необхідне очищення і зволоження повітря

У замкнутому просторі з сухим повітрям ризик зараження зростає багаторазово! Чим сухіше повітря, тим довше живе вірус, тим більше шансів заразитися. А під час опалювального сезону - це особливо актуально!

Очищення і зволоження повітря - це один з дієвих методів профілактики захворювання. І зараз особливо важливо дбати про чисте і зволоженому повітрі у себе вдома, на роботі в офісі, в групі дитячого садка, в шкільному класі. З цим завданням чудово справляються сучасні та ефективні очищувачі повітря.

Зовсім недавно корпорація SHARP повідомила про результат нових випробувань її технології Plasmacluster, яка використовується в очищувачах повітря від вірусів.

Plasmacluster - технологія генерації позитивних і негативних іонів по природному принципу. Науково доведено, що іони Plasmacluster очищають повітря, пов'язуючи і розкладаючи різні забруднення: бактерії, віруси, цвіль і неприємні запахи.

Нові випробування науково довели, що ця технологія демонструє ще і ефективне зменшення поширення коронавируса по повітрю. Протягом 30 секунд роботи пристрою з технологією Plasmacluster інфекційний титр вірусу знизився більш ніж на 90%. Ці результати вже зафіксували і підтвердили провідні японські, американські, німецькі, китайські та південнокорейські вчені.

«Технологія Plasmacluster забезпечить ефективне зниження ризику зараження коронавірусів», - сказав Масахиро Окіцу (Masahiro Okitsu), який очолює підрозділ інтелектуальних пристроїв і рішень в SHARP.

Ефективність очищувачів повітря SHARP

Зараз одним з найголовніших рішень в боротьбі і профілактиці вірусних інфекцій, особливо, коронавирусной інфекції, є чистий і зволожене повітря.

Профілактика коронавируса таблетками сьогодні набагато менш актуальна, ніж повітря, яким ми дихаємо!